پارالمپیك اعلام آمادگی كرده اما...

جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی در بن بست كرونا

جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی در بن بست كرونا

به گزارش مركز اسپرت باآنكه كمیته ملی پارالمپیك جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی را مصوب كرده اما بحران كرونا و جواب سربالای گزینه های پیشنهادی، اجرای این برنامه همیشه مورد تاكید را در بن بست قرار داده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، تمرین اختصاصی زیر نظر مربی خارجی از خواسته های همیشه مورد تاکید زهرا نعمتی بوده که البته تا به امروز در هیچ مقطعی و برای هیچ رویدادی انجام نشده است.
شرایط خاص این ورزشکار و اینکه همزمان در دو رشته تیروکمان و پاراتیروکمان فعالیت دارد و به بالطبع ملزم به تبعیت از فدراسیون جانبازان و معلولان، فدراسیون تیروکمان و حتی کمیته ملی پارالمپیک در عمل به برنامه های مصوب آنها بود، بی تاثیر در محقق نشدن این خواسته نبود. البته از ۱.۵ سال پیش و به دنبال منفک شدن تیروکمان از فدراسیون جانبازان و معلولان و سپرده شدن مدیریت آن به فدراسیون مربوطه، برنامه ریزی برای تمام پاراکمانداران و همچون زهرا نعمتی هم به این فدراسیون محول شد.
طی این مدت هم البته به خاطر نبودِ رویدادی بزرگ و تعیین کننده، مبحث جذب مربی خارجی پیگیری نشد تا اینکه برای بازی های پارالمپیک توکیو مجدد مطرح و توسط کمیته ملی پارالمپیک و ستاد عالیِ فعال در این کمیته به تصویب رسید.
طبق این مصوبه، زهرا نعمتی که سهمیه پارالمپیک توکیو را در اختیار دارد و جزو شانس های مسلم مدال طلا در این بازی ها به حساب می آید، نه تنها می تواند با هزینه کمیته ملی پارالمپیک در یکی از شهرهای سفید تمرین انفرادی و اختصاصی داشته باشد، بلکه می تواند در صورت نیاز از وجود مربی خارجی هم بهره مند شود.
این مصوبه که اردیبهشت ماه نهایی شد نظر مساعد و مثبت مسؤلان فدراسیون تیروکمان را هم به همراه داشت طوریکه رایزنی برای توافق با گزینه خارجی ایده آل برای هدایت زهرا نعمتی در دستور کار قرار گرفت.
تا به امروز اما هیچ قطعیتی در این حوزه حاصل نشده چونکه گزینه های موردنظر پاسخ قطعی و شفافی به رایزنی های ایران نداده اند.

امید نجاری مدیر تیم های ملی تیروکمان در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر این مورد اظهار داشت: به محض اینکه کمیته ملی پارالمپیک برای تأمین هزینه های جذب مربی خارجیِ زهرا نعمتی اعلام آمادگی کرد، از راه کانال فدراسیون جهانی با چند کشور صاحب سبک در تیروکمان و همچون کره جنوبی مکاتبه کردیم. گزینه هایی به ما عرضه شدند که رایزنی با آنها هم انجام شد اما اکثراً به خاطر شرایط کرونایی جهان پاسخ قطعی را به آینده و پس از بهبود این وضعیت موکول کردند.
مدیر تیم های ملی تیروکمان تصریح کرد: شرایط بگونه ای است که نه مربی خارجی حاضر به سفر به ایران است و نه امکان اعزام زهرا نعمتی وجود دارد. بنابراین فعلاً جذب مربی خارجی برای وی میسر نیست تا بعد که اوضاع کرونایی جهان بهبود پیدا کند.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، با این شرایط معلوم نیست که زهرا نعمتی تمرینات مدون خویش را با چه شرایطی و زیر نظر کدام مربی ایرانی آغاز خواهد نمود.
نعمتی همزمان با پیگیری آماده سازی برای حضور در پارالمپیک توکیو و رویدادهای پیش روی پاراتیروکمان، باید جهت شرکت در جام جهانی فرانسه و انتخابی المپیک توکیو که خردادماه سال آینده برگزار می گردد هم آماده شود.
به همین دلیل وی از اول تیرماه تمرینات اختصاصی و انفرادی خویش را با هزینه کمیته ملی پارالمپیک در جزیره کیش آغاز می کند اما معلوم نیست مجد میررحیمی سرمربی تیم ملی تیروکمان تمرینات وی را زیر نظر خواهد داشت یا اینکه او باید برنامه تمرینی خویش را با مجید کهتری سرمربی تیم پاراتیروکمان هماهنگ کند.

1399/03/20
15:02:21
5.0 / 5
2710
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت