در گزارش مركز اسپرت مطرح شد:

دلیل موافقت با نخستین اعزام بانوان به ششمین دوره بازی های ساحلی

دلیل موافقت با نخستین اعزام بانوان به ششمین دوره بازی های ساحلی

به قول رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی، پوشیدگی و عملكرد قابل توجه دو عاملی است كه سبب شد بعد از پنج دوره برگزاری بازی های ساحلی، با اعزام بانوان به دوره جدید این بازی ها موافقت شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مقرر است ششمین دوره بازی های ساحلی ۸ تا ۱۶ آذرماه زیر نظر شورای المپی آسیا (IOC) در سانیا چین برگزار گردد.
شنا و واترپلو، دو و میدانی، بسکتبال سه به سه، هندبال ساحلی، کبدی ساحلی، فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، وودبال ساحلی، دوگانه (شنا و دو)، دراگون بت، پاراگلایدر، قایقرانی بادبانی و موج سواری بادبانی، کوهنوردی، موج سواری، کشتی ساحلی و قایق موتوری رشته هایی هستند که دوره جدید بازی های ساحلی با حضور ورزشکاران آنها برگزار می شود.
قرار است ایران تنها در ۱۰ رشته فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، هندبال ساحلی، کشتی ساحلی، سنگنوردی، کبدی ساحلی، دوومیدانی، شنا، واترپلو و بسکتبال سه نفره نماینده داشته باشد.
از میان این رشته ها، بسکتبال فقط در بخش بانوان ورزشکار اعزامی خواهد داشت در صورتی که این تیم با وجود کسب سهمیه از حضور در بازی های ساحلی جهان (قطر) بازماند. کبدی هم دیگر رشته ای است که اعزام بانوان آن مصوب شده است. این در شرایطی است که در پنج دوره پیشین بازی های ساحلی تیم های بانوان جایی در کاروان ایران نداشتند اما ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی اعزام آنها به دوره پیش روی این بازی ها را مصوب کرده است.
پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک و عضو ستاد بازی های المپیک و آسیایی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد چرایی این مورد اظهار داشت: برگزاری ساحلی بازی ها سبب می شود انتخاب رشته ها و تیم های اعزامی با حساسیت بیشتری صورت گیرد. در مورد کبدی و بسکتبال سه نفره به خاطر پوشش کامل بانوان ورزشکار، منعی برای اعزام وجود نداشت بنابراین با در نظر گرفتن عملکرد در لیست شرکت کنندگان قرار داده شدند.
وی یاد آور شد: کبدی بانوان طی سال های گذشته روند رو به رشدی داشته و حتی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ قهرمان شد. بسکتبال سه نفره بانوان هم صاحب رنکینگ چهارم آسیاست و در کل تیم یکدست و خوبی در اختیار دارد.
رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک همینطور با اشاره به اینکه هنوز در مورد سرپرست کاروان و اعضای اعزامی در هر یک از رشته های مصوب جمع بندی نشده است، تصریح کرد: در مجموع کاروان ورزش ایران با ترکیبی ۷۰ - ۶۰ نفره در بازی های ساحلی ۲۰۲۰ چین شرکت خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه دوومیدانی تنها رشته ای است که اعزام آن با هدف حمایتی انجام می شود، نسبت به مدال آوری ورزشکاران ایران در سایر رشته های مصوب برای اعزام ابراز امیدواری کرد.
فخری همینطور در مورد کرونا و تاثیری که می تواند بر برگزاری بازی های ساحلی ۲۰۲۰ داشته باشد، اظهار داشت: فعلا مقامات تصمیم گیرنده برای این بازی ها هیچ موضع جدیدی ندارند و کماکان پیگیرِ اقدامات کشورها برای حضور در بازی ها هستند اما اینکه کرونا منجر به لغو بازی ها شود، بعید هم نیست.


منبع:

1399/04/01
15:22:29
5.0 / 5
2627
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت