مشاركت ۲۴ فدراسیون؛

پیشبینی بودجه 16میلیاردی برای سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر

پیشبینی بودجه 16میلیاردی برای سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر

به گزارش مركز اسپرت وزارت ورزش در بودجه سالجاری خود ردیفی به المپیاد استعدادهای برتر و برگزاری سومین دوره آن اختصاص داده شده است، عدد این رقم ۱۶ میلیارد تومان است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، برگزاری المپیاد استعدادهای برتر طرحی است که وزارت ورزش برگزاری آنرا از دو سال پیش شروع کرد. در همین راستا مقرر است سال جاری سومین دوره این مسابقات زیر نظر اداره کل توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و با همکاری فدراسیون های مختلف برگزار گردد.
میزان مشارکت فدراسیون ها در برگزاری سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر با کاهش قابل توجه نسبت به دو دوره قبل به ۲۴ فدراسیون رسیده است.
اسکیت، بسکتبال، بوکس، تنیس روی میز، تکواندو، تیروکمان، تیراندازی، جودو، دوومیدانی، دوچرخه سواری، شمشیربازی، شطرنج، ژیمناستیک، ورزش های آبی، فوتسال، قایقرانی، کاراته، کشتی، کبدی، ووشو، ورزش های صعودی، وزنه برداری، والیبال و هندبال فدراسیون هایی هستند که در این دوره المپیاد استعدادهای برتر نماینده خواهند داشت. زمان این دوره مسابقات هنوز نهایی نشده اما تاریخ های پیشنهادی برای فصل تابستان یا اوایل پاییز است.
همچنین ۱۶ میلیارد تومان رقم پیشبینی شده برای سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر است که در چارچوب کمک هزینه میزبانی، اعزام تیم ها و کادر اجرایی در اختیار استان های میزبان قرار می گیرد.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر با مشارکت ۳۸ فدراسیون و در ۷۸ رشته شامل ۴۶ رشته پسران و ۳۲ رشته دختران برگزار گردید. ۳۸ فدراسیون هم در برگزاری دومین دوره این بازی ها مشارکت داشتند. آن دوره بازی ها در ۹۹ رشته شامل ۵۸ رشته پسران و ۴۱ رشته دختران برگزار گردید.

1399/02/10
23:38:30
5.0 / 5
3182
تگهای خبر: آموزش , بازی , بسكتبال , تنیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت