پرونده سنگین تاماش آیان

پرونده سنگین تاماش آیان

مركز اسپرت: رئیس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری پرونده سنگینی در ارتباط با اعلام نكردن دوپینگ وزنه برداران، خرید رای و فساد مالی از خود بجای گذاشت.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از Inside the games، ریچارد مک لارن مسئول رسیدگی به پرونده اتهامات مقابل تاماش آیان رئیس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری بود که حالا پس از گذشت چهار ماه، گزارش خودرا به هیات اجرایی ارائه نمود. یک شبکه آلمانی در مستندی ادعا کرده بود که در فدراسیون جهانی وزنه برداری فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک انجام گرفته است.

مک لارن هم بعد از ماه ها تحقیق اعلام کرد، ۴۰ مورد دوپینگ مثبت اعلام نشده است، بیش از ۱۰ میلیون دلار هم مفقود شده و همین طور در دو کنگره انتخاباتی فدراسیون جهانی، رای خریداری شده است. البته خرید رای نه فقط برای آیان بلکه برای طرفداران او جهت حضور در هیات اجرایی فدراسیون جهانی بوده و خریدن رای به صورت نقدی انجام گرفته است.

مک لارن در مورد پول های مفقود شده نیزگفت: منابع اصلی این پول ها جریمه های دوپینگ بوده است که به صورت شخصی به خود تاماش آیان پرداخت می شد. همین طور پول نقد زیادی از حساب فدراسیون جهانی برداشت می شد که معمولا قبلا از مسابقات بزرگ و کنگره های فدراسیون جهانی بوده است. متاسفانه ممکن نیست مشخص نماییم که چه مقدار از پول های جمع آوری یا برداشت شده برای هزینه های مشروع بوده است.

مک لارن در مورد پرونده دوپینگ ها نیز اظهار داشت: بیش از ۶۰۰ وزنه بردار در یک دهه گذشته تستشان مثبت شده است و تاماش آیان در کار کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی دخالت کرده است و فرهنگ دوپینگ در این رشته ورزشی وجود دارد. تحقیقات ما نشان میدهد ۴۰ مورد دوپینگ مثبت در سوابق فدراسیون جهانی پنهان شده که شامل مدال آوران طلا و نقره است.

البته اطلاعات در مورد دوپینگ ها برای تحقیقات بیشتر به وادا ارسال شده است. در این میان سازمان ملی مبارزه با دوپینگ مجارستان هیچ کار غیر قانونی انجام نداده و مطابق با استانداردهای وادا عمل کرده است.


منبع:

1399/03/15
23:31:52
5.0 / 5
2988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت