در قالب مرحله سوم؛

پرداخت 20 هزار دلار توسط كمیته ملی المپیك به 10 ورزشكار بورسیه

پرداخت 20 هزار دلار توسط كمیته ملی المپیك به 10 ورزشكار بورسیه

مركز اسپرت: بودجه لازم برای پرداخت مرحله سوم كمك مالی به 10 ورزشكار بورسیه شده در كمیته بین المللی المپیك (IOC) توسط كمیته ملی المپیك تامین شد تا در اختیارشان قرار بگیرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، کمیته بین المللی المپیک (IOC) در طرح حمایتی خود از ورزشکاران المپیکی که بورسیه این کمیته می شوند، ماهانه مبلغ ۵۰۰ دلار به آنها اختصاص می دهد که البته به صورت ۴ ماه یک دفعه در اختیارشان قرار می گیرد. بدین ترتیب IOC در هر مرحله از واریزی به کشورهای عضو رقمی معادل ۲ هزار دلار - به ازای هر ورزشکار بورسیه شده - در اختیار کمیته ملی المپیک کشور مربوطه قرار می دهد.
تا به امروز حمایت مالی IOC از بورسیه شده های المپیک توکیو طی سه مرحله انجام و به سرانجام رسیده است. ورزشکاران بورسیه شده ایران هم دو مرحله از این حمایت مالی را دریافت کرده اند و به زودی مرحله سوم این حمایت که مربوط به ماه های بهمن و اسفندماه ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ماه ۹۹ می شود نیز توسط کمیته ملی المپیک در اختیارشان قرار می گیرد.
البته کمیته ملی المپیک ایران به سبب تحریم ها و محدودیت نقل و انتقال پول در عرصه بین المللی، تابحال موفق به دریافت بودجه ای ویژه بورسیه شده های ورزش کشور از IOC نشده است. این کمیته اعتبار لازم برای مرحله اول و دوم حمایت مالی از بورسیه شده های ورزش کشور را هم از محل اعتبارات داخلی خود تامین کرد. کاری که برای مرحله سوم نیز انجام شده است.
با توجه به اینکه ۱۰ ورزشکار ایران بورسیه کمیته بین المللی المپیک هستند، ۲۰ هزار دلار بودجه موردنیاز برای پرداختی مرحله سوم به آنهاست. معادل ریالی این اعتبار - برمبنای نرخ بانک مرکزی- توسط کمیته ملی المپیک تامین شده و به زودی در اختیار فدراسیون های مربوطه قرار می گیرد تا از این طریق به حساب ورزشکاران بورسیه شده واریز شود. سهم هر یک از این ورزشکاران از این اعتبار معادل ۲ هزار دلار است.
حسن یزدانی (کشتی آزاد)، محمدعلی گرایی (کشتی فرنگی)، کیانوش رستمی (وزنه برداری)، ناهید کیانی (تکواندو)، نوشاد عالمیان (تنیس روی میز)، الهه احمدی (تیراندازی)، حسین رسولی (دوومیدانی)، علی پاکدامن (شمشیربازی)، نازنین ملایی (قایقرانی) و رزیتا علیپور (کاراته) ۱۰ ورزشکار ایران هستند که برای المپیک توکیو بورسیه کمیته بین المللی المپیک شده اند.
از میان این ورزشکاران تا به امروز حسن یزدانی، محمد علی گرایی و علی پاکدامن برای المپیک توکیو کسب سهمیه کرده اند اما سایر بورسیه شده ها از این حیث بلاتکلیف هستند. البته فراگیری جهانی ویروس کرونا بی تاثیر در این بلاتکلیفی نیست.


منبع:

1399/05/29
13:54:45
5.0 / 5
2055
تگهای خبر: المپیك , بازی , تنیس , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت