برای نخستین بار در عرصه ورزش همگانی؛

مسابقات ورزشی بین نسلی برگزار می گردد

مسابقات ورزشی بین نسلی برگزار می گردد

مركز اسپرت: سازمان ورزش برای اولین بار مسابقات بین نسلی را با هدف كاهش شكاف بین نسلی و فراگیر شدن ورزش همگانی برگزار می نماید.به گزارش مركز اسپرت به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، به منظور برگزاری این رقابت ها، همایشی با همین عنوان با حضور اساتید و نخبگان دانشگاهی نیز اجرا شد.
مجید رباطی سرپرست سازمن ورزش شهرداری تهران در این همایش، برگزاری چنین رقابت هایی را گامی صحیحی جهت انتقال ابژه های بین نسلی برشمرد و با ارائه آماری از حضور شهروندان در مسابقات و برنامه های ورزش همگانی، بر استمرار و تقویت این مسیر در آینده، تاكید كرد.
وی اظهار داشت: شهرداری تهران اماكن ورزشی، تفریحی و آموزشی بسیار خوبی در سطح تهران دارد كه از این تعدادبالغ بر ۲۰۸ مجموعه تحت پوشش سازمان ورزش است؛ در سال ۹۷ حدودا ۲۲ میلیون نفر سانس از این اماكن ورزشی استفاده كردند و در مجموعه های الزهرا(ویژه بانوان) نیز نزدیك به ۵ میلیون نفر سانس استفاده داشته اند. این آمار امسال رشد ۲۵ درصدی داشته است و ما امیدواریم این مسیر رشد ادامه داشته باشد.
رباطی اشاره كرد: بدون تردید برگزاری مسابقات خانوادگی و بین نسلی، راهكاری مطمئن برای تحكیم بنیان خانواده است كه خود، یكی از دستاوردهای نیكوی ورزش همگانی و ابزاری كارآمد برای دوام و بقای هنجارهای اجتماعی است.
نوید سعید رضوانی استاد دانشگاه و دبیر همایش بین نسلی نیز به لزوم برگزاری چنین فضای رقابتی اشاره نمود و اظهار داشت: بازی و ورزش نیاز همه افراد در تمام سنین است. امروز فراگیر نشدن ورزش و شكاف بین نسلی سوژه مهم اما مغفول مانده ای است كه حالا با كمك خودجوش ادارات ورزش مناطق ۲۲گانه پایتخت جبران می شود.
ابعاد مدیریتی و روانشناسانه مسابقات بین نسلی نیز توسط میترا روحی رئیس انجمن آمادگی جسمانی وزارت علوم، تحقیق و فناوری تشریح شد و سرژیك ماكاریان به بیان مشكلات آمادگی جسمانی از تحصیل تا اشتغال و نیز راهكارهای موجود پرداخت.
مزارعی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ سوژه نقش مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در توسعه ورزش و چالش های فرارو را مورد بررسی قرار داد.
برگزاری این رقابت ها در نیمه دوم سال جاری پیش بینی شده است.


منبع:

1398/07/10
15:59:39
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: آموزش , اساتید , بازی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت