با تاكید بر شرط مدال آوری؛

تغییر مشروط در لیست رشته های اعزامی به بازی های ساحلی آسیا

تغییر مشروط در لیست رشته های اعزامی به بازی های ساحلی آسیا

لیست ۱۰ رشته ایِ ورزش ایران برای بازی های ساحلی آسیا كه به سال آینده موكول شده است، تنها در صورتی تغییر می كند كه ستاد عالی با لحاظ كردن شرط مدال آوری قصد جابه جایی رشته ها را داشته باشد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، قرار بود بازی های ساحلی آسیا ۲۸ نوامبر تا ۶ دسامبر سالجاری میلادی در سانیا چین برگزار گردد اما پس از تصمیم دولت چین برای لغو تمام رویدادهای ورزشی در این کشور تا آخر سال ۲۰۲۰ - به علت بحران کرونا - این دوره بازی ها هم ملغی اعلام گردید.
در همین راستا شورای المپیک آسیا زمان جدیدی را برای بازی های ساحلی مشخص کرد که حکایت از برگزاری آن در بازه زمانی ۲ تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ دارد.
با وجود تأخیر بازی های ساحلی آسیا و تعویق تقریباً یک ساله آن، کمیته ملی المپیک همچنان اعزام کاروان به این بازی ها را در برنامه دارد. این کمیته پیش از این و با تصویب ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی که وزیر ورزش ریاست آنرا بر عهده دارد اعزام ورزشکاران ۱۰ رشته به سانیا را مصوب کرده بود.
فوتبال، والیبال، هندبال، کبدی، کشتی، دومیدانی، شنا، واترپلو، سنگنوردی (مردان) همراه با بسکتبال سه به سه و کبدی (بانوان) رشته هایی هستند که برای اعزام به سانیا از مدیران ورزش مجوز لازم را گرفتند. باآنکه رویداد مربوط به سانیا سال آینده برگزار می گردد اما قرار نیست در لیست این رشته ها تغییری اعمال شود مگر اینکه شرط موردنظر برای انتخاب و نهایی شدن آنها نادیده گرفته شود.
ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی با تاکید بر مدال آوری بعنوان شرط اصلی، وضعیت رشته هایی که شانس اعزام به بازی های ساحلی آسیا را داشتند، بررسی و اعزام ورزشکاران این ۱۰ رشته را مصوب کرد. ازاین رو احتمال تصمیم گیری جدید در ارتباط با این رشته ها بعید است مگر اینکه شرایط آنها تغییر داشته باشد.
پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه اظهار داشت: رشته های مصوب برای اعزام به بازی های ساحلی آسیا نتیجه یک کارشناسی بودند. ازاین رو کماکان اعزام ورزشکاران این رشته ها به سانیا قطعی است در عین حال اما شرط مدال آوری هم می تواند تعیین کننده باشد.
وی خاطرنشان کرد: فعلاً تصمیمی برای حذف یا اضافه کردن رشته ای جدید به لیست رشته های اعزامی به سانیا نداریم اما اساسا شرایط موجود در زمان اعزام می تواند تعیین کننده باشد. احتمال اینکه رشته ای کم شود، بعید است اما اینکه با لحاظ کردن شرط مدال آوری رشته ای جدید اضافه نماییم، دور از ذهن نیست.
فخری خاطرنشان کرد: پیش از این تمام اقدامات لازم برای اعزام ورزشکاران ۱۰ رشته موردنظر انجام شده بود که با تأخیر بازی ها مواجه شدیم. هر زمان از جانب چین درخواست انجام ادامه اقدامات برای این بازی ها عنوان شد، تصمیم گیری های جدید اتخاذ و اعلام می شود.


منبع:

1399/06/09
14:10:32
5.0 / 5
1860
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت