گره بانكی استقلال برای پرداخت مطالبات جپاروف و منشا

گره بانكی استقلال برای پرداخت مطالبات جپاروف و منشا

به گزارش مركز اسپرت فیفا برای پرداخت مطالبات بعضی از بازیكنان سابق استقلال در انتظار دریافت تایید از جانب بانكهای سوئیسی است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، استقلالی ها برای رفع سایه تنبیه انضباطی از جانب فیفا باید دستمزد باقی مانده جپاروف و منشا را پرداخت کنند. امیر سلطانی، معاون ورزشی آبی ها چندی قبل اعلام نمود که این بدهی حدودا ۱۵۰ هزار دلاری به همراه بدهی به سه وکیل از راه فیفا پرداخت خواهد شد.

استقلال از حضور بازیکنانش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مطالباتی در فیفا دارد که تابحال به دلیل تحریم های بانکی ضد ایران بلوکه شده است و به صورت مستقیم به دستان مدیران این باشگاه نمی رسد. با این وجود آبی ها سال قبل توانستند با بخشی از این مبلغ، دستمزد باقی مانده پروپئیچ را پرداخت کنند و الان امیدوار هستند در شرایطی که پولی در حساب این تیم وجود ندارد، فیفا هزینه قرارداد جپاروف و منشا را به حساب این دو بازیکن واریز نماید.

در همین زمینه در ایام گذشته مکاتباتی با فیفا صورت گرفته بود که در نتیجه مسؤلان فدراسیون جهانی فوتبال هم با دریافت اسناد مربوط به این بدهی ها، موافقت خویش را با پرداخت مطالبات این دو بازیکن و سه وکیل استقلال موافقت کرده است اما همچنان یک مبحث مهم دیگر مانده است.

هر چند فیفا با پرداخت بدهی های استقلال موافقت کرده اما همچنان بحث انتقال پول از راه بانکهای عامل در سوئیس مطرح است. فدراسیون جهانی اسناد مربوط به این مورد را به بانکهای مربوطه ارسال کرده و در انتظار پاسخی از جانب بانکهای این کشور است.

در صورت موافقت هر یک از بانک ها، دستمزد جپاروف و منشا به همراه سه وکیل دیگر به حسابشان واریز خواهد شد. البته در گذشته بارها فدراسیون فوتبال و سایر تیم ها با مشکلاتی در انتقال پول به حساب مربیان و بازیکنان از راه این بانک ها به مشکل خوردند.

استقلالی ها روی هم رفته حدود ۴۰۰ هزار دلار در فیفا اعتبار مالی دارند که با پرداخت مطالبات مذکور، همچنان می توانند بعضی از بدهی های اندک خویش را بپردازد اما درباره مربیانی مانند وینفرد شفر که پرونده هایی با ارزش مالی بیشتر ضد استقلال مطرح کرده اند، شرایط فرق می کند.
1399/02/07
13:19:50
5.0 / 5
3048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت