حضرتی :

برای تمرینات داخل آب شناگران منتظر تصمیم ستاد كرونا هستیم

برای تمرینات داخل آب شناگران منتظر تصمیم ستاد كرونا هستیم

به گزارش مركز اسپرت مربی تیم ملی شنا درباره وضعیت شناگران اظهار داشت: از 15 اسفند سال قبل تمرینات داخل آب متوقف گردید و برای از سر گیری تمرینات داخل آب منتظر تصمیم ستاد مبارزه با كرونا هستیم.خشایار حضرتی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت ملی پوشان شنا اظهار داشت: هم اکنون تمرینات بدنسازی شناگران در حد امکانات و وسایل انجام می شود. تمرینات هوازی را نیز پیگیری می نماییم تا زمانیکه استخرها باز شود.
مربی تیم ملی شنا افزود: برای از سر گیری تمرینات داخل آبِ شناگران منتظر تصمیم ستاد مبارزه با کرونا هستیم تا این اجازه را به ما بدهند. وزیر ورزش چند روز گذشته آگاهی داد احتمالاً از ۱۵ روز آینده رشته های ورزشی باتوجه به میزان کم تماس و ارتباط به صورت پلکانی فعالیت خودرا از سر گیرند. باید دید وضعیت شنا و بازگشایی استخرها باتوجه به ویروس کرونا چه زمانی اتفاق خواهد افتاد.
وی اضافه کرد: ملی پوشان می توانند بطور اختصاصی تمرینات داخل آب خودرا در استخر آزادی از سر گیرند چونکه تعداد خط ها در استخر آزادی زیاد است و تعداد ملی پوشان کم است. با حفظ نکات بهداشتی این امکان وجود دارد و برای انجام آن منتظر تصمیم ستاد کرونا هستیم.
حضرتی درباره شرایط کسب سهمیه المپیک نیز اظهار داشت: باتوجه به اتفاقات رخ داده کسب سهمیه المپیک سخت شد چونکه از ۱۵ اسفند ماه سال قبل تمرینات داخل آب متوقف گردید. در آن دوره اگر مسابقات کسب سهمیه لغو نمی شد به ورودی المپیک نزدیک بودیم و ممکن بود کسب سهمیه اتفاق بیافتد. هم اکنون بیشتر کشورها درگیر کرونا هستند و تمرینات خارج از آب را انجام می دهند. شنا با سایر رشته ها متفات است و برای تمرین به آب نیاز دارد.
مربی تیم ملی شنا در آخر اظهار داشت: متأسفانه کرونا همه چیز را کنسل کرد و هیچ رویداد ورزشی برگزار نمی گردد. این شرایط فقط برای ما نیست و تمام کشورها با آن درگیر هستند. باید منتظر اعلام شرایط جدید بمانیم تا درباره برگزاری مسابقات تصمیم گیری شود. بعید می دانم تا سپتامبر مسابقه ای اجرا شود. باید با این شرایط ساخت و آمادگی ذهنی و بدنی را حفظ نماییم.


منبع:

1399/02/09
13:27:15
5.0 / 5
2870
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت