در ستاد عالی مطرح شد:

سلطانی فر: اولویت اصلی سلامتی ورزشكاران است

سلطانی فر: اولویت اصلی سلامتی ورزشكاران است

به گزارش مركز اسپرت وزیر ورزش در ستاد عالی بازی های لمپیك و آسیایی با تاكید بر اینكه ملاك ما برگزاری المپیك در مردادماه سال آینده است، اظهار داشت: حفظ سلامتی ورزشكاران اولویت اصلی ماست.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی امروز با حضور وزیر ورزش، روسای دو کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، دبیران آنها و معاونان وزارت ورزش در محل این وزارتخانه برگزار گردید.
ششمین دوره بازی های ساحلی ۲۰۲۰ ساینا و چگونگی اعزام کاروان به این بازی ها همچون موارد مورد بحث در نشست امروز بود.
تاکید سلطانی فر بر پیگیری تمرینات المپین ها
در جریان ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی مسعود سلطانی فر اظهار داشت: برای حضور در رویدادهای ورزشی باید ملاحظاتی را داشته باشیم که مهمترین آن، رعایت مسائل بهداشتی است که با عنایت به شیوع کرونا باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: پیش از این فدراسیون های جهانی هم برای برگزاری مسابقات بسیار علاقمندی نشان می دادند، آنها هم وقتی شرایط کرونا را مشاهده نمودند از برگزاری آنها منصرف شدند.
سلطانی فر در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به احتمال برگزاری رویدادهای مهم ورزشی در زمان مقرر تصریح کرد: برای حضور موفق در مسابقاتی که مقرر است ۴ یا پنج ماه آینده برگزار شود، نیازمند این است که اردوها و تمرینات از الان آغاز شود.
وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: این مورد یکی از الزامات است چون که اولویت اصلی ما سلامت ورزشکاران است.
وزیر ورزش در ادامه شرایط اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و یاداور شد: باتوجه به محدودیت های اقتصادی، باید استفاده بهینه از تمامی ظرفیتها و امکانات موجود در ورزش داشته باشیم
سلطانی فر همینطور درمورد این مورد که گفته می شود «به دلیل ویروس کرونا احتمال تعویق بازی های ساحلی آسیا وجود دارد»، اظهار داشت: تابحال هیچ نامه ای در خصوص لغو این مسابقات عرضه نشده، برهمین اساس باید بر روی رشته هایی که مورد تایید کمیته ملی المپیک برای حضور در بازی های ساحلی است برنامه ریزی شود.
وی درمورد بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو هم که مقرر است در سال ۲۰۲۱ برگزار شود، اظهار داشت: فعلا تصمیم جدی IOC برگزاری این رقابت ها در تاریخ مقرر است و ما هم باید با عنایت به شرایط کرونا در کشور به مرور و با رعایت دستورات بهداشتی در شهرهایی که وضعیت سفید است شرایط را برای برگزاری اردوهای آماده سازی مهیا نماییم.
صالحی امیری: احتمال لغو المپیک وجود دارد و مکاتبه ای برای آن نشده است
سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم در جلسه ستاد عالی تصریح کرد: برپایه شواهد و اظهارات مسئولین کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا امکان برگزاری مسابقات المپیک توکیو و بازی های ساحلی چین در تاریخ مقرر وجود دارد.
وی اضافه کرد: البته این نکته هم مورد توجه قرار گرفته که در صورت بروز موج جدید کرونا در آسیا، بحث قرنطینه مجدد و عدم کشف واکسن این ویروس، امکان برگزار نشدن این دو رویداد وجود دارد.
رئیس کمیته ملی المپیک این نکته را مورد توجه قرار داد که تابحال هیچ مکاتبه ای در خصوص لغو مسابقات ساحلی و همینطور المپیک و پارالمپیک برای کشورها ارسال نشده است.
صالحی امیری اظهار داشت: نمی توان با احتمال لغو مسابقات، برنامه هایمان را تعطیل نماییم بلکه باید از الان برای آماده سازی ورزشکاران برای حضور موفق در رویداد های المپیک و پارالمپیک و بازی های ساحلی برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم. برای تداوم تمرینات ملی پوشان، امکاناتی را برای المپین ها تهیه کردیم تا در منازل شان تمرینات خویش را پیگیری کنند، همینطور در کنار تهیه این ملزومات خدمات روانشناسی را هم برای این عزیزان مهیا کردیم.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: شواهد از آن حکایت می کند که که ستاد مقابله با کرونا به مرور محدودیت ها را کم می کند. بدین سان کمیته بین المللی المپیک مسابقات بازی های ساحلی آسیا را در آذرماه برگزار می نماید.

1399/03/22
13:58:51
5.0 / 5
2751
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت