در پیست ورزشگاه یادگار امام تبریز

نخستین دوره مسابقات موتورسواری در سال جدید برگزار گردید

نخستین دوره مسابقات موتورسواری در سال جدید برگزار گردید

به گزارش مركز اسپرت نخستین دوره مسابقه موتور ریس از سری مسابقات هیأت موتور سواری آذربایجان شرقی، در پیست یادگار امام تبریز در ۵ كلاس ۴۰۰، ۱۰۰۰، فوق سنگین ریس، موتور استریت و كلاس بانوان برگزار گردید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مسابقات آزاد استانی (تایم و تست) موتور ریس از سری مسابقات هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی، امروز جمعه با حضور ۳۰ شرکت کننده مرد و ۷ شرکت کننده از بانوان در پیست یادگار امام تبریز به صورت انفرادی برگزار گردید.
ماهیت برگزاری مسابقات موتور سواری را می توان فرهنگ سازی در برای استفاده صحیح از وسیله نقلیه موتور سیکلت دانست، از نگاهی دیگر این رشته ورزشی می تواند با ایجاد حس رقابت و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه، در حوزه تفریح و تخلیه انرژی جوانان به صورت سازمان یافته نقش مؤثری را ایفا کند.
شرکت کنندگان در این رقابت ها در کلاس های ۴۰۰، ۱۰۰۰، فوق سنگین ریس و کلاس موتور استریت، به رقابت پرداختند. مسابقه بدون تماشاگر و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به صورت انفرادی و با عنوان یاوران سلامت برگزار گردید و برترین ها در مسابقات راند دوم استانی در ماه آینده با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

موتورسواران آذربایجان شرقی در سطح اول کشور
رئیس هیأت موتور سواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به جایگاه بالای موتورسواری استان در رده بندی فدراسیون، اظهار داشت: تلاش می نماییم سطح کیفی موجود را حفظ نموده و بهبود بخشیم، همینطور استعدادیابی برای موتورسواران مستعد استان در این مسابقات را مدنظر داریم.
سیامک امیرخیزی افزود: با عنایت به سیاست جدید در جهت ارتقا سطح فنی و حرفه ای و آمادگی برای حضور هرچه بهتر و قوی تر برای مسابقات قهرمانی کشوری و کسب عناوین توسط ورزشکاران استان، هر سال ۴ دوره مسابقات در هر یک از رشته های موتور سواری و اتومبیلرانی را برگزار خواهیم کرد.
حضور بانوان موتورسوار برای نخستین بار در آذربایجان شرقی
هفت بانوی موتورسوار در انتهای مسابقه در کلاس موتور ۱۲۵ سی سی که بیشتر جنبه نمایشی داشت به رقابت پرداختند. این نخستین حضور بانوان در تاریخ مسابقات رسمی موتور سواری استان آذربایجان شرقی بود که نوید توسعه و روزهای خوب موتورسواری را برای استان به همراه دارد.
رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی در همین راستا با اشاره به اینکه نیمی از جامعه را قشر بانوان می سازند، اظهار داشت: ما باید بیشتر از اینها به ورزش بانوان دقت کنیم، بانوان زیادی علاقمندی خویش را به فعالیت در رشته های ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی اعلام نموده اند و نیاز است محیط های سالمی را فراهم آوریم تا بانوان هم بتوانند در ورزش مورد علاقه خود فعالیت نمایند و هم بتوانیم به صورت آکادمیک ورزشکاران حرفه ای را پرورش دهیم.

قانونمندی و استفاده مناسب از موتورسیکلت
در سال های اخیر به سبب افزایش آمار تصادفات منجر به جرح و فوت موتورسواران، قوانین سخت گیرانه و پیشگیرانه ای برای این وسیله نقلیه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی تعریف شده است و بر همین مبنا شاهد دیدگاه نامناسبی در افکار عمومی هستیم به این صورت که اگر فردی به موتورسواری و یا اتومبیلرانی علاقمند باشد قوانین راهنمایی و رانندگی و امنیت داخل شهر را نادیده خواهد گرفت، در حالیکه قضیه می تواند برعکس باشد.
افرادی که علاقه مند به رانندگی حرفه ای با موتور یا ماشین هستند اساسا برای حضور در عرصه مسابقات باید در راه قهرمانی و اخلاق ورزشی قرار گیرند. این رشته ورزشی می تواند قانونمندی را در میان موتورسواران افزایش داده و سبب اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از موتورسیکلت شود.
علی علیزاده، دبیر کمیته موتور ریس هیأت استان که خود هم در مسابقه کلاس ۱۰۰۰ سی سی شرکت داشت، از سطح بالای برگزاری مسابقه سخن گفته و عنوان کرد: هدف اصلی هیأت تشویق جوانان و نوجوانان در زمینه قانونمندی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در موتور سواری است. خوشبختانه پیست موتور سواری مناسبی در اختیار داریم که علاقمندان می توانند با ثبت نام از راه هیأت زیر نظر مربیان و داوران به صورت آکادمیک تحت آموزش قرار گیرند.
نفرات نخست مسابقه امروز به شرح زیر است:
کلاس ۱۰۰۰: حامد رستمی مهر
کلاس استریت: بهنام قائمی
کلاس ۴۰۰: محمد عادلی
کلاس فوق سنگین: وحید اسکویی
کلاس بانوان: اسرا باغبان
یکی از اصلی ترین مشکلات ورزش امروز کشور، عدم توجه به رشته های غیرفوتبالی و رشته هایی است که ماهیت ورزش را در خود حفظ نموده اند. موتور سواری و اتومبیلرانی می تواند یک تفریح مهیج و سالم باشد و در عین سبب کاهش صدمه های اجتماعی گردد.


منبع:

1399/05/04
23:28:25
5.0 / 5
2486
تگهای خبر: آموزش , تیم , داور , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت