هنوز حكمم صادر نشده؛

اولویت های كمیسیون ورزشكاران از زبان رئیس جدید

اولویت های كمیسیون ورزشكاران از زبان رئیس جدید

مركز اسپرت: رئیس جدید كمیسیون ورزشكاران با تاكید بر اینكه همچنان نماینده این كمیسیون در هیات اجرائیست، اولویت های موردنظر در شروع به كار دوره جدید را تشریح نمود.



هادی ساعی در گفتگو با خبرنگار مهر با ابراز امیدواری از اینکه هرچه سریعتر شرایط برای برگزاری نشست های کمیسیون ورزشکاران و شروع به کار دوره جدید این کمیسیون مهیا شود، اظهار داشت: خوشبختانه پس از وقفه طولانی انتخابات کمیسیون ورزشکاران انجام شد و وضعیت ترکیب آن برای یک سال آینده مشخص شد. البته حکم من بعنوان رئیس جدید هنوز صادر نشده است. امیدوارم این اتفاق زودتر بیفتد و دبیر کمیسیون هم مشخص شود تا بتوانیم استارت کار را بزنیم.
وی با تاکید بر اینکه طبق بخشنامه جدید کمیسیون ورزشکاران، انتخاب دبیر این کمیسیون با تصمیم دبیرکل کمیته ملی المپیک انجام می شود، اشاره کرد: بخشنامه این حق را به دبیر کمیته داده است. در مورد درستی یا نادرستی آن هم صحبتی ندارم فقط امیدوارم برای انتخاب و نهایی کردن گزینه موردنظر از کمیسیون ورزشکاران هم مشورت گرفته شود. نتیجه این اقدام و تعاملی که در پِی خواهد داشت اساسا به نفع خود کمیسیون و مجموعه کمیته خواهد بود.
رئیس کمیسیون ورزشکاران با اعلان اینکه در انتخاب دبیر این کمیسیون و شرایط آن محدودیتی در نظر گرفته نشده، اشاره کرد: به نظرم اگر دبیر کمیسیون ورزشکاران از بدنه کمیته ملی المپیک انتخاب گردد نتیجه بهتری خواهد داشت. اینگونه دبیر ارتباط نزدیک تری با مسئولان تصمیم گیرنده در کمیته دارد و می تواند صدای کمیسیون را بهتر و رساتر به آنها برساند.
ساعی که طبق نخستین دوره انتخابات برگزار شده برای کمیسیون ورزشکاران بعنوان نماینده دارای حق رای این کمیسیون در هیات اجرایی معرفی گردید در مورد این مسئله که «آیا تصدی ریاست کمیسیون در ادامه حضور وی در هیات اجرایی خللی به وجود می آورد یا اینکه این حضور کماکان و تا اختتام دوره تعیین شده ادامه خواهد داشت؟»، توضیح داد.
وی اظهار داشت: من برای حضور در هیات اجرایی بعنوان تنها نماینده کمیسیون ورزشکاران رای مجمع را گرفتم. این رای برای یک دوره چهارساله است. بدین سبب با وجود متصدی شدن پست ریاست کمیسیون و تا اختتام دوره چهار ساله عضو هیات اجرایی خواهم بود.

ملی پوش پیشین تکواندو ایران اضافه کرد: به نظرم این مسئله نه فقط تداخلی ایجاد نمی کند بلکه می تواند در پیگیری بهتر موضوعات در رابطه با کمیسیون ورزشکاران توسط هیات اجرایی نتیجه بخش هم باشد. البته اگر دوستان دیگر هم بودند، وضعیت فرقی نداشت و اساسا مسائل را به صورت جدی و تا حاصل شدن نتیجه دنبال می کردند. به هر حال اما طبق آرا من همزمان رئیس کمیسیون و نماینده آن در هیات اجرایی هستم و تلاشم این است از این دو مسئولیت همزمان به نفع کمیسیون و جامعه ورزشکاران استفاده کنم.
رئیس کمیسیون ورزشکاران که برای مدت یک سال عهده دار این مسئولیت شده است در مورد اولویت های موردنظر در این دوره کاری اش اظهار داشت: شرایطی که بواسطه ویروس کرونا برای پیگیری تمرینات و اردوهای ورزشکاران به وجود آمده و بهبود آن از اولویت های اصلی کارمان خواهد بود. دراین زمینه ورزشکاران المپیکی یا آن دسته ورزشکارانی که باید کسب سهمیه کنند، بیشتر مد نظر هستند.
وی تصریح کرد: به خاطر محدودیت های ناشی از گستردگی ویروس کرونا مدت هاست که ورزشکاران به صورت انفرادی تمرین می کنند. این شرایط تمرینی پس از چندماه برای آنها کسل کننده و طاقت فرسا شده است به خصوص که گاهی به حریف تمرینی نیاز دارند و اینکه مربی هم حتما کنارشان باشد. در رشته ای مانند وزنه برداری ورزشکاران می توانند بدون حضور حریف تمرینی پیگیر تمرینات شان باشند اما مثلا در کشتی یا تکواندو بدون حریف تمرینی بودن نتیجه خوبی نخواهد داشت درحالیکه ورزشکاران ما این شرایط را تحمل می کنند. تلاش خواهیم داشت این شرایط سخت را برای آنها تسهیل نماییم.
ساعی همین طور به این مساله مطرح توسط خبرنگار مهر در خصوص اینکه «تا زمانی که روند صعودی شیوع ویروس کرونا متوقف نشده یا کاهش پیدا نکند و مجوز لازم برای تمرینات هم صادر نشود، ورزشکاران چاره ای جز تحمل این شرایط تمرینی ندارند. کمکی که کمیسیون ورزشکاران می تواند در این شرایط به آنها داشته باشد، چیست؟ منظور مسائل مالی است؟»، پاسخ داد.
وی اظهار داشت: همیشه مشکل ورزشکاران مالی نیست ضمن اینکه کمیته ملی المپیک در تلاش است بخش دوم و باقی مانده حقوق وعده داده شده به المپیکی ها را پرداخت کند. موضوع اینجاست که ورزشکاران این روزها نه فقط این شرایط را تحمل می کنند بلکه گاهی از نظر تجهیزات هم کمبود دارند. اهتمام می نماییم پیگیر نیازهای شان و تامین سریع آنها باشیم. دیدارهایی هم با آنها خواهیم داشت.
رئیس کمیسیون ورزشکاران در آخر اظهار داشت: گاهی ورزشکاران بیشتر از مسائل مالی به دیده شدن نیاز دارند و اینکه اطمینان داشته باشند در شرایط سخت به فکر آنها و برطرف نمودن کمبودهای شان هستند. کمیسیون ورزشکاران که ترکیبش از جنس خود ورزشکاران است تلاش می کند به این دغدغه آنها رسیدگی کند.


منبع:

1399/05/19
23:22:38
5.0 / 5
2077
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت