حسن زاده:

دفاع و دروازبان استقلال خیلی خوب بودند

دفاع و دروازبان استقلال خیلی خوب بودند

پیشكسوت باشگاه استقلال اظهار داشت: كسب سه امتیاز برابر صنعت نفت آبادان خیلی مهم بود و یك بازی شش امتیازی بود و به نظرم با این برد آرامش به تیم برگشته است.رضا حسن زاده در گفت و گو با ایسنا درباره برد دیشب (جمعه) استقلالی ها مقابل صنعت نفت آبادان اظهار نمود: استقلال در سه بازی گذشته دو امتیاز گرفته بود و مقداری بازیکنان تیم از لحاظ روحی و روانی به هم ریخته بودند و تیم هنوز کامل در اختیار فرهاد مجیدی نبود که بتواند با آنها کار و تمرین کند. در بازی با تراکتور هم اصلا تمرین نداشتند. اگر بخواهم بحث فنی کنم تیمی که در اختیار سرمربی نباشد نمی تواند آن چنان تمرینات تاکتیکی و تکنیکی داشته باشد و این برای سرمربی یک معضل بود.

او افزود: اما کار خوبی که فرهاد مجیدی برای بازی با تراکتور انجام داد تغییر تاکتیک بود که در نیمه دوم تیم را هجومی تر کرد. نیمه دوم با این تغییر خیلی بهتر شد. وقتی به سیستم هجومی ۳-۳-۴ اشراف داشته باشید راحت می توانید بازیکنان را توجیه کنید و در همین شرایط و سیستم استقلال جلوی صنعت نفت آبادان ظاهر شد. بازی کردن در گرمای ۴۵ درجه دشوار است و شاید آن ۲۰ دقیقه اول بازی تا بازیکنان بخواهند به آب و هوا عادت کنند، شرایط خوبی برای استقلال نبود و خط جلو و عقب ما ضعیف عمل می کرد.

پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان این که فاصله ای در وسط زمین بین استقلالی ها به وجود می آمد و طالب ریکانی و میلاد جهانی به سمت دروازه استقلال شوت می زدند، اظهار داشت: البته پس از آن ۲۰ دقیقه بازیکنان استقلال کمی آرام شدند و از نظر بدنی آسان تر بازی کردند و این عاملی بود که کمک کرد تا در دقیقه ۲۹ دیاباته گل اول را بزند. پس از آن استقلال بهتر و آسان تر فوتبال بازی کرد و نفت هم تیم جوانی بود و خوب می دویدند و به آن هوا عادت داشتند. دیشب خط دفاع و دروازبان ما خیلی خوب بودند و به نظر من اشتباه نداشتند.

او افزود: همین که دروازه بان و خط دفاع به هم اعتماد کردند موجب شد تا آسان تر بتوانند توپ ها را دفع کنند و این موجب شد راحت فوتبال بازی کنند. در این بازی تیم استقلال خوب بازی کرد و انگیزه گرفتن سه امتیاز را داشتند و همین تلاش موجب شد که نیمه اول با تک گلشان از زمین بیرون بروند. در نیمه دوم هم هوا کمی خنک تر شده بود و تیم بهتر بازی کرد. بیشتر فوتبال مالکانه دیشب انجام می شد چونکه از دست دادن توپ موجب می شد بیشتر توان بگذارند تا توپ را به دست بیاورند و این انرژی بازیکنان را می گرفت.

حسن زاده افزود: نقاط ضعف نفت هم فاصلهای بود که بین دفاع وسط و دفاع کناری به وجود می آمد و استقلالی ها از آنجا به سمت دروازه می رفتند. درست است که نتوانستند از این قسمت گلزنی کنند اما مشخص بود که برنامه ریزی داشتند تا بتواند از جناح یا عمق حرکت کنند و ضربه بزنند. همین ضعف هم در موجب شد که بعد از تعویض خوب مجیدی و آمدن ارسلان مطهری به زمین، این بازیکن کار را تمام کرد و خیال همه ما را راحت کرد.

او با بیان این که اگر استقلال سه امتیاز را نمی گرفت از سهمیه عقب می افتاد، اظهار داشت: این سه امتیاز خیلی مهم بود چونکه استقلالی ها یک بازی عقب افتاده هم دارند و اگر سه امتیاز آن بازی را هم بگیرند به رده دوم جدول می روند. همین بازی از نظر روحی و روانی خیلی به آنها کمک می نماید. استقلالی ها در سه چهار بازی گذشته تیمشان کامل نبوده و نفرات فرهاد مجیدی پنج جلسه باهم تمرین نکردند. نمیشه از مجیدی انتقاد نمود چونکه نفراتش نبودند و تیم ناقصی داشت. فوتبال درجه یک یعنی تنوع تاکتیکی و وقتی بازیکنان تیم نباشند نمی توانید تنوعی داشته باشید.

پیشکسوت باشگاه استقلال افزود: کسب این سه امتیاز خیلی مهم بود و یک بازی شش امتیازی بود و به نظرم با این برد آرامش به تیم برگشته است. همین آرامش موجب می شود آسان تر به بازی بعدی فکر کنند. در کنار این سه چهار بازیکن خوب رده امید که خودم هم به فرهاد مجیدی دادم، اساسا نفعش را خواهند برد چونکه مطمئنا اعتماد و اطمینان مجیدی را جلب خواهند کرد و مجیدی می تواند روی جوانانش حساب کند چونکه جوان یعنی انرژی و نشاط و در این سن به خاطر پیراهن استقلال تلاش می کنند. این خودش خیلی خوب است و امیدوارم این مکمل شود تا روزهای بهتری را برای استقلال پیش رو داشته باشیم.
1399/04/28
13:43:15
5.0 / 5
2358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت