كمتر از یك سال تا المپیك؛

كمیته المپیك ووزارت ورزش برای اردوی المپیكی ها دست به كار شدند

كمیته المپیك ووزارت ورزش برای اردوی المپیكی ها دست به كار شدند

مركز اسپرت: فاصله 11 ماهه باقی مانده تا بازی های المپیك توكیو و برگزاری رقابت های كسب سهمیه در این فاصله مسئولان كمیته المپیك و وزارت ورزش را بر آن داشته تا با وجود كرونا برای آغاز اردوها اقدام نمایند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، روند صعودی که شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور داشته و موجب اعلام وضعیت قرمز و هشدار در خیلی از استانها و همچون تهران شده است، سبب شده ستاد ملی مبارزه با کرونا از صدور مجوز لازم برای از سرگیری کارهای ورزشی امتناع کند.
این در حالی است که از اسفندماه سال قبل به خاطر کرونا تمام مسابقات و اردوها کنسل شد و پس از گذشت ۶ ماه تنها بعضی از رشته ها اجازه فعالیت - آنهم به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی - را دریافت کرده اند. رشته های المپیکی و ورزشکارانی که سال آینده باید در توکیو حاضر شوند اما هنوز چنین اجازه ای نگرفتند و همین مسئله نگرانی هایی را در مورد آنها و وضعیت آمادگی شان به وجود آورده است.
المپیک ۲۰۲۰ توکیو مردادماه سال آینده انجام می شود. قبل از این رویداد هم رقابت های انتخابی باقی مانده در رشته های مختلف برگزار می گردد تا تکلیف سهمیه های توزیع نشده مشخص شود. به همین دلیل برخی رشته ها متقاضی آغاز اردوهای خود شده اند مانند کشتی که طبق تقویم اتحادیه جهانی باید آذرماه در مرحله دوم رقابت های کسب سهمیه شرکت نماید یا کاراته که مسابقات گزینشی آن اردیبهشت ماه سال آینده انجام می شود.
با توجه به طرح این درخواست ها، فاصله کمتر از یک سال تا المپیک و ضرورت استفاده از این زمان اندک باقی مانده مسئولان مربوطه در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای آغاز اردوها دست به کار شده اند تا حداقل بتوانند در رشته های انفرادی و کم برخورد اردوی ورزشکاران و رشته های المپیکی را آغاز کنند.
برای این منظور کمیته ملی المپیک با انجام اقدامات بازسازی و بهسازی لازم، شرایط ایده آل برای اردوی شبانه روزی ملی پوشان در آکادمی ملی المپیک را مهیا کرده است. این کمیته تاکید دارد که برای آغاز تمرینات ورزشکاران و اسکان آنها در این آکادمی آمادگی کامل دارد البته به شرط داشتن مجوز لازم.
بر همین اساس و طبق توافق صورت گرفته مقرر است این مساله بوسیله نمایندگان ورزش در ستاد ملی مبارزه با کرونا همچون مهدی علی نژاد معاون توسعه وزارت ورزش در این ستاد مطرح شود تا با ستاندن مجوز لازم، هر چه زودتر استارت اردوهای المپیکی زده شود.


منبع:

1399/05/31
21:33:27
5.0 / 5
1980
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت