سعیدی:

حدادی هم تمایل ندارد در این شرایط ارز خارج كند

حدادی هم تمایل ندارد در این شرایط ارز خارج كند

مركز اسپرت: دبیركل كمیته ملی المپیك اظهار داشت: هیات اجرایی در زمینه پرداخت هزینه اعزام حدادی به خارج از كشور به جمع بندی نرسید و فدراسیون پزشكی ورزشی دنبال كار است تا به مبحث رسیدگی كند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، کیکاووس سعیدی درباره اینکه احسان حدادی برای معالجه خار پاشنه خود قصد سفر به آلمان را دارد، بیان نمود: حدادی سرمایه ملی ورزش ما است و رویکرد کمیته ملی المپیک خصوصا صالحی امیری و هیئت اجرایی، حمایت تمام قد از رشته های المپیکی و قهرمانانی است که سهمیه گرفتند. علیرغم این مساله ما محدودیت داریم و معتقدیم باید در همه شرایط کنار این ورزشکاران باشیم. ما در حد توان به مشکلات آنها رسیدگی کرده ایم، اما مطمئناً حدادی هم تمایل ندارد در این شرایط، ارزی را خارج از کشور ببرد و دغدغه اش این است زود به شرایط تمرینی برگردد. امکاناتی درمانی باید در اختیار حدادی قرار بگیرد که این شرایط در کشور فراهم است. هیات اجرایی در زمینه پرداخت هزینه خارج به جمع بندی نرسید و فدراسیون پزشکی ورزشی دنبال کار است تا به مبحث رسیدگی کند. اولویت ها را بررسی می نماییم و بر اساس آن تصمیم می گیریم.
دبیر کمیته ملی المپیک در مورد عدم حضور فردی از ایران در IOC اظهار داشت: کسب کرسی در کمیته بین المللی المپیک یا فدراسیون های جهانی، کاری پیچیده و سخت اما قابل دستیابی و نیازمند کار ملی، راهبرد مناسب و ارتباطات و لابی بین المللی است. افرادی هستند که سال ها در ورزش دنیا بوده اند، شناخته شده هستند و برند ورزش شده اند. به مدیریت باثبات و طولانی نیاز داریم تا مدیران ارشد ما شناخته شوند و با ارتباطات بین کشورها، شرایط فراهم گردد. باید ببینیم در زمینه هایی به جز ورزش چقدر کرسی های جهانی داریم. صالحی امیری بیشتر از صد جلسه در دو سال قبل با مقامات مختلف ورزش دنیا داشت که برای رفع برخی مشکلات همچون تعلیق ها بود و به موضوعات دیگر هم پرداخت. او حتی ملاقاتی میان باخ و رئیس جمهور فراهم نمود که تنها دوره ملاقات رئیس جمهور ما با رئیس کمیته بین المللی المپیک بود.
او افزود: این مسائل (کسب کرسی IOC) مستلزم ثبات مدیریتی است و برخی مدیران IOC بیشتر از دو یا سه دهه کار می کنند که سبب شد در این دوره حضور داشته باشند. هاشمی طبا در مقطعی این توفیق را برای کشور به ارمغان آورد که عضو کمیته بین المللی المپیک شد که افتخاری برای کشور ما بود و حفظ نشد. باید تلاش نماییم این کرسی ها را به دست بیاوریم.
سعیدی که با رادیو تهران گفتگو نمود، درباره وضعیت المپیک تصریح کرد: آخرین نشست کمیته بین المللی المپیک به صورت وبینار و با حضور ۹۳ عضو برگزار گردید. توماس باخ صحبت هایی داشت و جلسه چهار ساعت طول کشید. قرائن نشان داده است المپیک برگزار می شود و الان درباره نحوه برگزاری آن است که یا به صورت محدود یا بدون تماشاگر و حفظ پروتکل ها با مشورت سازمان بهداشت جهانی برگزار می گردد. تابحال زمان برگزاری مسابقات چند رشته مشخص شده و سایر رشته ها هم اعلام می شود. کمکی به مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار به فدراسیون های المپیکی و کمیته های ملی المپیک کشورها تصویب گردید تا در این یک سال در اختیار آنها قرار بگیرد.
دبیر کمیته ملی المپیک با اشاره به باقی ماندن ۴۳ درصد سهمیه های المپیک بیان نمود: تاریخ های بعدی رقابت های کسب سهمیه معلوم نیست که اگر واکسن کرونا هم کشف شود، نگرانی و دغدغه ها برطرف خواهد شد. شرایط کشور ژاپن و زیرساخت های آن فراهم است و با برطرف شدن دغدغه کرونا، شرایط میزبانی کاملاً مهیاست. سعیدی درباره اینکه
سعیدی درمورد مشکلات زیادی که کمیسیون های کمیته ملی المپیک دارند، خاطرنشان کرد: ما محدودیت برگزاری جلسات با حضور بیشتر از ۱۰ نفر را داریم. ورزشکاران سرمایه ما هستند و به محض اینکه شرایط فراهم گردد، هماهنگی ها صورت می گیرد. در دو هفته آینده کمیسیون ها تعیین تکلیف خواهد شد.
دبیر کمیته ملی المپیک درباره حاشیه های فرزند محمدرضا عارف در یک کمیسیون و اینکه اعضای کمیسیون محیط زیست برای حق جلسه ۲۰۰ هزار تومانی، مکرراً با یکدیگر جلسه برگزار می کنند، بیان نمود: ما ۱۸ کمیسیون داریم که در اساسنامه کمیته هم آمده است. ما باید کمیسیون هایی بعنوان اتاق فکر تشکیل دهیم که اجرایی نیستند؛ بلکه مشورتی و تأثیرگذار هستند. عده ای باید ایده بدهند و تولید فکر و و برنامه کنند. ما بیشتر از ۲۰۰ نخبه را از ورزش قهرمانی و همگانی و بخش های فرهنگی و علمی جذب کردیم و بعضی از آنها، کرسی استادتمام دانشگاه دارند. ۱۰۰ هزار تومان حق جلسه تنها هزینه ایاب و ذهاب است و نمی تواند خدمات آنها را جبران کند. این مبلغ مناسب و بر مبنای آئین نامه است. هر کمیسیون هر ماه یک جلسه مجازی برگزار می نماید و امیدواریم مانند الان، از کمیسیون ها استفاده نماییم. خروجی کاملاً مناسب بوده، اما برخی دوستان کم لطفی می کنند.
او اضافه کرد: چند برنامه زیست محیطی و زیست فرهنگی و همایش هایی برگزار گردید. کتاب ها و بروشورها چاپ و برخی برنامه ها عملیاتی شد. برنامه های مختلفی با مشارکت شهرداری تهران برگزار گردید که تصاویر آن در صداوسیما و سایت کمیته ملی المپیک موجود است. مأموریت ما در کمیته المپیک، توجه به محیط زیست است.
دبیر کمیته ملی المپیک در اینباره که بهتر است هر فدراسیون، حیوان مربوط به آن رشته ورزشی را بعنوان نماد، روی پیراهن ورزشکاران چاپ کند، بیان نمود: من خودم از متخصصان ورزش هستم. دکتر منوچهری از فعال ترین مسؤلان کمیسیون ها و فردی دانشگاهی و ورزشی است. او حقوقی از ما نمی گیرد، اما وقت می گذارد و جلسات را پیگیری می‎کند. ما از ظرفیت های خارج از کمیته هم استفاده می نماییم. این طرح بسیار خوبی است و در دستور کار کمیسیون خواهد بود.
منبع:

1399/05/01
13:59:57
5.0 / 5
2213
تگهای خبر: المپیك , برند , پزشك , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت