در گزارش مركز اسپرت تاكید شد؛

ملاك وزارت ورزش برای تعیین تكلیف بازنشسته ها قانون است نه بخشنامه

ملاك وزارت ورزش برای تعیین تكلیف بازنشسته ها قانون است نه بخشنامه

مركز اسپرت: معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش اصرار كرد ملاك این وزارتخانه در مورد بازنشسته ها قانون است نه بخشنامه ارسالی.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، طبق قانون مدیریت خدمات کشوری افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند با ۳۰ سال خدمت و ۶۰ سال سن بازنشسته می شوند اما در مورد افرادی با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری و ۳۵ سال خدمت و ۶۵ سال سن تاکید گردیده است. بتازگی اما سازمان اداری استخدامی کشور طی بخشنامه ای به نهادهای مختلف و با رویکرد جوانگرایی میان مدیران و حذف سن ۶۵ سال تاکید و اعلام نموده است که افراد پس از ۳۵ سال خدمت بازنشسته شوند.
اجرای این بخشنامه در وزارت ورزش و دیگر نهادهای ورزشی منجر به کنار رفتن بعضی از مدیران خواهد شد این در حالیست که بگفته معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش ملاک عمل در ارتباط با بازنشسته ها «قانون» است.
جمشید تقی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه وزارت ورزش تا به امروز در ارتباط با موضوع بازنشستگی و اجرای آن در بدنه ورزش بطور کامل از قانون تبعیت کرده است، اظهار داشت: موضوع جدیدی که در ارتباط با بازنشسته ها و نادیده گرفتن شرایط سنی مطرح شده در چارچوب یک بخشنامه و از جانب سازمان اداری و استخدامی ابلاغ گردیده است.
وی در واکنش به اینکه با شرایط جدید قانون ملاک عمل خواهد بود یا بخشنامه جدید اشاره کرد: قاعدتا برای ما قانون ملاک اصلی عمل در همه امور خواهد بود حتی موضوع بازنشسته ها البته منظور این نیست که بخشنامه های دریافتی را نادیده می گیریم اما تا زمانی که در مورد یک موضوع، قانون حکم داده است همان را ملاک عمل قرار خواهیم داد.
این معاون وزیر ورزش مجدد اشاره کرد: در ارتباط با پرونده بازنشسته ها وزارت ورزش از قانون مربوطه تبعیت خواهدنمود نه بخشنامه ارسالی.
وی اشاره کرد: بخشنامه سازمان اداری استخدامی و تاکیدی که بر حذف شرایط سنی شده در امتداد جوانگرایی و استفاده از مدیران جدید در ساختارهای اداری است اما الزامی برای عمل به آن در ارتباط با مدیران فعلی وجود ندارد در واقع این بخشنامه می تواند ملاکی برای چگونگی انتخاب ها و انتصاب ها برای پس از این باشد.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، وزارت ورزش البته در ارتباط با قانون بازنشسته ها و بخشنامه ارسالی دراین زمینه که محل اختلاف شده، از معاونت حقوقی ریاست جمهوری استعلام گرفته است.
تقی زاده دراین زمینه و در واکنش به اینکه نتیجه این استعلام به وزارت ورزش اعلام شده است، به خبرنگار مهر اظهار داشت: از موضوع بی اطلاعم اما طبق قانون در مورد بازنشسته ها عمل خواهیم کرد. قانون هم می گوید افراد با ۳۵ سال خدمت و ۶۵ سال سن بازنشسته می شوند.


منبع:

1399/04/09
22:16:42
5.0 / 5
2510
تگهای خبر: خدمات , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت