مهر در گزارشی بررسی كرد؛

افشای پشت پرده انتخابات دوومیدانی

افشای پشت پرده انتخابات دوومیدانی

مركز اسپرت: برخی روسای هیات های استانی تاكید می كنند در صورتیكه هیچ نماینده ای برای حضور در انتخابات فدراسیون دوومیدانی معرفی نكرده بودند اما رای هایشان در صندوق انداخته شده است!به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، فدراسیون دوومیدانی روز دوشنبه یكی از عجیب ترین انتخابات تاریخ خودرا تجربه نمود. مجمع پر حرف و حدیثی كه در ایام تعطیلی همه اجتماعات كشور به سبب شیوع ویروس كرونا برنامه ریزی شد و با حضور حداقلی اعضا (حتی پایین تر از حد نصاب دو سوم عضو) و البته دست و پا كردن الزامی چند عضو با نماینده و حتی به صورت تلفنی انجام شد.
این در حالی است كه به حد نصاب نرسیدن اعضای مجمع تا حدود یك ساعت و نیم بعد از زمان اعلام اولیه آن تقریباً همه را مطمئن كرده بود كه با این تعداد افراد حاضر انتخابات فدراسیون دوومیدانی لغو خواهد شد.
احتمالی كه اندكی بعد با حضور چند فرد كه خودرا نماینده برخی هیأت های استانی اعلام نمودند و همین طور رأی عجیب تلفنی از یكی از اعضای مجمع به صفر رسید و مجمع با ۲۸ عضو (واقعی و جانشین و تلفنی) شروع شد.
البته این مساله با انتقاد شدید مجید كیهانی یكی از كاندیداهای ریاست همراه بود ولی از طرف معاون وزیر ورزش و جوانان پذیرفته نشد تا سرانجام كیهانی به نشانه اعتراض مجمع را ترك كند.
موضوع جالب توجه و تأمل برانگیز در انتخابات عجیب دوومیدانی این است كه بر خلاف ادعای مسئولان سه رئیس هیأت استانی در گفتگو با خبرگزاری مهر عنوان كردند كه هیچ نماینده ای از طرف آنها برای حضور در مجمع معرفی نشده است و به این تخلف آشكار وزارت ورزش و جوانان شكایت دارند.
صادقیان پور: هیچ اطلاعی از نماینده ای كه به جایم رأی داد ندارم
محمد حسین صادقیان پور رئیس هیأت استان آذربایجان شرقی یكی از چند رئیس هیأتی بود كه نماینده ای در مجمع دوومیدانی به جایش رأی داد.
صادقیان پور كه از این مساله اظهار بی اطلاعی می كرد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همه برنامه های ورزشی در سراسر كشور كنسل شده بود اما من نمی دانم چه اصراری به برگزاری مجمع انتخاباتی دوومیدانی بود؟ ما هم به تبعیت از سفارش های وزارت بهداشت و همین طور وزارت ورزش و جوانان كه از همه می خواهند برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا در خانه بمانند برای حفظ سلامتی خود و دیگران تصمیم گرفتیم در مجمع شركت نكنیم.
رئیس هیأت استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به حضور یك فرد بعنوان نماینده وی در مجمع اظهار داشت: روز گذشته بامداد شنیدم كه یك نفر از جانب هیأت در مجمع حاضر شده است در صورتیكه من از حضور چنین فردی بی خبرم. طبق بخشنامه انتخابات یا باید خود رئیس هیأت در انتخابات شركت نماید و یا فردی توسط وی به صورت كتبی معرفی شود اما هیچیك از این موارد در انتخابات دوومیدانی رخ نداد.
صادقیان پور اشاره كرد: من و خیلی از رؤسای هیأت های استانی بارها از فدراسیون دوومیدانی خواستیم زمان انتخابات را به تعویق بیاندازند ولی متأسفانه آنها به برگزاری مجمع اصرار داشتند. حق من در انتخابات دوومیدانی تضییع شده است و فردی بجای من و به نام من رأی داده است. بطور قطع نسبت به این مساله در نهادهای نظارتی شكایت خواهم كرد.
فهیمی: اگر می خواستند بجای ما رأی دهند چرا مجمع را برگزار كردند؟
فهیمی رئیس هیأت آذربایجان غربی هم در گفتگو با خبرنگار مهر درباب مجمع دوومیدانی و حضور نماینده منتسب به وی در انتخابات اظهار داشت: برای مجمع دوومیدانی از مدتها قبل به عرب، سرپرست فدراسیون نامه نوشتیم كه اگر امكانش وجود دارد به سبب شیوع ویروس كرونا تاریخ انتخابات را تغییر دهید. رونوشتی هم به دفتر دكتر علی نژاد فرستادم اما باوجود ۵ بار پیگیری، منشی دفتر ایشان فكس من را قبول نكرد.
وی اضافه كرد: متأسفانه اصرار عجیبی برای برگزاری مجمع بود و بهانه آنرا هم تعیین تكلیف فدراسیون قبل از المپیك عنوان می كنند. باید خاطرنشان شوم كه برنامه ریزی در دوومیدانی طولانی مدت است و به خاطر چند ماه نه رشته ای بالا می رود و نه پایین. المپین ها ۸ سال برای چنین روزهایی زحمت می كشند و در چند ماه اداره با سرپرستی هیچكس از المپیك عقب نمی افتد.
رئیس هیأت آذربایجان غربی افزود: نهایتاً من تصمیم قطعی خودرا برای عدم شركت در مجمع گرفتم. دوستان گفتند دبیرتان را به مجمع بفرستید ولی وقتی با اعضای هیأت رئیسه مشورت كردم آنها گفتند اگر به جهت این حضور در مجمع مشكلی برای سلامتی ایشان به وجود بیاید پاسخ خانواده اش را چه بدهیم و بدین سبب تصمیم گرفتم تا با جان كسی بازی نشود.
وی اضافه كرد: سرانجام مدیر كل ورزش و جوانان استان با من تماس گرفت و گفت جریان چیست و من موضوع را توضیح دادم و گفتم وجدانم قبول نمی كند فردی را به مجمع بفرستم.
فهیمی اشاره كرد: به سبب حجم بالای تماس ها موبایلم را از عصر روز پیش از انتخابات خاموش كردم اما بامداد كه به سركار آمدم گفتند یك معرفی نامه بدهم كه من قبول نكردم ولی نمی دانم چه فردی بدون هماهنگی از جانب من در مجمع رأی داده است.
رئیس هیأت دوومیدانی استان آذربایجان غربی ابراز گلایه كرد: به همه رؤسای هیأت ها بی احترامی شده است و همه ما را هیچ حساب كردند. در واقع دوستان به ما ثابت كردند كه بود و نبودمان در مجمع تفاوتی ندارد. من ۳۲ سال در دوومیدانی فعال هستم و حداقل انتظارم از مسئولان این بود كه برای رأی من ارزش قائل باشند.
وی اشاره كرد: حتی چند رئیس هیأتی هم كه در مجمع شركت كرده بودند می گفتند در انتخابات شورش را در آورده بودند. مگر می شود در روز مجمع و به صورت ناگهانی نماینده داوران عوض شود؟ مگر می شود بجای رئیس هیأت استان سیستان و بلوچستان مدیر كل با واتس آپ رأی دهد؟
فهیمی اشاره كرد: اگر رأی ما تا این حد بی اهمیت و بی تأثیر است بهتر بود دوستان بدون برگزاری انتخابات گزینه ریاست را معرفی می كردند.
چاجی: نه امضایی دادم نه كسی را معرفی كردم / مسئولان به قوانین خودشان هم پایبند نیستند
چاجی رئیس هیأت دوومیدانی استان خراسان جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: در صورتیكه ستاد مبارزه با كرونا، رئیس جمهور، وزیر بهداشت و تمام مسئولان كشور در این روزها تاكید كرده اند كه از مسافرت ها پرهیز كنید مجمع دوومیدانی با اصرار فراوان روز گذشته انجام شد.
وی اضافه كرد: وقتی قرار بود پنجم اسفند مجمع عمومی اجرا شود ما ۲۶ نفر از رؤسای هیأت های استانی در دو مرحله به فدراسیون نامه نوشتیم كه مجمع را به تعویق بیاندازند ولی دوستان پایشان را در یك كفش كردند كه انتخابات باید اجرا شود.
رئیس هیأت دوومیدانی استان خراسان جنوبی اشاره كرد: در روز گذشته بسیاری از صندلی های مجمع خالی بود و خیلی از رؤسای هیأت ها حضور نداشتند. بدین سبب برخی دست و پایشان را گم كردند و با وعده وعید عده ای را به مجمع كشاندند.
وی افزود: متأسفانه دبیر هیأت استان از من خواست كه به تهران برود و رأی بدهد اما من به هیچ عنوان نپذیرفتم اما ایشان خودش به شهر رفته و در یك كافی نت متنی را تهیه كرده است و با من تماس گرفت كه متن را می آورم تا شما آنرا امضا كنید كه من به هیچ عنوان قبول نكردم.
وی افزود: جالب است كه وقتی دبیر من نامه بدون امضا را به تهران برده است به وی گفته اند نامه امضا ندارد و در صورتیكه مجمع باید ساعت ۱۰ بامداد آغاز می شد ساعت ۱۱/۴۵ نامه ای را به در خانه من آوردند كه آنرا امضا كنم ولی باز هم قبول نكردم.
چاجی اشاره كرد: من شكایت خودرا به سازمان بازرسی كل كشور هم رسانده ام. در این مجمع اتفاقات عجیبی رخ داده است بعنوان نمونه در غیاب نماینده داوران، معتمدی سرپرست دبیری فدراسیون آقای فیروزی را در میانه راه صدا كرده و گفته بجای نماینده غایب داوران در مجمع حضور پیدا كند.
وی با اشاره به اساسنامه فدراسیون های ورزشی عنوان كرد: مسئولان وزارت ورزش و جوانان مگر خودشان این دستورالعمل را امضا نكرده اند كه اگر رئیس هیأتی بنا به هر علت نتواند به مجمع بیاید یك نفر از اعضای هیأت رئیسه با وكالت رئیس اجازه دارد جایگزینش شود؟ خیلی ناپسند است كه به دستورالعمل خودمان هم پایبند نباشیم.
رئیس هیأت دوومیدانی استان خراسان جنوبی عنوان كرد: امروز تازه شروع جنگ است و رؤسای هیأت های استانی این مهندسی انتخابات را تحمل نمی كنند. اگر من و همه كسانی كه در مجمع با دلیل منطقی و بهداشتی شركت نكردند به جدیت گرفته نشویم دوومیدانی به قهقرا می رود.
وی اضافه كرد: از ظهر روز گذشته تا همین حالا بیش از ۵۰ نفر با من تماس گرفته اند كه شكایتت را پس بگیر ولی من كوتاه نمی آیم و مسئولان باید حق من و سایر اعضای مجمع را بدهند.


منبع:

1398/12/20
18:10:55
5.0 / 5
3718
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , داور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت