واقعیت درخواست ایران برای میزبانی جام ملت ها چیست؟

واقعیت درخواست ایران برای میزبانی جام ملت ها چیست؟

مركز اسپرت: رسانه های قطری مدعی شدند كه AFC اسامی نامزدهای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 را بدون اشاره به نام ایران اعلام نموده است كه با تعجب اهالی فوتبال همراه شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، حدود یک ماه قبل فدراسیون فوتبال ایران از ارسال فرم های درخواست میزبانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۷ آگاهی داد و برای کسب میزبانی این رویداد، وارد رقابت با کشورهای قطر، عربستان، هند و... شد. به دنبال این اتفاق بعضی از اهالی فوتبال از اقدام فدراسیون ایران باتوجه به وجود مشکلات عدیده مالی و حقوقی انتقاد کردند.

با این حال، رسانه های قطری در خبری مدعی شدند که کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی کشورهای داوطلب برای میزبانی مسابقات را اعلام نموده که کشورهای عربستان، قطر، هند و ازبکستان برای این رویداد مهم آسیایی میزبان شده اند و نامی از ایران وجود ندارد که مطرح کردن چنین ادعایی از طرف رسانه های قطری بدون ارائه سند و مدرک از اطلاعیه AFC در تناقض است.

در واقع از امروز (۱۲ خرداد) تا اختتام مهلت قانونی اعلام میزبانی در آسیا ۲۹ روز دیگر باقی مانده است و اعلام کشورهای درخواست کننده برای میزبانی جام ملت های ۲۰۲۷ باتوجه به این مدت زمان، غیرمنطقی است.

از طرفی در این مرحله هیچ گونه راستی آزمایی درباره شرایط کشورها برای میزبانی شکل نمی گیرد و AFC پس از گذشت یک ماه اسامی کشورهای علاقمند برای میزبانی را اعلام خواهدنمود.

با یک بررسی ساده مشخص است که فدراسیون فوتبال هم مانند کشورهای دیگر برای این رقابت ها اعلام میزبانی کرده اما رسانه های قطری فقط روی اطلاعات ناقص خود از AFC مبادرت به اعلام اسامی کشورهای داوطلب کرده اند که درست نیست.

منبع:

1399/03/12
22:35:20
5.0 / 5
2906
تگهای خبر: رقابت , فدراسیون , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت