حضور 6 شطرنجباز ایران در مسابقات آنلاین قهرمانی جوانان آسیا

حضور 6 شطرنجباز ایران در مسابقات آنلاین قهرمانی جوانان آسیا

مركز اسپرت: تیم شطرنج جوانان ایران در هر دو بخش دختران و پسران در مسابقات قهرمانی آسیا كه به صورت آنلاین برگزار می شود، شركت می كند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، از زمان شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، برگزاری مسابقات مختلف شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شده است. تمام این رقابت ها خارج از تقویم رسمی فدراسیون های جهانی یا قاره ای شطرنج و به صورت دوستانه برگزار شده اما مقرر است مسابقات قهرمانی جوانان آسیا هم بعنوان نخستین رویداد رسمی به صورت آنلاین اجرا شود.
این رقابت ها از چهارشنبه هفته جاری شروع می شود و تیم ایران نیز با ۶ شطرنجباز در هر دو بخش پسران و دختران در آن حضور دارد.
به گفته علیرضا شفیعی مدیر تیم های ملی شطرنج، طبق بخشنامه اعلام شده برای برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان آسیا و به سبب آنلاین بودن این رقابت ها، هر کشور حداکثر با ۶ نماینده می تواند در هر بخش مسابقات شرکت داشته باشد.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت که طبق تصمیم اتخاذ شده در کمیته فنی فدراسیون شطرنج، نفر برتر رقابت های کشوری جوانان در سال ۹۸ همراه با دو نفر برتر لیست ریتینگ، تعیین کننده ترکیب تیم پسران و دختران ایران در مسابقات آنلاین جوانان آسیا هستند.
بر این اساس آرش طاهباز بعنوان قهرمان جوانان کشور همراه با پرهام مقصودلو و محمدامین طباطبایی در بخش پسران مسابقات آنلاین جوانان آسیا شرکت خواهند داشت. در بخش دختران هم میترا اصغرزاده بعنوان قهرمان کشور و مبینا علی نسب و آناهیتا زاهدی فر ترکیب تیم ایران را می سازند.
مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی جوانان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. شرکت کنندگان در هفت منطقه آسیا با هم رقابت می کنند تا سه نفر برتر از هر منطقه راهی مرحله نهایی شوند.


منبع:

1399/03/03
22:14:28
5.0 / 5
2821
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت