تاكید رئیس كمیته بین المللی پارالمپیك بر تعویق پارالمپیك ۲۰۲۰

تاكید رئیس كمیته بین المللی پارالمپیك بر تعویق پارالمپیك ۲۰۲۰

مركز اسپرت: اندرو پارسونز، رئیس كمیته بین المللی پارالمپیك بر تعویق بازی های پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو تاكید نمود.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، به دنبال اعلام رسمی كمیته بین المللی المپیك در خصوص به تعویق افتادن بازی های توكیو ۲۰۲۰ و برگزاری آن تا تابستان ۲۰۲۱، كمیته بین المللی پارالمپیك نیز در این خصوص اطلاعیه ای صادر كرد.
اندرو پارسونز، رئیس كمیته بین المللی پارالمپیك در این بیانیه گفته است كه به تعویق انداختن بازی های المپیك و پارالمپیك توكیو ۲۰۲۰ تصمیم درستی بود كه در امتداد اهمیت سلامت ورزشكاران گرفته شد و برگزاری هر گونه رویداد ورزشی در وضعیت شیوع بیماری كووید ۱۹ غیرممكن بود.
وی اضافه كرد: در شرایط كنونی ورزش مهم ترین موضوع نیست و حفظ جان انسانها در درجه اول اهمیت قرار دارد. بسیار مهم و لازم است كه همه اقدامات در زمینه مهار كردن این بیماری و توقف شیوع آنكه همه كشورها را در بر گرفته است صورت گیرد.
پارسونز اشاره كرد: شیوع این بیماری در طول ده روز گذشته پنج برابر شده و ۳۷۵ هزار نفر در سراسر دنیا درگیر آن شده اند و در زمانی كه سایر مردم در سرتاسر دنیا در وضعیت قرنطینه به سر می بردند و كارهای روزمره محدود و متوقف شده است، برگزاری بازی های المپیك و پارالمپیك توكیو ۲۰۲۰ غیر منطقی است و به تعویق انداختن آنها تنها انتخاب عقلانی بود و با اتخاد چنین تصمیمی كلیه ورزشكاران می توانند با آرامش كامل اقدامات لازم در جهت حفظ سلامتیشان را انجام دهند و در چنین شرایط سخت و بی سابقه ای در امان بمانند.
رئیس كمیته بین المللی پارالمپیك اظهار داشت: برگزاری بازی های پارالمپیك كه نهایتاً تا اختتام تابستان ۲۰۲۱ به میزبانی توكیو برگزار می شود، به مثابه یك جشن و گردهمایی عظیم انسانی خواهد بود و در طول این زمان با كمیته های بین المللی پارالمپیك سراسر دنیا و نیز فدراسیون های جهانی كه تحت تاثیر این تعویق قرار گرفته اند، در ارتباط هستیم.
به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، همین طور چلسی گوتل، رئیس شورای ورزشكاران كمیته بین المللی پارالمپیك درباب این تصمیم اظهار داشت: از دیدگاه ورزشكاران پارالمپپیكی این تصمیم بسیار درستی بود كه اتخاذ شد. به تعویق افتادن بازی ها خبر خوبی برای ورزشكاران جنبش پارالمپیك و جامعه جهانی ورزشكاران است و ما خوشحال هستیم كمیته بین المللی المپیك و شینزو آبه در این خصوص تصمیم گیری كردند و با این اقدام ورزشكاران می توانند یك قدم به عقب بروند و روی شرایط كنونی تمركز كنند.


منبع:

1399/01/07
22:43:20
5.0 / 5
3633
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت