ثبت دومین زمان سریع دوی ۴۰۰ متر با مانع جهان

ثبت دومین زمان سریع دوی ۴۰۰ متر با مانع جهان

به گزارش مركز اسپرت در جریان لیگ الماس استكهلم دومین زمان سریع جهان در ماده ۴۰۰ متر بامانع به ثبت رسید.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، دومین مرحله لیگ الماس در سال ۲۰۲۰ در استکهلم برگزار گردید که طی آن و در مهم ترین رقابت ها، کارستن وارهلم نروژی با زمان ۴۶.۸۷ ثانیه موفق شد ضمن دستیابی بعنوان قهرمانی، دومین زمان سریع ماده ۴۰۰متر با مانع در جهان را به نام خود ثبت کند. بعد از وی ویلفرید هاپیو فرانسوی با زمان ۴۹.۱۴ ثانیه نایب قهرمان شد و هموطنش لودوی ویلیانت با ۴۹.۱۸ ثانیه به مقام سوم رسید.
در دیگر رقابت های مهم این مرحله از لیگ الماس و در پرش با نیزه مردان آرماندو دوپلانتیس سوئدی با پرش ۶.۰۱ سانتی متری قهرمان شد و بهترین نتیجه سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داد. وی در ادامه پرش های خود مانع ۶.۱۵ متری را که یک سانتی متر بهتر از رکورد سرگی بوبکا است هدف گرفته بود که موفق به عبور از آن نشد. بعد از او بن برودرز آلمانی با ۵.۷۳ متر و سم کندریکس آمریکایی با ۵.۵۳ متر به ترتیب دوم و سوم شدند.
در ادامه و در ماده ۱۵۰۰ متر، تیموتی چریوت کنیایی این دفعه هم عنوان قهرمانی لیگ الماس را از آن خود کرد؛ وی با زمان ۳: ۳۰.۲۵ دقیقه به این عنوان دست یافت و جاکوب اینگبریگستن نروژی با ۳: ۳۰.۷۴ دقیقه نایب قهرمان شد و استوارت مکسوین از استرالیا با ۳: ۳۱.۴۸ دقیقه در جایگاه سوم ایستاد.
در بخش بانوان این ماده هم لورا موییر بهترین نتیجه سال را با زمان ۳: ۵۷.۸۶ دقیقه به نام خود ثبت نمود. لارا وایتمن باحد نصاب ۴: ۰۱.۶۲ دقیقه به نایب قهرمانی رسید و ملیسا براینت با زمان ۴: ۰۱.۸۱ دقیقه سوم شد. گفتنی است هلن اوبیری قهرمان۵۰۰۰ متر جهان که تا دورهای آخر مسابقه دوم بود به علت ناتوانی شدید از ادامه مسابقه بازماند.
در پرتاب دیسک مردان دنیل استال قهرمان جهان دوازدهمین پیروزی خویش را رقم زد. او با ۶۹.۱۷ متر قهرمان و هموطنش سیمون پترسن با ۶۷.۷۲ متر نایب قهرمان شدند. آندریوس گودزیوس لیتوانیایی هم با ۶۶.۸۰ متر سوم شد.
در پرش ارتفاع بانوان مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی به دو پرنده از اوکراین رسید. یاروسلاوا ماهوچیک با ۲ متر و یولیا لوچنکو با ۱.۹۸ متر به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان شدند. نیکولا مکدرموت استرالیایی با ۱.۹۳ متر در جایگاه سوم این رقابت ها ایستاد. بدین ترتیب دومین مرحله لیگ الماس سال ۲۰۲۰ با ثبت ۴ نتیجه برتر سال به پایان رسید.
منبع:

1399/06/03
13:47:38
5.0 / 5
1950
تگهای خبر: پیروزی , تیم , رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت