تسریع در اعلام تاریخ جدید بازی های توكیو ۲۰۲۰ خبر خوبی بود

اندرو پارسونز: با همكاری هم از این چالش بی سابقه عبور خواهیم كرد

اندرو پارسونز: با همكاری هم از این چالش بی سابقه عبور خواهیم كرد

به گزارش مركز اسپرت كمیته برگزاری بازی های المپیك و پارالمپیك توكیو ۲۰۲۰ از تاریخ جدید برگزاری این بازی ها كه به علت شیوع بیماری كووید ۱۹ به تعویق افتاده بود، خبر دادند.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، این تاریخ جدید امروز دوشنبه، ۳۰ مارچ از جانب كمیته برگزاری بازی های المپیك و پارالمپیك توكیو ۲۰۲۰ اعلام و بر سه بخش اصلی استوار است؛ محافظت از سلامت ورزشكاران و همه افرادی كه در برگزاری بازی ها دخیل هستند؛ كمك در جهت پیشگیری از شیوع بیماری كووید ۱۹ و پشتیبانی از منافع ورزشكاران المپیكی و پارالمپیكی و هم تقویم جهانی ورزش.
اعلام تاریخ جدید برگزاری این بازی ها فرصت بسیار مناسبی در اختیار كارشناسان و هم فعالین حوزه درمان قرار می دهد تا این بیماری را از بین ببرند و هر گونه تاثیری كه به تعویق انداختن بازی ها در تقویم جهانی ورزش داشت را هم به حداقل ممكن می رساند و هم فرصت خوبی است تا فرایند كسب سهمیه صورت گیرد.
اندرو پارسونز، رئیس كمیته بین المللی پارالمپیك در این خصوص اظهار داشت: اینكه تاریخ جدید برگزاری بازی ها در اسرع وقت مشخص شد، خبر بسیار خوبی است و این تعویق برای ورزشكاران و هم دست اندركاران بازی ها اطمینان خاطر بیشتری بوجود می آورد.
وی اضافه كرد: سال آینده برگزاری این بازی ها نمایش بسیار ویژه ای از شكوه انسانیت، یكی بودن و اتحاد خواهد بود و نمایشی پر شور و جذاب از ورزش است.
رئیس كمیته بین المللی پارالمپیك تصریح كرد: تا برگزاری بازی ها ۵۱۲ روز باقی مانده و در این فرصت اولویت برای همه افرادی كه در جنبش پارالمپیك فعال می باشند، تمركز بر سلامت خود و خانواده شان خواهد بود و حالا كه تاریخ های جدید اعلام شد، كمیته بین المللی پارالمپیك با فدراسیون های جهانی در جهت تثبیت معیارهای كسب سهمیه جدید به شكلی كه سهمیه های كسب شده تا كنون را حفظ كند، همكاری می كند.
وی اظهار داشت: از كمسیون ورزشكاران IPC هم تشكر می كنم كه به صورت مستمر با ما در ارتباط بودند و با همكاری دولت ژاپن، كمیته برگزاری بازی های توكیو و كمیته بین المللی المپیك از این چالش بی سابقه عبور خواهیم كرد و امروز كه بشریت در تونل تاریكی به سر می برد، بازی های ۲۰۲۰ در سال آینده می تواند نوری در انتهای این تونل تاریك باشد.
چلسی گوتل رئیس كمیسیون ورزشكاران IPC هم در این خصوص اظهار داشت: برگزاری بازی های توكیو ۲۰۲۰ در سال آینده و فرصت ۵۰۰ روزه ای كه د راختیار ورزشكاران قرار داده است، این اطمینان را به همگان می دهد تا با آرامش خویش را آماده كرده و در مورد برنامه های سال آینده شان فكر كنند و هم اكنون هم اولویت سلامت بودن است و انجام تمرینات خیلی سنگین مد نظر نیست.
بر اساس اعلام كمیته برگزاری بازی های المپپیك و پارالمپیك توكیو، این بازی ها از ۲ تا ۱۴ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.

1399/01/14
21:44:37
5.0 / 5
3467
تگهای خبر: المپیك , بازی , برند , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت