هشتمی بهترین نتیجه شطرنج بازان دختر ایران در مسابقات جوانان آسیا

هشتمی بهترین نتیجه شطرنج بازان دختر ایران در مسابقات جوانان آسیا

مركز اسپرت: شطرنج بازان دختر ایران در فینال رقابت های شطرنج جوانان آسیا كه به صورت آنلاین انجام شد موفق شدند در رده های هشتم، یازدهم و دوازدهم بایستند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان آسیا در دو بخش دختران و پسران به صورت آنلاین درحال برگزاری است که از کشور ایران سه دختر و سه پسر در این رقابت ها شرکت می کنند.
مبینا علی نسب، آناهیتا زاهدی فر و میترا اصغرزاده در بخش بانوان و پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی و آرش طاهباز در بخش آقایان نمایندگان ایران در این مسابقات هستند. هر شش نماینده ایران که موفق شده بودند در انتها ۹ دور رقابت جواز حضور در فینال را پیدا کنند.
امروز (چهارشنبه) فینال این رقابت ها در بخش دختران مورد پیگیری قرار|گرفت که در رده بندی پایانی مبینا علی نسب موفق شد با پنج امتیاز در جایگاه هشتم این مسابقات قرار بگیرد. هم چنین آناهیتازاهدی فر و میترا اصغرزاده هر کدام با ۴.۵ امتیاز و با پوئن شکنی به ترتیب در رده های۱۱ و ۱۲ این رقابت ها قرار گرفتند. این رقابت که در ۹ دور مورد پیگیری قرار|گرفت با قهرمانی شطرنج بازی از چین به پایان رسید.
این دوره از رقابت ها به صورت مجازی و آنلاین و به سرپرستی مهرداد پهلوان زاده، رئیس پیشین فدراسیون شطرنج برگزار گردید. هم چنین مقرر است فردا پنج شنبه شطرنج بازان پسر ایران برای کسب رتبه های برتر با شطرنج بازان دیگر به رقابت بپردازند.
ایران به همراه کشورهای سوریه، کویت، فلسطین، لبنان، عراق، قطر، یمن، کویت، اردن، بحرین، امارات و عمان در لیست طبقه بندی شده از جانب فدراسیون جهانی شطرنج در منطقه غرب آسیا قرار گرفته بودند.
منبع:

1399/03/14
22:13:03
5.0 / 5
2761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت