كارشناس دوومیدانی مطرح كرد:

مربی تفتیان باید علت ركوردهایش را بررسی كند، پیرجهان كمی خسته بود

مربی تفتیان باید علت ركوردهایش را بررسی كند، پیرجهان كمی خسته بود

مركز اسپرت: كارشناس و مربی دوومیدانی عملكرد دو دونده ایرانی حاضر در رقابت های قهرمانی جهان 2019 را مورد ارزیابی قرار داد.علی فیروزی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب عملكرد دو دونده ایرانی در رقابتهای قهرمانی جهان ۲۰۱۹ دوحه قطر اظهار داشت: نمی دانم علت رقم خوردن این ركوردها چه بوده است. من در رقابتهای قهرمانی جهان حضور نداشتم.
وی اضافه كرد: تفتیان در دو مسابقه بزرگ عملكرد خوبی نداشته است. یكی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاكارتا اندونزی كه پیش از آن نتیجه خوبی كسب كرده بود اما در آن رقابتها عملكرد خوبی نداشت.
فیروزی اشاره كرد: در رقابت های قهرمانی جهان نیز تفتیان ۱۰ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه دوید كه حالا باید علت آن بررسی شود. یا آب و هوا روی تفتیان تاثیر گذاشته و یا جو مسابقات اثرگذار بوده است. مربی تفتیان باید علت این نتایج را بررسی كند و اگر مشكلی وجود دارد آنرا برطرف كند.
كارشناس دوومیدانی درباب عملكرد پیرجهان دیگر نماینده دوومیدانی ایران در رقابتهای قهرمانی جهان اظهار داشت: پیرجهان امسال روند روبه رشدی داشته است. وی سن كمی دارد و نخستین تجربه اش بوده است. او بتازگی در چند مسابقه هم شركت كرده بود كه احیانا كمی هم خسته بوده است.
فعلا دونده ای نداریم كه به تفتیان برسد
فیروزی در پاسخ به این پرسش كه آیا در میان دیگر دوندگان چهره شاخصی می بینید كه بعنوان پدیده ظاهر شود؟گفت: معتقدم ما فعلا ورزشكار خاصی نداریم كه به تفتیان نزدیك بشود. تفتیان در نوجوانی هم ورزشكار خوبی بوده و در بزرگسالی نیز همین روند خوب را ادامه داد.
وی درباب بحث استخدام مربیان برجسته در دوومیدانی اظهار داشت: در فدراسیون دوومیدانی دو ورزشكار حائز این امتیاز شده اند، یكی حدادی كه سه مربی دارد و دیگری تفتیان كه یك مربی فرانسوی دارد. باید تعداد وسیعی از ورزشكاران تحت پوشش مربیان زبده قرار بگیرند اما اساسا این مساله هزینه زیادی در بردارد.
كارشناس دوومیدانی اشاره كرد: در هر رشته ای باید سال ها هزینه شود تا به نتیجه رسید. كاری كه فدراسیون های هند، چین، ژاپن و كره جنوبی هم انجام داده اند. ما هم راه دیگری نداریم. با سالی یكی دو مسابقه شركت كردن و چند اردوی كوتاه نمی توانیم با حریفانمان در سطح آسیا رقابت نماییم.
ورزشكاران منتقد خودشان را در قهرمانی كشور نشان دهند
فیروزی درباب انتقاد برخی ورزشكاران از عدم حمایت فدراسیون اظهار داشت: آن دسته از ورزشكاران دوومیدانی كه منتقد هستند در قهرمانی كشور خودشان را نشان دهند. آنها مطمئن باشند اگر خوب خودشان را نشان دهند بی توجهی فدراسیون به آنها دور از عقل و منطق است. آنها ابتدا باید یك نتیجه نسبی بگیرند و پس از فدراسیون توقع حمایت داشته باشند.
وی درباب ریاست كیهانی در فدراسیون اظهار داشت: كیهانی در بحث مالی و برگزاری مسابقات موفق بود اما به نظرم وی در به كارگیری از مربیان خیلی موفق عمل نكرد. البته باز هم خیلی دیر نیست و می شود نقصها را برطرف كرد. امیدوارم در آینده شاهد اتفاقات خوبی در دوومیدانی باشیم.


منبع:

1398/07/11
11:59:16
5.0 / 5
4597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت