روز لیگ قهرمانان رئال مادرید

روز لیگ قهرمانان رئال مادرید

مركز اسپرت: رئال مادرید در بیست و چهارم می توانست هشتمین و دهمین قهرمانی اش را در لیگ قهرمانان اروپا به دست آورد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از بی ساکر، بیست و چهارم می یک روز شاخص برای رئال مادریدی هاست. در این روز به لطف گل های دو اسطوره باشگاه و رهبران بزرگ تیم، سفیدپوشان فاتح دو جام اروپایی شدند. رائول گونسالس و سرخیو راموس این دو گل مهم را در فینال های لیگ قهرمانان به ثمر رساندند تا به ترتیب فاتح هشتین و دهمین قهرمانی شوند. آنها رویای والنسیا و اتلتیکومادرید را بر باد دادند.

دوران قهرمانی در جام باشگاه های جهان و سلطه بر جام بین قاره ای بعد از چند سال باردیگر برگشت. مادرید ۳۲ سال انتظار کشید تا هفتین قهرمانی اش را در لیگ قهرمانان به دست آورد. تنها دو سال بعد هشتمین قهرمانی نیز به ثبت رسید.

نخستین فینال اسپانیایی تاریخ لیگ قهرمانان در سال ۲۰۰۰ رقم خورد و دو تیم رئال مادرید و والنسیا در پاریس به مصاف هم رفتند. خفاش ها که با حضور بازیکنانی همچون سانتی کانیزارس، گایسکا مندیتا، کیلی گونسالس و لوپس تاریخ سازی کردند و به فینال رسیدند با یک دیوار برخورد کردند. برتری سفیدپوشان کاملا آشکار بود.

فرناندو مورینتس شش دقیقه مانده به انتها نیمه اول گل نخست بازی را برای رئال مادرید به ثمر رساند. استیو مک منمن گل دوم را وارد دروازه والنسیا کرد تا خیال سفیدپوشان از پیروزی راحت شود. وینسته دل بوسکه توپ را در اختیار تیم حریف قرار داد تا بوسیله ضد حمله ضربه بزند. در نهایت رائول گونسالس گل سوم را به زیبایی در دقیقه ۷۴ به ثمر رساند. مهاجم اسپانیایی بیش از ۳۰ متر دوید و در همان حال فکر می کرد چگونه از کانیزارس عبور کند. او زمانی که به دروازه والنسیا رسید به شکل ماهرانه ای گلزنی کرد.

دیرتر از همه "دسیما" بود که در سال ۲۰۱۴ رقم خورد یعنی ۱۲ سال پس از آخرین قهرمانی مادرید در لیگ قهرمانان. سفیدپوشان با نحسی یک هشتم نهایی روبرو شده بودند و در نهایت به لطف ژوزه مورینیو از این مرحله عبور کردند. با این وجود قهرمانی با کارلو آنچلوتی به دست آمد و به خصوص با گل راموس که در لحظات پایانی بازی به ثمر رسید تا هواداران اتلتیکو شاهد از دست رفتن قهرمانی شان مقابل همشهری خود باشند.

روخی بلانکو بیش از یک ساعت به فتح جام قهرمانی نزدیک بود. فینال مادریدی در ورزشگاه دا لوژ لیسبون با ریسک دیگو پابلو سیمئونه آغاز شد که برایش گران به اتمام رسید. دیگو کاستا به نحو معجزه آسایی لطمه دیدگی اش بهبود یافت و در ترکیب اصلی قرار گرفت. با این وجود تنها توانست ۹ دقیقه در میدان بماند. یک تعویض در حالی بسادگی از دست رفت که اتلتیکو می توانست در زمانی که توانش کم شده بود از آن بهره ببرد.

ایکر کاسیاس قهرمان نهمین قهرمانی مادرید، در فینال لیسبون اشتباه بزرگی کرد. خروج بد هنگامش سبب شد دیگو گودین گل نخست بازی را به ثمر برساند. مادرید باید از دفاع سرسخت اتلتیکو عبور می کرد تا گل مساوی را به ثمر برساند. هیچ یک از کوشش های سفیدپوشان همچون ضربات گرت بیل و کریستیانو رونالدو به گل تبدیل نشد. آخرین فرصت یک ضربه کرنر بود و همه مادریدی در انتظار یک معجزه بودند، از طرفی هواداران اتلتیکو منتظر سوت اختتام بازی اما این راموس بود نامش را برای همیشه در دقیقه ۹۳ ثبت نمود. او خودرا از زمین بلند و با یک ضربه سر دقیق تاریخ را برای همیشه عوض کرد.

مدافع رئال مادرید بعد از قهرمانی اظهار داشت: "این گل تنها به من اختصاص نداشت برای همه مادریدی ها بود که تا آخرین لحظه تلاش کردند." آن گل در فتح "دسیما" کلیدی بود چون اتلتیکو در وقت های اضافی دیگر توانی نداشت و تسلیم رئال مادرید شد. گل های بیل، مارسلو و رونالدو نتیجه را ۴ بر یک به نفع سفیدپوشان کرد.

آن سخت ترین قهرمانی مادرید بود و نشان داد پیروزی در DNA سفیدپوشان است، تیمی که هیچ گاه ناامید نمی گردد و تا اختتام می جنگد. آن قهرمانی شروع حکمرانی جدید رئال مادرید در لیگ قهرمانان بود.

منبع:

1399/03/04
23:03:07
5.0 / 5
2992
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , پیروزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت