همگانی می تواند از قهرمانی پیشی بگیرد؛

احمدی: كرونا فصل جدیدی در حیات ورزش های همگانی است

احمدی: كرونا فصل جدیدی در حیات ورزش های همگانی است

به گزارش مركز اسپرت معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تقدیر از فعالیت پویش آماده باش اظهار داشت: كرونا، فصل جدیدی در حیات ورزش های همگانی در سراسر كشور است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، عبدالحمید احمدی با تبریک اعیاد قربان و غدیر از اقدام فدراسیون همگانی جهت راه اندازی پویش «آماده باش» قدردانی نمود و اظهار داشت: توقف ورزش قهرمانی به معنای توقف ورزش نیست، بلکه شکوفایی ورزش همگانی در سراسر کشور است.
وی اشاره کرد: بحران کرونا شرایط جدیدی را به سراسر جهان تحمیل کرد و پاندمی منجر به وضع محدودیت هایی شد که از ابتدا فعالیت بدنی را نشانه رفت و در نخستین گام، ورزش قهرمانی متوقف کرد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی اضافه کرد: توقف ورزش قهرمانی به منزله توقف ورزش همگانی نیست، بلکه فصل جدیدی برای حیات ورزش همگانی در سراسر کشور است، این هم فرصتی است که در اختیار فدراسیون ورزشهای همگانی و سایر فدراسیون های ورزشی قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: اگر تابحال ورزش های همگانی در حاشیه ورزش قهرمانی قرار گرفته است، حال فرصت بسیار مناسبی است تا ورزش همگانی بر ورزش قهرمانی پیشی بگیرد.
احمدی اشاره کرد: در باب فواید ورزش پژوهش های بسیاری انجام شده است اما نسبت بین کرونا و فعالیت بدنی امری است که باید بدان توجه ویژه داشت، ورزش و فعالیت بدنی تاثیر قابل توجهی در افزایش مقاومت بدن در مقابل ویروس کووید_ ۱۹ و پیش گیری از ابتلاء به آن دارد.
احمدی ضمن تبریک روز خبرنگار و اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در توسعه ورزش همگانی اشاره کرد: صدا و سیما می تواند کمک بزرگی به مشارکت هر چه بیشتر مردم در کارهای ورزش همگانی و ورزش سلامت محور داشته باشد، با مشارکت فعال صدا و سیما می توان جمعیت قابل توجهی از مردم را به انجام حرکات ورزشی ورزش همگانی دعوت نمود.
پویش «آماده باش» از روز دوشنبه بامداد با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، محسنی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، رضا شجیع، محسن باقریان و آذین ساکی با همت فدراسیون ورزش های همگانی رونمایی گردید.


منبع:

1399/05/14
22:51:03
5.0 / 5
2079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت