تشكیل كارگروه ویژه برای مبارزه با دارو و مكمل های غیرمجاز در بدنسازی

تشكیل كارگروه ویژه برای مبارزه با دارو و مكمل های غیرمجاز در بدنسازی

به گزارش مركز اسپرت سرپرست جدید فدراسیون بدنسازی از تشكیل كارگروه ویژه با متخلفان دارو و مكمل های غیر مجاز در بدنسازی اطلاع داد و اظهار داشت: در این كار گروه از دستگاه های نظارتی و امنیتی هم دعوت خواهیم كرد.


محمدتقی امیری خراسانی در گفت و گو با ایسنا، درباره مهمترین برنامه های خود بعد از انتخابش بعنوان سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اظهار نمود: با عنایت به مأموریت تعریف شده برای سرپرستان فدراسیون های ورزشی، هدف اصلی ما تسهیل شرایط برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی است و تلاش ما این است طبق هماهنگی با وزارت ورزش این اتفاق در اسرع وقت و با سپری شدن مراحل قانونی صورت گیرد.

سرپرست فدراسیون بدنسازی اضافه کرد: نکته دوم و بسیار مهم و مورد تاکید مسؤلان وزارت ورزش، بحث نظارت جدی بر نحوه مصرف داروهای مکمل غیر مجاز در رشته بدنسازی است تا نسبت به برخورد با متخلفین بعد از هماهنگی با مراجع ذیصلاح اقدام قانونی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: بر همین مبنا مقرر است کارگروه ویژه ای در فدراسیون بدنسازی برای مبارزه با داروها و مکمل های غیرمجاز و متخلفین تشکل شود و بنا داریم علاوه بر مسؤلان کمیته های مختلف فدراسیون، نمایندگان دستگاه های مختلف هم در این کارگروه حضور داشته باشند تا با قدرت به این مورد ورود داشته باشیم.
امیری خراسانی افزود: علاوه بر حضور دستگاه های مختلف مثل فدراسیون پزشکی ورزشی، سازمان غذا و دارو و دیگر نهادهای تخصصی در این کارگروه، بدنبال این هستیم از دستگاه های نظارتی و امنیتی هم برای حضور مستمر در این کارگروه دعوت بعمل بیاوریم تا بعد از بررسی های دقیق، نسبت به برخورد قانونی و سخت با متخلفین اقدامات لازم صورت گیرد. تلاش ما این است کارشناسی همه جانبه در این خصوص داشته باشیم و سپس وارد مرحله عملیاتی شویم.
سرپرست فدراسیون بدنسازی با تاکید بر اهمیت آگاه سازی نوجوانان و جوانان ورزشکار و خانواده هایشان برای حل معضل استفاده از داروها و مکمل های نامناسب که در خیلی از اوقات به صورت غیرحرفه ای هم تجویز می شوند، اظهار داشت: این اتفاقات طی سالیان دراز صورت گرفته و مبارزه و ریشه کنی آن یک شبه نخواهد بود بلکه به یکی دو سال زمان نیاز دارد. برخورد قاطع با افراد متخلف در حیطه اختیارات فدراسیون و وزارت ورزش نیست و نقش دستگاه های مسئول در این حوزه مهم و حیاتی می باشد.
وی در انتها ضمن درخواست از رسانه ها برای کمک به مبارزه با معضل استفاده از داورها و مکمل های غیرمجاز در باشگاه های ورزشی، اظهار داشت: متاسفانه این اتفاقات حتی سبب مرگ برخی از نوجوانان و جوانان طی سال های گذشته شده و لازم است به صورت جدی با این پدیده مقابله شود.1399/03/13
13:50:30
5.0 / 5
2791
تگهای خبر: باشگاه , پزشك , تیم , داور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت