پویش دوشنبه های ورزشی، كشوری می شود

پویش دوشنبه های ورزشی، كشوری می شود

مركز اسپرت: دومین نشست مدیران ورزش شهروندی مجمع شهرداران كلانشهرهای ایران، پیرامون چگونگی برگزاری پویش دوشنبه های ورزشیˮو خیابان ورزش در كلانشهرهای كشور اجرا شد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، در این جلسه، با تشكیل شورای سیاستگزاری شهرفعال و شهروند دوستدار ورزش، ضمن بررسی چالش های ورزش شهروندی در كلانشهرها، ابعاد و دستاوردهای مختلف دو پویش "دوشنبه های ورزشی" و " خیابان ورزش" تشریح شد.
پویش هایی كه سازمان ورزش شهرداری تهران بعنوان اولین مجری آن به حساب می آید و با برنامه ریزی های كشوری، حضور میلیونی مردم در این حوزه را پیش بینی می كند.
هم افزایی برای توسعه ورزش همگانی
مجید رباطی سرپرست سازمان ورزش بر ضرورت انتقال تجربیات در امتداد توسعه ی طرح های خلاقانه و كارآمد در امتداد تقویت و گسترش ورزش همگانی تاكید و اشاره كرد: تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات با كلانشهرهای كشور و نهادهای ذیربط در حوزه ورزش همگانی یك لزوم است. ما در پایتخت نیز تلاش می نماییم با ارتقای سطح تعاملات با دستگاه های مختلف و احصای آمارهای دقیق و پایش منطقه ای، ضمن پرهیز از موازی كاری، برنامه های عملیاتی و اجرایی همچون " دوشنبه های ورزشی" و " خیابان ورزش" را گسترش دهیم. وی در گزارشی كوتاه پروسه برگزاری این پویش ها را تشریح نمود.
عملیاتی كردن شعارهای ورزشی
اظهارات محمد ابراهیم عمویی، دبیر كمیسیون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نیز بر ضرورت اجرای برنامه های مشترك در كلانشهرهای كشوراشاره داشت.
وی ضمن تقدیر از اقدامات سازمان ورزش در امتداد توسعه ی ورزش همگانی، دوشنبه های ورزشی را اقدامی جدی در امتداد تحقق شعارهای ورزشی برشمرد.
ویژه برنامه ورزشی شروع سال تحصیلی با عنوان" زنگ ورزش" یا "زمان حركت" و نیز انجام امور مشاركتی با وزرات ورزش و كمیته ملی المپیك همچون پیشنهادات عمویی بود.
انتقاد از عدم وجود الگوهای واحد برای ورزش همگانی
محمدرضا فروحی، رئیس كمیته ورزش كلانشهرهای كشور با انتقاد از این كه "در كشور برای ورزش همگانی هیچ الگوی یكپارچه ای وجود ندارد" اشاره كرد:
راه اندازی شورای سیاستگزاری با عنوان "شهر فعال؛ شهروند دوستدار ورزش" بیان كننده این مهم می باشد كه متولیان ورزش شهروندی در كشور به یك نقطه مشترك؛ یعنی تبادل تجربیات رسیده اند.
وی اضافه كرد: دبیرخانه شورای سیاستگزاری "شهر فعال؛ شهروند دوستدار ورزش" كه به موضوعات حمل و نقل فعال، بوستانهای فعال، خیابانهای فعال و... در سطح كلانشهرها می پردازد در نخستین اجلاس ملی توسعه ورزش همگانی، با بیان موجودیت، فعالیت خودرا آغاز خواهدنمود.
پویش دوشنبه های ورزشی، میلیونی خواهد شد
حیدر سلیمانی معاون ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداری تهران نیز با بیان آمادگی درباب همكاری با مجمع كلانشهرها به منظورانتقال تجربیات موفق، اظهار داشت: امروز بحث اصلی ما برندسازی دوشنبه های ورزشی در كشور است. هم اكنون بالغ بر 20 پویش دوشنبه های ورزشی هر هفته به صورت همزمان در بوستان های سطح تهران اجرا می شود كه موفق شدیم با كمك رسانه ها میزان حضور شهروندان در این پویش را هر هفته به 20 هزار نفر برسانیم و یقین داریم در آینده ای نه چندان دور میلیون ها هم وطن به این پویش می پیوندند.
وی پیشنهاد كرد: پویش دوشنبه های ورزشی در هفته تربیت بدنی به صورت مشترك در تهران و سایر كلانشهرهای كشور اجرا شود تا این پویش ورزشی در كشور معرفی شده و شهروندان بیشتری وارد عرصه شوند.
در نشست یاد شده، سلطانی، رئیس اداره ورزش همگانی و محلات اصفهان، یوسفی، معاون ورزش شهر یزد، عبدی معاون ورزش شهر تبریز و هوشنگی مسوول ورزش همگانی شهر كرج نیز به بیان اقدامات و چالش های مناطق خود پرداختند.

1398/06/31
15:05:12
5.0 / 5
4833
تگهای خبر: المپیك , برند , دستگاه , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت