شمشیربازان بدون دغدغه؛

علی پاكدامن: عجله ای برای تمرین خارج از قرنطینه ندارم

علی پاكدامن: عجله ای برای تمرین خارج از قرنطینه ندارم

به گزارش مركز اسپرت شمشیرباز المپیكی با تاكید بر اینكه به خاطر تمرین در خانه شرایط كار با اسلحه را ندارم، اظهار داشت: با این وجود ضرورتی به عجله برای بازگشت به اردو نمی بینم وقتی در سطح جهان مسابقه ای برگزار نمی گردد.علی پاکدامن در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شرایط تمرینی خود در قرنطینه خانگی اظهار داشت: تمریناتم شامل دو بخش می شود، بخشی از تمرینات که به آمادگی بدنی اختصاص دارد را در منزل انجام می دهم اما برای تمرینات هوازی به محلی خارج از تهران می روم. این محل را با بررسی کامل و اطمینان از تردد پایین در آن انتخاب کردم ضمن اینکه تمام موارد بهداشتی لازم را هم رعایت می کنم تا متوجه صدمه ای نشوم.
وی خاطرنشان کرد: با بحران فعلی و محدودیت هایی که بوجود آورده در همین حد می توانم تمرین داشته باشم. از دو ماه گذشته که به قرنطینه خانگی محکوم شدیم اصلاً تمرین با اسلحه نداشتم چون شرایط آنرا ندارم. کار با اسلحه به فضای زیادی نیاز دارد که در منزل وجود ندارد. ازاین رو چاره ای نیست جز تمرین در حدی که از آمادگی نسبی دور نشویم تا پس از بازگشت به شرایط عادی و به خاطر فشار یکباره تمرینات، صدمه ای نبینیم.
این ملی پوش شمشیربازی که با تیم اسلحه سابر سهمیه خود برای المپیک توکیو را قطعی کرده است، تصریح کرد: البته صحبت کردن از آمادگی و اینکه چقدر با آن فاصله گرفته ایم یا آنرا حفظ نموده ایم، در این شرایط خیلی درست و واقعی نیست چونکه همه ورزشکاران در ایران و جهان از شرایط مسابقه و تمرین عادی دور هستند. طبیعی است که وضعیت همه تحت تاثیر این شرایط تغییراتی داشته است.
پاکدامن در این رابطه با یادآوری حضور متوالی شمشیربازان در مسابقات بین المللی مختلف طی سال قبل و حتی قبل از آن افزود: ما سوار بر قطاری بودیم که به سرعت در حال حرکت بود، نه از سرعت آن کم می شد و نه ایستی داشت. حالا اما این قطار به خاطر کرونا به صورت کامل متوقف شده و مسافرانش را از کوران مسابقات و اردو دور کرده است. چه انتظاری است که آنها امروز به لحاظ آمادگی شرایطی مانند قبل داشته باشند.
شمشیرباز اسلحه سابر ایران با یادآوری اینکه پیمان فخری سرمربی تیم ملی روزانه گزارش تمرین در خانه ملی پوشان را می گیرد، تصریح کرد: بعضاً وی به صورت آنلاین نحوه و چگونگی تمرینات مان را دنبال می کند. گاهی هم فیلم تمرینات را برای او ارسال می نماییم.
وی افزود: از این شرایط تمرینی راضی هستم. اصلاً به نظرم نباید عجله ای برای خروج از قرنطینه و بازگشت به شرایط عادی تمرینی داشته باشیم به خصوص که در سطح جهان فعلاً رویدادی برگزار نمی گردد که بخواهیم برای آن آماده شویم. ازاین رو چه ضرورتی دارد که مبحث مهم سلامت را نادیده گرفت و به بازگشت به باشگاه ها و سالن های تمرینی اصرار کرد.
این شمشیرباز ملی پوش با اشاره به اینکه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر قبل از بحران کرونا سهمیه خود برای المپیک را قطعی کرد، خاطرنشان کرد: ما به نسبت ورزشکارانی که هنوز برای المپیک کسب سهمیه نکرده اند و دغدغه حضور در میادین گزینشی پس از بحران کرونا را هم دارند، شرایط بهتری داریم. حداقل اینکه هیچ استرسی نداریم که پس از خروج از قرنطینه باید به حدی میزان آمادگی مان را افزایش دهیم که المپیکی شدن مان قطعی شود. ما سهمیه داریم و پس از این دوره بدون هیچ دغدغه ای روی تمرین متمرکز می شویم.
پاکدامن اظهار داشت: قبل از نوروز یک از مرحله از مسابقات گزینشی المپیک در مجارستان به خاطر کرونا لغو شد. قرار بود در همین رقابت مشخص شود که از میان دو تیم روسیه و فرانسه، کدامیک صاحب سهمیه می شوند. اساسا این کشورها و شمشیربازان شأن این روزها را با دغدغه نداشتن سهمیه و قطعی نکردن آن سپری می کنند درحالیکه ما چنین چالشی نداریم و از این حیث از بسیاری از کشورها جلوتر هستیم.


منبع:

1399/02/17
14:47:45
5.0 / 5
2826
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت