چشمی:

استقلال هر سال خانه تكانی می كند

استقلال هر سال خانه تكانی می كند

بازیكن تیم فوتبال استقلال می گوید اعتراض آنها به برگزاری مجدد لیگ ربطی به رتبه شان در جدول رده بندی ندارد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، روزبه چشمی، بازیکن تیم فوتبال استقلال در حاشیه تمرین این تیم اظهار نمود: از وقتی بازیکنانی که تست کرونایشان مثبت بود برگشتند، وضعیت تیم بهتر شده و دو جلسه تمرین کردیم. امیدوارم در آبادان سه امتیاز را بگیریم.

او افزود: من فکر کنم الان کل کشور از نظر وضعیت کرونایی منطقه قرمز باشد و فقط مربوط به آبادان نیست. پس از بازی با تراکتور به یکی از دوستانم گفتم که این بحث لغو بازی در شرایطی که ۲۵ درصد اعضای یک تیم به کرونا مبتلا شوند، من درآوردی است. اصرار می کنند که ما از آلمان و ایتالیا و اسپانیا کپی برداری کرده ایم.

او اضافه کرد: پروتکل های ما اصلا شبیه آنها نیست و امکاناتش را نداریم. آنها با وجود اینکه اتوبوس و هواپیمای اختصاصی دارند، اگر یک بازیکنشان کرونا بگیرد، کل تیم به قرنطینه می رود. مگر می شود ۱۳ نفر از یک تیم ۲۰ نفره کرونا بگیرند و بازی هایشان را یک هفته یا ۱۰ روز عقب بیندازند؟ به نظرم می خواهند به زور حرفشان را به کرسی بنشانند. حتی اگر خدای ناکرده اتفاق بدی بیافتد. آقای شجاعی هم پس از بازی با ما مصاحبه کرد و گفت اگر یک نفر از تیم ها فوت کند، باز می خواهند بگویند چون یک نفر بوده بازی ها برگزار شود؟ جان انسان ها برایشان مهم نیست.

چشمی در ادامه اظهار داشت: فقط بحث من بازیکن نیست و مربوط به همه اعضای تیم می شود. این برای بازیکنانی که زن و بچه و یا پدر و مادر پیر دارند خطرناک می باشد. به نظرم این پروتکل پر از ایراد است و هر تیمی می تواند از آن ایراد بگیرد.

چشمی افزود: ما یک تونل ضدعفونی داریم و یک دستکش و ماسک، همین. وقتی امکانات نیست چطور قول بدهند که مثلا این دفعه در مسافرت به خوزستان مشکلی پیش نمی آید. بهترین حالتش این است که یک پرواز چارتر بگیرند. چه کار دیگری می توانند بکنند؟

بازیکن استقلال با اشاره به اینکه پیش از شروع مسابقات گفته بود ادامه بازی ها مضر است، اظهار داشت: ولی اصرار داشتند بازی ها برگزار گردد و می دانستند این اتفاقات رخ می دهد. رسانه ها مسؤلان و اعضای تیم ها همه می دانستند که این اتفاقات رخ می دهند و کاملا واضح بود. الان هم به زور می گویند دو بار تست راستی آزمایی بدهید. یک مرتبه می گویند در فلان بیمارستان تست بدهید، بار دیگر می گویند ایفمارک باید تایید کند. وقتی تست مثبت است، مثبت است دیگر.

چشمی درباره اینکه بعضی ها می گویند دامن زدن باشگاه استقلال به این مسائل سبب بر هم خوردن تمرکز بازیگنان شده است هم توضیح داد: بحث دامن زدن نیست. ما از اول معترض بودیم. برخی از تیم ها از اول معترض بودند ولی با دو برد گفتند لیگ را ادامه بدهیم. ما از اول معترض بودیم و الان هم معترضیم و آخر فصل هم با هر رتبه ای معترض هستیم. بحث ما فوتبال نیست و بحث جان آدمیزاد است. کل جامعه ما همچون کارگر و کارمند و غیره در خطر است. ولی وقتی می شود یکسری مسائل را کنترل کرد چرا نکنیم. مگر همه کشورها اصرار به برگزاری مسابقات داشتند؟ فقط به سه کشور اروپایی که تعطیل نکردند نگاه کردیم. یکسری از کشورها که از نظر پروتکل از ما قوی تر بودند لیگشان را تعطیل کردند. ما با امکانات خودمان از اروپا الگوبرداری کردیم. ما یک روز با ۱۱ بازیکن و روز دیگر با ۱۴ بازیکن تمرین کردیم. شرایط اصلا جالب نیست.

او درباره وضعیت عارف غلامی هم بیان نمود: تست او برای بازی با تراکتور منفی بود و سه روز است که به کرونا مبتلا شده است. تستی که خود ایفمارک تایید نمود.

بازیکن استقلال درباره علل نتیجه گیری استقلال در سال های اخیر هم اظهار نمود: هواداران استقلال همیشه قهرمانی می خواهند و این چیزی است که همیشه باید رخ بدهد. ما هر سال حداقل ۷ بازیکن و کادر فنی را از دست می دهیم. هر سال در استقلال خانه تکانی می شود. تیم های دیگر چند سال یک مرتبه این کار را می کنند. تا زمانی که ثبات در میان بازیکنان، کادر فنی و مدیریت نباشد وضع همین است و نتیجه به دست نمی آید. تا مدیرعامل بخواهد کار کند عوض می شود. همین مسئله در میان بازیکنان هم وجود دارد. تیم هایی که نتیجه می گیرند چقدر تغییر داشتند؟ مثلا سه بازیکن می رود، سه بازیکن جذب می کنند. نه اینکه ۸ بازیکن بروند و فقط یک بازیکن جایگزینشان شود. تازه اگر جایگزین همه آنها جذب شوند باز هم هماهنگی زمان می برد و یک نیم فصل از دست می رود. در نیم فصل دوم هر چقدر هم که برنده شویم به خاطر از دست دادن زیاد امتیازات در نیم فصل اول، فایده ای ندارد. مثل زمان آقای منصوریان و شفر.

چشمی درباره احتمال بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال به علت بدهی هم اظهار داشت: آقای سعادتمند گفتند که این مشکل حل می شود ولی از این مشکلات زیاد است. این بازیکن و مربی پرونده​شان حل شود باردیگر دو نفر دیگری می آیند. پرسپولیس و استقلال آنقدر از این مشکلات دارند که حل شدنش کار یک یا دو سال نیست. تازه با این وضع قیمت ارز. فقط ثبات به این دو باشگاه کمک می نماید. امیدوارم این دو باشگاه طوری برنامه ریزی کنند که این مسائل حل شود.

منبع:

1399/04/26
13:41:44
5.0 / 5
2449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت