چرا سردار ایرانی از روسیه دل نمی كند؟

چرا سردار ایرانی از روسیه دل نمی كند؟

به گزارش مركز اسپرت سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران باوجود حضور بلندمدت در لیگ برتر روسیه هرسال پیشنهادهای قابل توجهی از لیگ ها و باشگاه های معتبر اروپایی دریافت می كند اما هربار كه خبر جذب این بازیكن از جانب یكی از تیم های قدرتمند اروپا منتشر می شود، این مورد در حد یك خبر كوتاه باقی می ماند و پیش نمی رود تا اینكه سردار همچنان یكی از بازیكنان ایرانی حاضر در لیگ روسیه باقی بماند. این دفعه خبر علاقه باشگاه ناپولی ایتالیا برای جذب سردار آزمون انتشار یافته است تا شاید باشگاه سابق مارادونا و ایگواین بتواند نخستین بازیكن ایرانی تاریخ خویش را به دست بیاورد.


به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا، روزنامه شرق در ادامه نوشت: نخستین تیم ایتالیایی كه نسبت به جذب سردار آزمون در تابستان ۲۰۱۷ علاقه نشان داد، تیم فوتبال لاتزیو بود؛ تیمی باسابقه و با قدمت بالا، خواستار جذب مهاجم تیم ملی ایران شده بود. سردار در نقل وانتقالات ژانویه ۲۰۱۹ با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون یورو و به مدت سه سال ونیم از روبین كازان به زنیت پیوست و با توجه به این كه دو فصل دیگر با باشگاه روسی قرارداد دارد، مسئولان لاتزیو برای جذب او باید رضایت مدیران زنیت سن پترزبورگ را جلب می كردند. مذاكرات به خوبی پیش می رفت و خیلی از هواداران فوتبال، سردار را در لباس لاتزیو می دیدند اما «جدل و بحث» بین دو باشگاه رستوف و روبین كازان، پروژه انتقال بزرگ را منتفی كرد. بحث و جدلی كه برای سردار بوجود آمد، همه چیز را خراب كرد. باشگاه روستوف و روبین كازان بر سر این بازیكن جدال داشتند و كار به دادگاه عالی ورزش رسید. در نهایت لاتزیو (از جذب این بازیكن) عقب نشست.
پیشنهاد مارسی به رستوف برای جذب سردار
اما زمانی كه سردار یكی از بازیكنان محبوب رستوف روسیه بود، پیشنهاد باشگاه مارسی به دستش رسید. اتفاقی كه می توانست لیگ فرانسه را برای فوتبال دوستان ایرانی جذاب تر از قبل كند. تقابل سردار آزمون در مارسی با تیم های قدرتمندی چون لیون، پاری سن ژرمن و بوردو سوژه جذابی بود كه به حقیقت تبدیل نشد. سایت sov روسیه در گزارشی درباره این اتفاق در سال ۲۰۱۶ نوشت: «سردار آزمون چهارشنبه شب با اطلاع از حضور نمایندگان باشگاه فرانسوی مارسی تلاش زیادی كرد تا توانایی هایش را به نمایش بگذارد. این بازیكن سخت مورد توجه مارسی قرار دارد و در این راه دو نفر از نمایندگان باشگاه فرانسوی مذاكرات اولیه با روستوف را آغاز و حتی پیشنهاد اولیه خودرا عرضه دادند تا زمینه جذب آزمون را فراهم كنند». پس از برطرف شدن مشكلات مالی رستوف، این باشگاه قید فروش سردار را زد تا مهاجم تیم ملی ایران همچنان در لیگ روسیه بماند و به گلزنی هایش ادامه دهد.
لیورپول و رؤیایی كه محقق نشد
در تابستان ۲۰۱۹ بود كه خبر انتقال آزمون به قهرمان لیگ برتر انگلیس در رسانه های ایرانی منتشر گردید. سایت «اسپورتس كیدا» در گزارشی درباره مهاجم تیم ملی فوتبال ایران نوشت: «باشگاه لیورپول، سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت سن پترزبورگ را با دید اضافه كردن به این تیم بمنظور تقویت خط حمله سرخپوشان مرسی ساید، زیر نظر گرفته است. آزمون كل دوران حرفه ای اش را در لیگ برتر روسیه بازی كرده است و قبل از پیوستن به زنیت سن پترزبورگ در اوایل سال ۲۰۱۹، برای تیم هایی مانند روستوف و روبین كازان بازی كرد. از زمانی كه آزمون به قهرمان روسیه ملحق شد، بازی های تأثیرگذاری از خود عرضه كرد و در ۱۲ بازی لیگ ۹ گل به ثمر رساند. این مهاجم ۲۴ساله كه او را با زلاتان ابراهیموویچ مقایسه می كنند، به تازگی در دیدار سوپرجام روسیه كه استعدادیاب های لیورپول آنرا از نزدیك تماشا كردند، دو گل برای زنیت به ثمر رساند». روزنامه معتبر مترو هم گزارشی از عملكرد سردار آزمون منتشر نمود كه این گزارش در سایت اصلی باشگاه لیورپول هم بازنشر شد تا شایعه این انتقال قوت بگیرد.
سردار اما در گفت و گو با این رسانه بریتانیایی درباره انتقالش به باشگاه لیورپول در آینده ای نزدیك خبر داد: «در پنجره نقل وانتقالات زمستان گذشته صحبت هایی از علاقه لیورپول برای جذب من مطرح بود، بااین حال احساسم این بود كه انتقالم در آن مقطع زمانی درست نبود. اگر آن موقع به لیورپول می رفتم، فقط چند بازی می كردم و بیشتر زمان را روی نیمكت بودم؛ چون آنها می خواستند فقط یك جای خالی را پر كنند. می خواهم برای پیشرفت به یك تیم بزرگ بروم. مطمئنم كه در آینده ای نزدیك برای یك تیم تاپ اروپایی بازی خواهم كرد». سایت مركاتو فوت ایتالیا همین طور رقم این انتقال بزرگ را بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون یورو دانسته بود؛ انتقالی كه هیچ گاه رخ نداد و البته باشگاه لیورپول هم به صورت رسمی به خبر این انتقال و تمایل به جذب بازیكن تیم ملی ایران واكنشی نشان نداد.
ناپولی؛ آخرین شانس ۲۰۲۰ سردار برای حضور در جمع برترین ها
مهاجم تیم ملی ایران درحال حاضر در جمع سه گلزن برتر لیگ روسیه قرار دارد و همین مورد سبب شده تا همچنان باشگاه های اروپایی خواستار جذب او باشند. آخرین باشگاهی كه به جمع مشتریان سردار اضافه شده، ناپولی است. روزنامه كوریره دلواسپورت تأیید كرده كه حضور سردار در تیم ناپولی بازی دوسر برد برای هردو خواهد بود. در این گزارش با تیتر «آزمون، پنج نكته ای كه باید درباره هدف جدید باشگاه ناپولی دانست» آمده: «سردار آزمون شاید نخستین بازیكن ایرانی در تاریخ باشگاه ناپولی شود. مهاجم تیم زنیت روسیه درحال حاضر شخصیت اصلی تیم روسی است. آمار این بازیكن تا امروز این مساله را تأیید می كند: در ۲۹ بازی، این مهاجم گنبدی ۱۴ گل زده و هفت پاس گل داده است. آمار مهمی كه سبب شده این باشگاه ایتالیایی برای جذب این بازیكن ایرانی اقدام كند». در ادامه با اشاره به اینكه در زمستان، سردار آزمون گزینه خرید تیم ناپولی برای خط حمله بود، آمده كه او مهاجم تیم زنیت سن پترزبورگ است و به خاطر اینكه شهروند غیراروپایی است، خریدش كار آسانی نخواهد بود. اما ژیانتولی و گتوزو مدیر ورزشی و سرمربی تیم ناپولی به این بازیكن علاقمند هستند و مالك باشگاه هم نظر مثبت خودرا اعلام نموده است.
دلیل جذابیت سردار برای تیم های اروپایی
اما چرا سردار آزمون برای تیم های اروپایی جذاب است؟ به این خاطر كه سردار، فقط ۲۴ سال دارد و در همین مدت كوتاه با انجام ۴۹ بازی ملی موفق به زدن ۳۲ گل ملی شده است؛ اتفاقی كه برای علی دایی در ۲۴ سالگی، همراه با زدن فقط یك گل ملی بود. سردار سابقه حضور در لیگ قهرمانان اروپا و گلزنی مقابل بایرن مونیخ را در كارنامه دارد. وی در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا هم عملكرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت. تمامی این فاكتورها سبب شده تا تیم های مطرح اروپایی برای جذب این بازیكن آینده دار اقدام نمایند.
سردار مقصر است؟
عدم انتقال سردار آزمون به یكی از تیم های مطرح فوتبال دنیا اما برای هواداران فوتبال كمی عجیب به نظر می رسد؛ بازیكنی كه هرسال دو، سه پیشنهاد بزرگ از تیم هایی مانند لیورپول، مارسی و لاتزیو دارد، چرا از لیگ متوسط روسیه جدا نمی شود؟ آیا او قصد پیشرفت ندارد؟ آیا او نمی خواهد با توانایی گلزنی ای كه دارد، مقابل بزرگان دنیا كسب تجربه كند؟ دو سال پیش بود كه خبرآنلاین گزارشی را منتشر نمود با این مضمون كه سردار آزمون قراردادی ۱۰ساله را با قربان بردیف، مربی روسی خود امضا كرده كه در این مدت باید تحت امر او باشد و بدون نظر و صلاحدید او نمی تواند به تیم دیگری ملحق شود. در این گزارش آمده بود: «سردار قراردادی را با بردیف، سرمربی سرشناس روسی دارد كه تا ۱۰ سال باید با این مربی همكاری كند. بنظر می رسد مربی سرشناس كه مدیر برنامه های سردار هم هست، باردیگر با كازان آشتی كرده و حالا بر همین مبنا است كه سردار با قراردادی چشم گیر به روستوف برمی گردد». هرچند سردار آزمون به این گزارش در اینستاگرام شخصی خود واكنش نشان داد و هرگونه قرارداد بلندمدت با بردیف را تكذیب نمود اما معین نمی باشد چرا تمامی پیشنهادهای معتبر كه برای جذب سردار به باشگاه های روسی می رسد، در حد یك خبر باقی می ماند و فراتر نمی رود؟ هرچند شاید انتقال سردار به ناپولی بتواند این شائبه را برای همیشه از بین ببرد.1399/01/25
16:18:46
5.0 / 5
3231
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت