هنوز تخصیصی صورت نگرفته؛

وعده دبیركمیته المپیك برای پرداختی به فدراسیون ها تا اختتام خرداد

وعده دبیركمیته المپیك برای پرداختی به فدراسیون ها تا اختتام خرداد

مركز اسپرت: كمیته ملی المپیك طی سال جاری هیچ پرداختی به فدراسیون ها نداشته است اما دبیركل كمیته تاكید دارد احیانا تا اختتام ماه جاری مرحله نخست تخصیص بودجه به فدراسیون ها صورت گیرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، کمیته ملی المپیک که هر سال نقش قابل توجهی در تامین نیازهای مالی فدراسیون ها دارد و سال قبل آنرا به صورت صد درصدی ایفا کرد، بودجه فدراسیون ها امسال را با ۱۰ درصد افزایش نسبت به بودجه ۹۸ مصوب کرده است.
البته تا به امروز که نزدیک به سه ماه از شروع سال می گذرد، کمیته ملی المپیک هنوز پرداختی به فدراسیون ها نداشته است بااینکه سید رضا صالحی امیری رایزنی هایی با خزانه کل کشور داشته تا بتواند با دریافت حداکثری بودجه مصوب کمیته، روند پرداختی ۹۹ به فدراسیون ها را آغاز کند.
کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در گفتگو با خبرنگار مهر دراین زمینه اظهار داشت: کمیته ملی المپیک طی دو ماه گذشته و از محل بودجه مصوب سال جاری تنها به میزان رسیدگی به رتق و فتق امور داخلی کمیته و پرداخت حقوق ها از دولت تخصیص گرفته است. میزان آن به اندازه ای نبود که اعتباری در اختیار فدراسیون ها قرار بگیرد.
وی اشاره کرد: البته توسط ریاست کمیته رایزنی هایی صورت گرفته تا بتوانیم هرچه سریعتر به فدراسیون ها پرداختی داشته باشیم. تلاش مان این است که تا اختتام خردادماه این پرداختی صورت بگیرد اما هیچ قولی بابت آن نمی دهیم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه به محض دریافت مرحله جدید اعتبارات از خزانه، مرحله نخست پرداختی به فدراسیون ها انجام می شود، اشاره کرد: امسال علاوه بر بودجه مصوب برای هر یک از فدراسیون ها، به فدراسیون هایی که ورزشکاران شان کسب سهمیه کرده یا رویدادهای گزینشی المپیک را پیش رو دارند اعتبار جداگانه ای پرداخت می شود.
سعیدی تصریح کرد: سال قبل سقف این بخش از حمایت مالی کمیته ملی المپیک ۵ میلیارد تومان بود. اینکه امسال تا چه اندازه بتوانیم این کمک را داشته باشیم به تخصیص دولت بستگی دارد. تلاش مان کمک حداکثری است.

1399/03/18
14:18:57
5.0 / 5
2594
تگهای خبر: المپیك , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت