حضور دوومیدانی كار ناشنوا در لیگ باشگاه های دوومیدانی كشور

حضور دوومیدانی كار ناشنوا در لیگ باشگاه های دوومیدانی كشور

به گزارش مركز اسپرت دبیر فدراسیون ناشنوایان از حضور اولین بار دوومیدانی كاران ناشنوا در لیگ باشگاه های دوومیدانی كشور آگاهی داد و اظهار داشت: این مسابقات از روز شنبه 15 شهریور به مدت دو روز در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار می گردد كه یك تیم از دوومیدانی ناشنوایان برای اولین بار در این مسابقات شركت خواهند كرد.پژمان معتمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مسابقات لیگ برتر باشگاه های دوومیدانی کشور از روز شنبه ۱۵ شهریور در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار می گردد و برای اولین بار یک تیم از دوومیدانی ناشنوایان در چارچوب ۱۰ ورزشکار مرد که جزو بهترین نفرات دوومیدانی ناشنوایان هستند، در این مسابقات حضور خواهند داشت.
وی اظهار داشت: امروز از دوومیدانی کاران ناشنوا جهت شرکت در این لیگ تست کرونا به عمل خواهد آمد تا مجوز سلامتی خودرا برای حضور در لیگ دریافت نمایند.
معتمدی اشاره کرد: حضور دوومیدانی کاران در لیگ باشگاهی کشور برای نخستین بار رخ می دهد و تلاش ما بر این است تا بتوانیم در سایر رشته های ناشنوایان نیز این فرصت را ایجاد نماییم تا با شرکت در لیگ برتر افراد سالم سطح کیفی ورزشکاران ناشنوا افزایش پیدا کند.
دبیر فدراسیون ناشنوایان همین طور درباره وضعیت انجمن های ورزشی ناشنوایان اضافه کرد: برای این که سطح کیفی انجمن های ناشنوا را در شرایط کرونایی افزابش دهیم کوشیدیم از شروع سال عملکرد انجمن ها را بررسی و آنها را طبقه بندی نماییم. در بررسی که طی ۳ ماه اول سال از عملکرد انجمن های ورزشی ناشنوایان داشتیم، جودو، دوومیدانی، تکواندو، کاراته، بسکتبال و... عملکرد آنها در برگزاری دوره های مجازی و نظارت بر عملکرد ورزشکاران قابل قبول و راضی کننده بود، اما بعضی از انجمن ها همچون کشتی که در ضمن ۳ ماه گذشته گزارشی از عملکرد خود به فدراسیون ارائه نکرده بود به آنها فرصت باردیگر ای دادیم تا بازبینی در عملکرد خود داشته باشند.
وی اشاره کرد: درست است از شروع سال به سبب شیوع ویروس کرونا اردوها تعطیل شد و فدراسیون ها از برنامه مشخصی برخوردار نبودند، اما این به معنای تعطیلی فدراسیون ها نیست و انجمن ها باید در چنین شرایطی ورزشکاران خودرا بوسیله فضای مجازی برنامه های آمادگی جسمانی و تکنیکی و تاکتیکی آنها را تحت نظر می گرفتند تا ورزشکار گرفتار افت نشوند.

معتمدی در آخر درباره زمان برگزاری اردوهای ورزشکاران ناشنوا اضافه کرد: هنوز ستاد ملی کرونا وزارت ورزش درباب برگزاری اردوها، مجوز به ما نداده و ما همچنان منتظر دریافت مجوز هستیم.
منبع:

1399/06/13
18:03:17
5.0 / 5
1825
تگهای خبر: باشگاه , بسكتبال , تیم , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت