ملی پوش دوچرخه سواری:

به علت كرونا تمرین در جاده ندارم

به علت كرونا تمرین در جاده ندارم

به گزارش مركز اسپرت ملی پوش دوچرخه سواری ایران اظهار داشت: از آنجائیكه به همه مردم گفته ایم در شرایط ویروس كرونا در خانه بمانند ازاین رو خود من هم تمرینات در جاده را انجام نمی دهم و در خانه تمرین دارم.سعید صفرزاده در گفت و گو با ایسنا درباره انجام تمرینات خود در شرایط شیوع كرونا بیان نمود: تمرین جاده ندارم و در خانه تمرین با دستگاه و بدنسازی انجام می دهم. شرایط این را دارم به جاده هایی بروم كه خلوت هستند و تمرین كنم اما چون از همه مردم می خواهیم در این شرایط شیوع كرونا از خانه خارج نشوند، ازاین رو جائز نیست خود من به شخصه بیرون بروم. ازاین رو فعلا تمرینات دوچرخه سواری در جاده را ندارم.
صفرزاده در مورد اینكه چگونه می توان از تعویق المپیك بهره برد تا ركابزن اعزامی به توكیو عملكرد قابل قبولی داشته باشد، تصریح كرد: گزینه های اعزام به المپیك، خودشان در آن حد هستند كه تمرینات كاملی انجام دهند. در این میان فدراسیون باید ازفرصت استفاده نماید و تمهیداتی را در نظر بگیرد تا ورزشكاران كاملا آماده شوند و در نهایت بهترین گزینه راهی المپیك شود و بتواند نتیجه قابل قبولی كسب كند.
او افزود: اردوها تا حدی در آمادگی ملی پوشان تأثیر دارند اما اصل، حضور در مسابقه است. تا وقتی ورزشكار در مسابقه شركت نكند به اوج آمادگی نمی رسد. هم اكنون رقبای ما در سطح آسیا ۵ برابر ما در مسابقات و تورها حضور دارند. حالا من تیم باشگاهی دارم اما كسانی كه تیم ندارند شاید یك هفتم رقبای آسیایی خود در مسابقات شركت نمی كنند. در این شرایط هم نباید انتظار زیادی از آنها داشت.
ملی پوش دوچرخه سواری با اشاره به مشكل تجهیزات برای آماده شدن جهت حضور در المپیك خاطرنشان كرد: تجهیزات و قطعات دوچرخه سواری معضل دیگری است. آنها گران هستند و باید با ارز تهیه كرد. با عنایت به شرایط اقتصادی حال حاضر هم تهیه انها برای فدراسیون مشكل است ازاین رو باید فكر اساسی در این مورد شود و از اسپانسر ها كمك گرفت. من با وجود اینكه قهرمان ایران شدم و اسپانسر دارم اما از دوچرخه سال ۲۰۱۵ استفاده می كنم. البته در تیم چینی ام دوچرخه ها به روز هستند اما داخل ایران دوچرخه ام مربوط به سال ۲۰۱۵ است. اغلب ركابزنان دیگر ایران هم از جیب خودشان تجهیزات و لوازمی كه احتیاج دارند را تهیه می كنند.
1399/01/23
20:29:58
5.0 / 5
3395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت