منصوریان: در اصفهان تیمی راحت از دست ما در نمی رود، عاشق استقلالم ولی امانت ذوب آهن دست من است

منصوریان: در اصفهان تیمی راحت از دست ما در نمی رود، عاشق استقلالم ولی امانت ذوب آهن دست من است

به گزارش مركز اسپرت سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن می گوید تیمش اجازه نمی دهد كه رقیبان در شهر اصفهان كار راحتی برابرشان داشته باشند.به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا، علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در نشست خبری قبل از بازی با استقلال بیان كرد: ابتدا عرض خوش آمد به تیم فوتبال استقلال دارم. امیدوارم كه میزبان خوبی برای آنها باشیم. بازی فردا قطع به یقین نه برای ما آسان است و نه برای استقلال تهران. چون كیفیت ما در هفته های گذشته خیلی خوب بوده است اما به ایدئال مان كه كسب ۳ امتیاز است نرسیدیم. استقلال هم با مربی جوان و جدید خودش از نظر من سرمربی خیلی خوب كار كرده است ولی آنها هم در رسیدن به نتیجه دلخواه گرفتار كم تجربگی بازیكنان شده اند. چون تفكرات خودم را مقابل آقای استراماچونی گذاشتم، بازی فردا مسابقه خیلی زیبایی خواهد بود.

او درباره بازگشت بازیكنان سربازش هم اظهار نمود: ما در آبادان هم این ۳ عزیز را داشتیم ولی منتظریم كه به فرم ایده آل بدنی برسند. ما ۲۶ بازیكن آماده داریم كه ۳ نفر از آنها سربازان ماهستند كه برای ما تاثیرگذارند. بطور قطع به فرم ایده آل بدنی می رسند و به تركیب اصلی ما راه پیدا می كنند. چون در تراكتور ۳ بازیكن اثرگذار بودند. ما فردا خلعتبری را هم در فهرست ۱۸ نفره داریم كه خودش به تنهایی می تواند ۵۰ درصد از یك تیم باشد. من خیلی به او، سربازها و جوانان دیگرمان امیدوارم. ما مخلوطی از تجربه و بنزین سبز را فردا داخل زمین داریم. دقیقه به دقیقه بازی را ترسیم كرده ایم كه چه اتفاقی امكان دارد بیفتد. چه در زمان جلو افتادن و چه خدایی نكرده در زمان عقب افتادن. ارتفاع شهر اصفهان در ۱۵ دقیقه ابتدایی و انتهایی به ما كمك می نماید. تیمی اینجا نتوانسته از دست ما راحت در برود. سایپا هم خیلی خوش شانس بود كه از دست ما فرار كرد. هفته قبل هم كیفیت بازی ما مقابل تراكتور را دیدید. اگر بازیكنان ما كار تاكتیكی را خوب اجرا كنند فردا روز خیلی خوبی خواهیم داشت.

منصوریان افزود: تبری هم آمده است. تیم ما فردا كامل است. عمده مشكل ما كه برایم خیلی سخت بوده، انتخاب ۱۸ بازیكن برای اردو است. دو بازیكن جوان هم در فهرست ۲۰ نفره گذاشته ام. مجبور شدم روی ۳، ۴ بازیكن قلم مشكی بكشم كه شاید در بازی بعدی در تركیب اصلی من باشند ولی به خاطر شرایط تاكتیكی امروز بیست نفر در فهرست كمك حال ما هستند. مطهری می تواند یكی از ابزارهای خیلی خوب ما باشد. اگر در تركیب اصلی باشد خیلی به ما كمك می نماید.

او درباره تقابلش با استقلال هم، اظهار داشت: من دوران بازیگری ام را مدیون این باشگاه هستم. از ۷ سالگی و زمانی كه حسن روشن و ناصر حجازی بازی می كردند قهرمان هایی برای خودم داشتم. دلیل اصلی استقلالی شدنم صرفا خانواده ام نبود. دلیل اصلی استقلالی شدن من حسن روشن بود. من او را خیلی دوست داشتم. دوران بچگی را طی كردم و روی سكوها هوادار بودم و هم زمان رویاپردازی كردم. سال ها شماره ۱۰ استقلال را پوشیدم و كاپیتان و مربی بودم. فردا به تنها چیزی كه فكر می كنم پیراهن سبزی است كه به امانت دست من است. بطور قطع برای این پیراهن با تمام وجود می جنگم چون پیش از این استقلالی بودم. من خیلی شهر اصفهان را دوست دارم. با تمام احترام به تیم سابقم نگاه می كنم. بخش اعظمی از زندگی ام را پس از خدا، قرآن و خانواده ام مدیون این باشگاه هستم اما فردا می خواهم به پسرم بگویم من چگونه پدری بودم. با تمام وجود مقابل تیم سابقم بازی می كنم. بطور قطع تلاش می كنم ۳ امتیاز اینجا بماند چون امانت دار پیراهنی هستم كه پس از یك سری اتفاقات باردیگر من را به فوتبال برگردانده است.

منصوریان افزود: ما در قسمت آخر بازی و در بی دقتی مانده ایم كه من مقصرش هستم. مهاجم جوان من مقصر نیست و باید برای آنقدر تمرین بگذارم تا این بی دقتی را اول از سمت خودمان رفع نماییم. شور و اشتیاق در تیم ما موج می زند. مهم تر این است كه ما تبدیل به یك خانواده شده ایم. این برای بسیاری از تیم ها رویاست كه ۲۶ بازیكن، ۱۱ بازیكن را راهی زمین كنند. ما با هم غذا می خوریم، با هم بیدار می شویم، با هم می خوابیم، با هم گریه و شادمانی می نماییم و آماده آماده ایم.

او درباره مدیریت هواداران هم توضیح داد: این در حوزه اختیارات من نیست و در حوزه اختیارات كلان باشگاه است. تا جایی كه می دانم رو به روی VIP، فنس ها را برداشته اند كه هواداران ما آن جا را كاملا در اختیار داشته باشند. زیبایی فوتبال به هواداراش است. از هواداران فوتبال اصفهان می خواهم كه رو به روی VIP را پر كنند تا جمعیت بچرخد و پشت نیمكت خودمان بیایند. فردا از ۱۴ هزار كارگری كه در شركت ذوب آهن كار می كنند پذیرای ۳ هزار نفر هستیم. فكر می كنم بخش اعظمی از ورزشگاه در اختیار ما باشد. در هر صورت اگر هم در اختیار ما نباشد باز دوست داریم در یك ورزشگاه پر بازی نماییم.

سرمربی ذوب آهن درباره نبودن سیستم VAR در لی ایران هم بیان كرد: نیاز مبرم فوتبال ما است. بنا بر هزار دلیل كه نمی توان باز كنم. بسیاری از مدیران و مربیان ما در دو سال قبل به خاطر همین مبحث متلاشی شدند. باشگاه هایی كه هزینه می كنند، فدراسیون فوتبال باید اجبار كند. چند شبكه ورزشی دیدم كه دوربین هایشان را عوض كرده اند و دنبال این بودند كه دوربین خط آفساید بگذارند. این خیلی روی كیفیت نگاه ما مربیان و كارشناسی مردم تاثیر می گذارد اما VAR حق مسلم یك تیم را در حین بازی می دهد. بازی چلسی و لیورپول را می دیدم كه گل مساوی را آزپیلی كوئتا زد ولی VAR رد كرد. آقای استراماچونی هم اگر درباره VAR گفته، خب ایشان از قلب فوتبال اروپا آمده است. در آن جا این جز الزامات است.

او افزود: من حاضرم چند بازیكن خیلی خوب نخرم و چند بازیكن جوان بیاورم ولی این سیستم به ایران بیاید. باشگاه ما از باشگاه هایی است كه دوست دارد VAR به ایران بیاید. ما نخستین باشگاهی بودیم كه اعلام كردیم در ورزشگاه فولادشهر آنرا نصب كنید. ما اگر در فولادشهر و پیش از آمدن من این سیستم را داشتیم، ۲۱ امتیاز ذوب آهن از دست نمی رفت و شاید تیم در آخر فصل برای سهمیه گرفتن می جنگید. جریان بازی و مدیریت و تفكرات كارخانه عوض می شد. سال گذشته ما جمعا ۲۱ امتیاز از دست دادیم. روند ما دفاع از سیستم داوری است. برخی از دوستان روی داوری خیلی حساسیت نشان می دهند. می خواهند سوت داور را روی نیمكت در دست بگیرند. ما از روند داوری كاملا حمایت می نماییم. باید با این پوست اندازی ها خودمان را تطبیق بدهیم. به خاطر تیم داوری فردا امید دارم بازی خوبی از آب دربیاید.

ادامه دارد...


1398/07/03
19:54:24
5.0 / 5
4764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت