ملی پوش والیبال زنان:

با ۳۰ سال تاخیر به مسابقات اعزام شدیم

با ۳۰ سال تاخیر به مسابقات اعزام شدیم

به گزارش مركز اسپرت مهسا صابری اظهار داشت: با 30 سال تاخیر به مسابقات برون مرزی اعزام شده ایم و با تیم های برتر آسیا فاصله بسیاری داریم.ملی پوش والیبال ایران در گفت و گو با ایسنا به وضعیت والیبال زنان اشاره و بیان كرد: فاصله ما با تیم های برتر آسیا زیاد است. هرچند تیم زنان ایران حدودا ۱۰ سال است كه اعزام برون مرزی دارد اما با ۳۰ سال تاخیر در این مسابقات شركت كرده است. هرچند در این مدت خیلی سعی كردیم و پیشرفت داشتیم اما سایر كشورها هم تلاش كردند و درجا نزدند تا ما به آنها برسیم. برای پوشش این فاصله چندین ساله باید كارهایی انجام می دادیم كه ندادیم؛ می توانستیم از بهترین مربیان و اردوها استفاده نمائیم و سالانه در چندین تورنمنت شركت نماییم، نه اینكه در سال به یك تورنمنت برویم و انتظار جبران این فاصله را داشته باشیم.

وی در ادامه اضافه كرد: دو سال برنامه ریزی می نماییم، یك مربی می آوریم و در ادامه تیم سه سال رها می شود. فاصله ما هر سال كمتر شده است اما با وضعیت چند سال اخیر، نباید انتظار زیادی داشته باشیم. حیف پتانسیل و نسلی كه از والیبال ما می رود چون پشتوانه سازی انجام نشده است و اگر تا ۴ سال دیگر چند بازیكن تیم ملی خداحافظی كنند به شدت با كمبود بازیكن مواجه می شویم.

ملی پوش والیبال زنان در مورد رعایت اصول حرفه ای در لیگ برتر بیان كرد: هر چند سال یك دفعه، یك یا دو تیم به لیگ می آیند و اصول حرفه‎ای را هم رعایت می كنند. چنین باشگاه هایی را كه حرفه ای كار می كنند، داریم اما عمر تیمداری آنها كوتاه است یعنی یك سال برای حضور در لیگ هزینه می كنند اما وقتی بازخوردی نمی بینند و اسمشان جایی دیده نمی گردد، كنار می روند. امسال هم ساپیا كه باشگاهی حرفه ای است در لیگ حضور داشت و خیلی خوب كار كرد اما برای سوپر لیگی با ۹ تیم حضور یك یا دو باشگاه حرفه ای بسیار كم است.

او در این مورد اضافه كرد: اگر به جایی برسیم كه ۱۶ تیم با بازیكنان خوب در لیگ داشته باشیم و از میان آنها ۱۴ تیم حرفه ای عمل كنند، یعنی آنرا به چشم یك شغل ببینند، والیبال بانوان پیشرفت می كند، در غیر این صورت عملی نیست.

بازیكن تیم سایپا در مورد تاثیر تعطیلی مسابقات بر كیفیت كار نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا اظهار داشت: ما در شرایط عادی برای اعزام های بین المللی مان كمبود بازی تداركاتی داریم و متاسفانه لیگ هم كمكی به ما نمی نماید. با این وجود بازی های بیشتر به عملكرد بهتر در مسابقات برون مرزی كمك می نماید و مرحله پلی آف لیگ به تیم قهرمان برای ارائه عملكرد بهتر در آسیا كمك می كرد اما حالا كه مسابقات آسیایی لغو شده است، توقف لیگ ضرری نمی رساند.

صابری در مورد پیشنهاد بازی در لیگ تركیه اظهار داشت: اگر سایپا امسال در لیگ شركت نمی كرد و با این تیم قرارداد خوبی نمی بستم، احیانا به تركیه می رفتم اما ترجیح من این است كه در صورت دریافت پول خوب و كار با باشگاهی حرفه ای، در ایران بمانم چون به جز والیبال كارهای دیگری هم دارم كه در كشورم راحت تر به آنها رسیدگی می كنم در صورتیكه زندگی من با حضور در تركیه، به والیبال محدود می شود و به بقیه كارهایم نمی رسم.

منبع:

1399/02/03
13:33:46
5.0 / 5
2991
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت