آغاز همكاری با قطری ها؛

از سرگیری آنالیز تست دوپینگ ورزشكاران ایران با یك نمونه مثبت

از سرگیری آنالیز تست دوپینگ ورزشكاران ایران با یك نمونه مثبت

مركز اسپرت: از مجموع 149 نمونه گیری به عمل آمده از ورزشكاران ایران كه پس از یك دوره توقف آنالیز آنها در آلمان و قطر شروع شده، نتیجه تست دوپینگ یك ورزشكار مثبت اعلام شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، تا قبل از اینکه کرونا موجب لغو کارهای ورزشی در رشته های مختلف شود، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) روند نمونه گیری از ورزشکاران را دنبال می کرد بااینکه به خاطر همین ویروس و بحرانی که به وجود آورده بود، هیچیک از نمونه گیری ها وارد مرحله آنالیز و بررسی نشدند.
مجموع این نمونه گیری ها که مربوط به سال ۲۰۲۰ میلادی بودند، فریز شدند تا در موقعیتی مناسب نسبت به ارسال آنها به آزمایشگاه های آکردیته اقدام گردد. این اقدام با عادی تر شدن شرایط کرونا در جهان در برنامه نادو قرار گرفته است.
از مجموع نمونه گیری هایی که افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران طی هفته های ابتدایی سال جاری میلادی و تا قبل از لغو کارهای ورزشی از ورزشکاران گرفتند، تابحال نتیجه برخی اعلام شده است. یکی از این نتایج مثبت تشخیص داده شده است.
ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نشست بازنگری اولیه در مورد این تست را برگزار کرده است.
ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران طی هفته های ابتدایی سال جاری میلادی و تا قبل از لغو کارهای ورزشی تعداد ۱۴۹ نمونه از ورزشکاران رشته های مختلف گرفته بود. از مجموع این نمونه ها، تعداد ۹۰ نمونه برای آزمایشگاه کلن آلمان ارسال شد و مسئولیت آنالیز ۵۹ تست هم به پزشکان قطری سپرده شد. پس از قرارداد همکاری که سال قبل میان ایران و قطر به امضا رسید، این اولین مرحله همکاری رسمی نادو با قطری ها بشمار می رود.
تستی که نتیجه اخیراً نتیجه آن مثبت اعلام شده از مجموع نمونه های ارسالی به آلمان بوده است.


منبع:

1399/02/26
22:15:09
5.0 / 5
2848
تگهای خبر: پزشك , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت