ایلخان نوری:

با وجود كرونا از برنامه ها عقب نیستیم

با وجود كرونا از برنامه ها عقب نیستیم

به گزارش مركز اسپرت رئیس فدراسیون غواصی و نجات غریق اظهار داشت: هر چند از زمان شیوع ویروس كرونا تا به امروز به سبب تعطیلی استخرها و اماكن ورزشی درآمدزایی نداشتیم، اما از برنامه های خود عقب نیستیم و در چنین شرایطی درآمدزایی هم می نماییم.ایلخان نوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: از زمان شیوع ویروس کرونا و به سبب تعطیلی استخرها و اماکن ورزشی خیلی از فعالیت ها و برنامه هایی که در ۶ ماه اول سال پیش بینی کرده بودیم محقق نشد و درآمدزایی فدراسیون به صفر رسید، اما از اواسط تیرماه که دوره های آموزشی خودرا در سطح کشور به صورت وبینار برگزار کردیم. شرایطمان از نظر درآمدزایی بهتر شده و حتی در چنین شرایطی نخستین کمک خودرا به هیات های استانی نیز انجام دادیم.
وی در پاسخ به این پرسش که میزان خسارت وارد شده به فدراسیون نجات غریق و غواصی در دوران کرونا چه میزان بوده است، اظهار داشت: خسارت وارد شده زیاد و قابل گفتن نیست، یکی از اشکالات ما در دوران کرونا تعطیلی استخرها و بیکار شدن منجیان غریق بود که این مساله لطمه زیادی را از نظر درآمدزایی به آنها وارد کرد.
رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی همین طور با اشاره به لغو مسابقات جهانی نجات غریق در شهریور، اشاره کرد: یکی از مهم ترین رویدادهای ما امسال اعزام تیم کامل به مسابقات جهانی نجات غریق در ایتالیا بود که متاسفانه از طرف فدراسیون جهانی کنسل شد.
نوری پیرامون این پرسش که چقدر از برنامه های فدراسیون عقب هستید، اشاره کرد: از تیرماه که برنامه های آموزشی، دوره های ارتقای مربیگری، داوری و آمادگی جسمانی منجیان را به صورت وبینار آغاز کردیم شرایط بهتر شده و برنامه هایی که در گذشته پیش بینی کرده بودیم و امکان برگزاری آنها را نداشتیم، جبران کردیم.
وی اشاره کرد: هم اکنون هیچ بدهی به جایی نداریم و باتوجه به این که شرایط هیات های استانها را از نظر درآمدزایی نیز به خوبی درک می نماییم کوشیدیم در حد توانمان از آنها حمایت نماییم. امیدوارم این حمایت ها در این شرایط کرونایی ادامه داشته باشد تا در اجرای برنامه های خود با مشکل مواجه نشوند.
نوری در آخر درباره سمت جدید خود بعنوان مشاور رئیس فدراسیون آسیا و اقیانوسیه در توسعه نجات غریق در آسیا اظهار داشت: باتوجه به جایگاه راهبردی ایران در منطقه و کارهای خوبی که در توسعه و آموزش نجات غریق در کشورهای همسایه داشت، به این سمت منصوب شدم تا در آینده با هدف جذب اعضای بیشتر گام های موثری را در آسیا بردارم.

منبع:

1399/06/06
23:47:30
5.0 / 5
2102
تگهای خبر: آموزش , تیم , داور , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت