در دیدار رنگرز و رضوانی تاكید شد؛

كوشش برای ایجاد ستاد ورزش های پایه

كوشش برای ایجاد ستاد ورزش های پایه

مركز اسپرت: در جلسه مسئولان كمیته دفتر استعدادیابی وزارت ورزش با رئیس فدراسیون شنا بر ایجاد ستاد ورزش های پایه تاكید گردید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، امروز (یکشنبه) جلسه ای در محل فدراسیون شنا با حضور حسن رنگرز سرپرست دفتر آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان نصرت الله انصاری معاون و علی رحمانیون کارشناسان دفتر آموزش و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان و همین طور محسن رضوانی رئیس، فرید فتاحیان دبیر کل و عبدالرضا ریاحی رئیس کمیته آموزش و محمد صالحی خزانه دار فدراسیون شنا اجرا شد.
این جلسه با ارائه گزارش مسئولان فدراسیون درباب شرایط حاکم بر رشته های شنا، شیرجه و واترپلو باتوجه به همه گیری ویروس کرونا شروع شد. در ابتدا محسن رضوان رئیس فدراسیون توضیحاتی درباب رشته های تحت پوشش فدراسیون ارائه کرد و از راه اندازی سیستم یکپارچه سامانه بانک اطلاعاتی فدراسیون شنا در سال قبل آگاهی داد.
رضوانی در ادامه اضافه کرد: شنا یکی از پرمدال ترین رشته های ورزشی رقابت های المپیک بوده که نیازمند توجه ویژه ای است. شناگران ما قبل از همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی تمرینات به کسب ورودی المپیک بسیار نزدیک بودند و شانس بالایی برای این امر داشتند که باتوجه به شرایط بوجود آمده باید تلاش نماییم تا باردیگر به سطح آمدگی خود بازگردند. تیم واترپلو ایران توانست با برنامه ریزی های صورت گرفته بعد از ۴۴ سال به مدال برنز بازی های آسیایی جاکارتا برسد که نقطه عطفی در این رشته ایجاد کرد. برنامه طولانی مدت ما برای این رشته حضور در فینال بازی های آسیایی ۲۰۲۲ و کسب مدال طلای این رقابت ها است. در رشته شیرجه نیز نیازمند سخت افزار هستیم و با کوشش های صورت گرفته موفق شدیم با خرید تخته های شیرجه جدید علاوه بر استان تهران، در تبریز یک پایگاه برای فعالیت شیرجه رو های کشور افتتاح نماییم.
رئیس فدراسیون شنا درباب امر استعدادیابی در فدراسیون اظهار داشت: برای کشف استعدادهای برتر در سه رشته شنا، شیرجه و واترپلو نیازمند هماهنگی های بیشتری میان وزارت ورزش، آموزش و پرورش و فدراسیون هستیم تا بتوانیم از سنین پایه این استعدادها را پرورش دهیم. همین طور مجهز ساختن تمامی هیات های شنا استانی به داشتن حداقل یک استخر یا سانس اختصاصی برای تمرین این استعداد ها یکی از مهم ترین چالش های پیش روی ما است.
محسن رضوانی در آخر ضمن تشکر از کارهای دفتر استعدادیابی وزرات ورزش و جوانان اظهار نمود: ضمن تشکر از مسئولان وزارت ورزش بویژه دکتر رنگرز که یکی ازمدیران ورزشی این مجموعه هستند با فعالیت بیشتر این دفتر شاهد پیشرفت بیش از پیش ورزش کشور خواهیم بود.
در ادامه فرید فتاحیان دبیر فدراسیون ضمن قدردانی از کوشش های دکتر رنگرز گفت: فدراسیون کمترین خواسته ای که از مسئولان وزارت ورزش دارد اختصاص یافتن حداقل یک سانس استخر به هیات های شنا استانی است که با پیگیری های دفتر اسعدادیابی وزارت ورزش می توان به آن امیدوار بود. برگزاری المپیاد استعداد های برتر از طرف دفتر آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان طرح بسیار خوبی بود که با ادامه داشتن این طرح و تربیت مستعدین حاضر در المیپاد های برگزار شده و رشد آنها آینده روشنی پیش روی ورزش کشور است.
همچنین عبدالرضا ریاحی نیز درباب راه اندازی بانک اطلاعاتی جامع فدراسیون شنا اللخصوص در بخش آموزش گزارشی را ارائه نمود. ریاحی در ادامه اشاره نمود که فدراسیون شنا با کمک این سامانه باتوجه به شرایط بوجود آمده در دوران کرونا حدود ۴۵ کلاس بازآموزی آنلاین در سطح کشور برگزار کرد. همین طور با کمک این سامانه اطلاعات کلیه ورزشکاران این فدراسیون به صورت جامع و کامل بصورت الکترونیک ثبت شده است که میتوان با کمک آن استعدادهای حاضر در سطح کشور را شناسایی کرد.
حسن رنگرز سرپرست دفتر آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان ضمن تشکر از مسئولان فدراسیون شنا اضافه کرد: حضور محسن رضوانی به عنوان رئیس به همراه تیم مجرب و کامل خود در فدراسیون شنا نقطعه عطفی در این فدراسیون است. برای رشته شنا کار خیلی مشکل است چونکه این رشته تجهیزات محور بود و امکانات محدودی در اختیار فدراسیون قرار دارد.
وی در ادامه اضافه کرد: در تلاشیم تا ستاد بازی های پایه را راه اندازی نماییم. فعالیتی که در کشور ما درباب استعدادیابی در سنین پایه صورت می گیرد به نسبت کشورهای پیشرفته با توجه زیرساخت های موجود قابل قیاس نیست. پس قسمتی از سختی های کار خارج از اراده فدراسیون ها است. در ضمینه توسعه و توانمدسازی منابع انسانی تصمیم داریم باظرفیت های موجود معلمان ورزش را در دو حوزه ی مربیگری و داوری آموزش دهیم و توانمند سازیم تا با کمک وزارت آموزش و پرورش و شناخت استعدادها در سنین پایه، به نقطه ی ایده آل برسیم.
در اختتام رنگرز گفت: از فدراسیون شنا بخاطر راه اندازی سامانه الکترونیک آموزش خود کمال تشکر را دارم. راه اندازی بانک جامع اطلاعاتی اهمیت بسیاری دارد و اتفاق شایسته و بایسته ای است. تکلیف ما این است که با حضور در فدراسیون ها و شناخت مشکلات آنها، با اشراف کامل سیاست گذاری نماییم. استعدادیابی پروسه زمان بری بوده و نیازمند سیاست گذاری طولانی است. حمایت کردن فدراسیون ها در زمینه استعدادیابی یکی از ساز و کارهای اصلی ما در وزارت ورزش است.
در ادامه این جلسه انصاری معاون دفتر آموزش و استعدادیابی وزارت ورزش وجوانان ضمن تشکر از مسئولان فدراسیون جهت راه اندازی بانک جامع اطلاعاتی نکاتی درباب رشد استعداهای کشف شده در رشته های شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت.


منبع:

1399/04/22
23:23:03
5.0 / 5
2713
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت