گل محمدی:

برخی برای فیفا نسخه می پیچند

برخی برای فیفا نسخه می پیچند

مركز اسپرت: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره صحبت هایی كه در خصوص تعطیلی لیگ مطرح می شود می گوید برخی دراین زمینه برای فیفا هم نسخه می پیچند.یحیی گل محمدی در گفت و گو با ایسنا درباره مباحث مختلفی به صحبت پرداخت. او می گوید عده ای كاسه داغ تر از آش شده اند و برای فیفا و AFC هم نسخه می پیچند. در ادامه گفت وگوی یحیی گل محمدی را با ایسنا می خوانید:

* از روزهای تعطیلی لیگ و بی فوتبالی بگویید. در ایام اول فكر می كردید كرونا تا این حد همه چیز را تحت تاثیر خود قرار دهد؟

با توجه به اینكه این ویروس بعد از انتشار در چین به سرعت در كل دنیا همه گیر شده بود، قابل پیش بینی بود كه خیلی زود همه كشورها را در تحت تاثیر قرار دهد و شرایط كشورها را دگرگون كند. در همان ابتدا هم انتظار چنین شرایطی را داشتیم ولی واقعا شرایط سختی است. بخصوص برای ما مربیان و بازیكنان كه عادت كرده بودیم هر روز بیرون باشیم و تمرین نماییم. این روزها تجربه خیلی جدیدی است. ویروس كرونا، ویروس خطرناكی است، خطرناك تر از آنچه كه ما می بینیم و می شنویم ولی چیزی كه مشخص است، همه مردم باید دستورات بهداشتی را رعایت نمایند. در خانه ماندن بسیار مهمست تا این ویروس هر چه زودتر ریشه كن شود. امیدوارم با كمك كل جامعه و شرایطی كه دولت برای امرار معاش مردم فراهم می آورد، همه بتوانیم به زندگی عادی بازگردیم.

* در این شرایط چطور تمرینات بازیكنان و آمادگی بدنی آنها را كنترل می كنید؟

با توجه به اینكه امكانات محدودی داریم كنترل بازیكنان خیلی دشوار است. بازیكنان ما برنامه مشخص تمرینی دارند اما باید بدانید واقعا دشوار است كه در این شرایط بازیكنان آماده بمانند.

* صحبت هایی وجود دارد كه در صورت شروع مجدد لیگ، تیم ها سه هفته فرصت تمرین خواهند داشت. به نظر شما این زمان برای آمادگی مجدد و بازگشت به بازی ها كافی است؟

به نظر من سه هفته كافی است. این شرایط برای همه تیم ها یكسان است و موضوعی نیست كه به دور از عدالت باشد. می شود در این سه هفته هم بازیكنان را تا حدودی آماده بازی ها كرد.

* در این مدت موضع گیری های متفاوتی از طرف باشگاه های مختلف درباره ادامه لیگ مطرح شده و بعضی معتقدند لیگ باید بدون تعیین قهرمان تمام شود. نظر شما چیست؟

این را بدانید هیچ چیز برای ما مهم تر از سلامتی تك تك افراد جامعه نیست. سیاست باشگاه هم همین است. هم اكنون فیفا، یوفا و AFC می خواهند تصمیمی به سود فوتبال بگیرند اما تاكنون تصمیمی اتخاذ نكرده اند چون آنها هم می خواهند بازی ها اجرا شود اما عجله نمی كنند اما اینجا ما راجع به ادامه لیگ كاسه داغ تر از آش شده ایم و برای فیفا نسخه می پیچیم. واقعا چرا اینقدر عجله دارند كه لیگ را تعطیل كنند؟ به نظر من تنها كاری كه می توانیم بكنیم صبر است و اینكه دعا نماییم از این شرایط درآییم. باید دید بالاخره تكلیف این ویروس چطور می شود و فكر می كنم در نهایت تصمیم خوبی برای فوتبال گرفته شود. در ایران من هم از همه جامعه ورزش و خصوصا جامعه فوتبال می خواهم در این شرایطی كه دائما در خانه هستیم و روزهای خاصی را سپری می نماییم و بعضی وقت ها حوصله مان هم سر می رود و ممكنست حرف هایی بزنیم كه از عقلانیت به دور باشد، یك مقدار بیشتر فكر نماییم و صبورتر باشیم. احترام ها را نگه داریم. بالاخره این روزها تمام می شود و باز هم چشممان به چشم هم می افتد. طوری نباشد كه وقتی باردیگر همدیگر را می بینیم رویمان نشود به هم نگاه نماییم. اگر ستاد ملی مبارزه با كرونا و مسئولان بگویند كه مسابقات برگزار می گردد ما تابع هستیم و اگر هم تصمیم بگیرند كه لیگ تعطیل شود، باز هم ما تابعیم و مشكلی با این مساله نداریم. اگر صحبت جام و تعیین قهرمان باشد هم فكر می كنم فیفا دستورالعمل هایی داده بود به جهت اینكه قهرمان را تعیین كند. در هر چهار مورد تیم ما شایسته قهرمانی بود. البته باز هم می گویم كه بحث ما جام گرفتن نیست. برای ما مهم این است كه در دل هواداران قهرمان باشیم چون آنها همه دارایی ما هستند و مهم ترین چیز برای ما همین است كه آنها ما را قهرمان بدانند. دنبال این نیستیم كه یك جام فلزی را بالای سرمان ببریم. باز هم می گویم كه جان مردم آنقدر عزیز و مهمست كه به این مسائل فكر نمی نماییم. هواداران همه چیز ما هستند، اگر آنها از ما راضی باشند برای ما از ۱۰ تا جام و قهرمانی هم ارزشمندتر است.

* بتازگی تصاویری از تمرینات چند بازیكن پرسپولیس در ورزشگاه كاظمی منتشر گردید كه حاشیه هایی به وجود آورد.

قبل از عید بود كه بازیكنان یكی دو بار تمرین كردند و یك دفعه خود من هم بودم و با آنها تمرین كردم. این عكس هم متعلق به همان روزهاست ولی افرادی كه دوست ندارند در تیم ما آرامش باشد و می خواهند جو را مقابل ما كنند، این تصویر را دائما منتشر می كنند. جالب است كه فقط همین یك عكس هم هست و همان را پشت سر هم پخش می كنند و كاملا مشخص است كه این كارها خط دهی شده ولی ما به این مسائل زیاد اهمیت نمی دهیم. بازیكنان ما در قرنطینه هستند و در این مدت خیلی هم كمك كرده اند به اینكه همه مردم نكات بهداشتی را رعایت نمایند و به صورتی مسئولیت اجتماعی خودرا به درستی انجام داده اند. در واقع نه فقط تیم ما بلكه بازیكنان و كادر فنی همه تیم ها در این شرایط كمك كرده اند كه روزهای سخت درگیری با ویروس كرونا زودتر تمام شود كه به نظر من جای تقدیر دارد.

* در روزهای تعطیلات عید جلسه ای با هیات مدیره باشگاه داشتید. در این نشست قولی برای حل مشكلات داده شد؟

مشكلات باشگاه هم اكنون خیلی زیاد است و باتوجه به شكایاتی كه از باشگاه شده و بدهی های مختلفی كه وجود دارد كار مدیریت باشگاه دشوار است. ممكنست در آینده ای نزدیك اتفاقاتی بیفتد كه خوشایند باشگاه نباشد. در این نشست هم برای حل این مشكلات، برنامه ریزی در صورت آغاز مجدد لیگ برتر و سایر شرایط تیم صحبت كردیم و از همه مهم تر درباره همدلی و اتحاد حرف زدیم. راجع به این حرف زدیم كه در كنار هم باشیم و در اتحاد كامل بتوانیم مشكلات را برطرف نماییم. چیزی كه در این شرایط بیش از همه به تیم ما كمك می نماید، همدلی و اتحاد و یك دست بودن است كه باید بین همه مجموعه باشگاه همچون بازیكنان، مربیان، مدیران و هواداران اتفاق بیفتد تا بتوانیم مشكلات را یكی یكی رفع نماییم.

* پاس نشدن چك باشگاه پرسپولیس به شهرخودرو برای انتقال شما هم حاشیه ساز شده است.

این هم یكی از مشكلاتی بود كه در مورد آن در هیات مدیره بحث شد. در هر صورت باشگاه شهر خودرو هم حق دارد كه به دنبال پرداختی های باشگاه ما به خودش باشد. طبیعی است كه این پرداخت باید صورت گیرد. آقای رسول پناه و اعضای هیات مدیره در تلاش هستند تا این بحث را هم مثل سایر مشكلات باشگاه برطرف كنند.

* در این تعطیلات، وقتتان را چگونه گذراندید؟

ما هم مثل سایر مردم در این روزها بیشتر كنار خانواده هستیم و اهتمام می نماییم آنها را به خط نماییم و بهشان تمرینات خانگی بدهیم (با خنده). در این مدت یك مقدار آشپزی ام هم خوب شده و بیشتر كمك حال همسر هستم و از جانب دیگر اهتمام می كنم با خواندن كتاب و دیدن فیلم وقتم را بگذرانم.

منبع:

1399/01/24
15:03:13
5.0 / 5
3153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت