درگفتگو با مهر مطرح شد:

معاینات تخصصی قلب از ورزشكاران اعزامی به پارالمپیك توكیو

معاینات تخصصی قلب از ورزشكاران اعزامی به پارالمپیك توكیو

مركز اسپرت: بنا به اعلام رئیس كمیته پزشكی كمیته ملی پارالمپیك، معاینه تخصصی قلبِ ورزشكاران اعزامی به پارالمپیك توكیو در برنامه این كمیته قرار گرفته است.زهرا چابکی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه تعویق بازی های پارالمپیک توکیو در برنامه کمیته پزشکی کمیته ملی پارالمپیک تغییراتی ایجاد کرد، اظهار داشت: برای معاینه ورزشکاران اعزامی به توکیو و بررسی سلامت آنها پروتکلی ۶ ماهه طراحی شده بود اما تعویق المپیک موجب تغییر آن به یک سال و ۶ ماه شده است.
وی با اشاره به اینکه معاینه پزشکی ورزشکاران به صورت ادواری همراه با لطمه شناسی قسمتی از این پروتکل را تشکیل می دهد، افزود: طبق تصمیماتی که در کمیسیون عالی پزشکی اتخاذ شده، معاینه تخصصی قلب هم به مجموع اقدامات پزشکی در ارتباط با ورزشکاران پارالمپیکی اضافه شده است. قبل از این البته این ورزشکاران تحت معاینه قلب قرار می گیرند اما مقرر است این معاینه به صورت تخصصی تر دنبال شود.
رئیس کمیته پزشکی کمیته ملی پارالمپیک اشاره کرد: معاینه تخصصی قلب از ورزشکاران پارالمپیکی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی انجام می شود. دوومیدانی، وزنه برداری، تیروکمان و والیبال نشسته همچون رشته هایی هستند که ورزشکارانشان تحت معاینه تخصصی قلب قرار گرفته اند.
چابکی در مورد دلیل این مساله و اینکه آیا درگذشت ناگهانی سیامند رحمان تاثیری در این اقدام کمیته پزشکی برای معاینه تخصصی قلب پارالمپین ها داشته است، اظهار داشت: اتفاقا مرحوم رحمان هم جزو ورزشکارانی بودند که معاینه تخصصی قلب شده بودند و تایید شده بود که مشکل حاد قلبی ندارد. این معاینه آذرماه سال قبل انجام شد. در کل به خاطر فرصتی که از جانب دانشگاه شهید بهشتی بوجود آمد، معاینه تخصصی قلب را در برنامه قرار دادیم.
وی اصرار کرد که طبق معایناتی که تا به امروز ورزشکاران پارالمپیکی و به صورت تخصصی از قلب آنها انجام شده است، با هیچ مشکل خاص و حادی روبرو نیستند.
چابکی با اشاره به اینکه هر یک از ورزشکاران پارالمپیکی از پرونده سلامت برخوردار می باشند، تصریح کرد: اینطور نیست که این پرونده برای پارالمپیک توکیو تشکیل گردد. پرونده سلامت قبل از این برای رویدادی مانند بازی های پاراآسیایی جاکارتا و ورزشکاران اعزامی به آن تشکیل شده بود. معاینه ای که از ورزشکاران اعزامی به توکیو می شود و نتایج آن موجب به روزرسانی پرونده سلامت شان می شود.


منبع:

1399/02/23
23:39:35
5.0 / 5
2867
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت