فرامرزیان:

رسالت اصلی وزارت ورزش توسعه ورزش همگانی است

رسالت اصلی وزارت ورزش توسعه ورزش همگانی است

به گزارش مركز اسپرت معاون توسعه مدیریت  و منابع وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: هدف اصلی این وزارتخانه توسعه ورزش همگانی است و قسمتی از اعتبارات تخصیصی حوزه قهرمانی برای ورزش همگانی هزینه می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ژاله فرامرزیان، در جلسه شورای عالی ورزش همگانی کشور که با حضور دکتر سلطانی فر انجام شد به اهمیت موضوع ورزش همگانی اشاره نمود.
وی اظهار داشت: نهادها و ارگان های مختلفی در شبکه ورزش همگانی فعالیت می نمایند ولی هنوز این شبکه شناسنامه ندارد و اعضای آن معلوم نیست.
فرامرزیان اشاره کرد: با کمک معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و با هدف تدوین برنامه مرتبط، به شناسایی ذی نفعان ورزش همگانی و شناسنامه دار کردن این شبکه می پردازیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع در ادامه نکاتی را درباب ظرفیت های قانونی و مدل هم افزایی در توسعه ورزش همگانی بیان نمود.
وی اظهار داشت: هر کدام از دستگاه ها در سرفصل های اعتباری خود موضوعی در حوزه ورزش و سلامت دارند، اما وقتی جزئیات این سرفصل ها را مورد بررسی قرار می دهیم، به این نتیجه می رسیم که هزینه ها صرف بخش های درمانی شده است.
فرامرزیان درباب هم افزایی ارگان ها با معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی پیشنهاد نمود در سرفصل های مدیریت هزینه کرد، با پیش بینی بخشی برای توسعه ورزش همگانی، می توان مدلی برای سلامت جامعه تهیه و تدوین کرد.
وی با اشاره به تبصره 2 مالیات بر ارزش افزوده گفت: پیشنهادی درباب تخصیص منابع و اعتبارات حوزه ورزش در دستگاه ها و نهادهای ذی ربط ارائه شد که متاسفانه به سبب نگاه جزیره ای در دستگاه ها عملیاتی نشد. البته بند "چ" ماده 9 برنامه ششم توسعه عملا این اتفاق را ممکن کرده است.
فرامرزیان اشاره کرد: ما می توانیم این مدل را به شکلی طراحی نماییم که پرداختی های ورزشی بنگاه های اقتصادی بعنوان هزینه قابل قبول مالیاتی آنها لحاظ شود.
وی همین طور درباره صدور مجوز بهره برداری اماکن ورزشی اظهار داشت: امکان صدور مجوز و بهره برداری توسط هیات های ورزشی فراهم گشته است و چنانچه بسیج هم چنین تقاضایی دارد می تواند با ادارات کل تعامل کند، بدین سان ما نیز بر طبق تعداد متقاضیان در هیات وزیران مجوز لازم را ستاندن خواهیم کرد.
فرامرزیان اضافه کرد: همه اهداف بخش ورزش مشترک است و با تمرکز می توان طبق تفاهم نامه های مشترک کارها را عملیاتی کرد. هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش همگانی است، حتی در حوزه قهرمانی نیز قسمتی از اعتبارات برای توسعه ورزش همگانی در نظر گرفته شده است.


منبع:

1399/03/22
20:33:42
5.0 / 5
2840
تگهای خبر: دستگاه , سلامت , قهرمانی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت