ضمن پیش بینی ارتقا جایگاه؛

باقرزاده: سهمیه المپیكی شمشیربازی را در مصر قطعی می نماییم

باقرزاده: سهمیه المپیكی شمشیربازی را در مصر قطعی می نماییم

مركز اسپرت: رئیس فدراسیون شمشیربازی ابراز امیدواری كرد كه ملی پوشان اسلحه سابر سهمیه المپیكی خودرا در جام جهانی مصر قطعی كنند.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیگیری تمرینات تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای حضور در جام جهانی مصر و انتخابی المپیك اظهار داشت: با عنایت به وضعیت خوبی كه شمشیربازی ایران در بخش انفرادی و تیمی رنكینگ جهانی دارد، امید زیادی داریم كه بتوانیم به واسطه حضور در این رقابت ها سهمیه المپیكی خودرا در بخش تیمی قطعی نماییم. اینگونه سه نماینده هم در بخش انفرادی المپیك خواهیم داشت.
وی اشاره كرد: هم اكنون و برمبنای نتایج به دست آمده از پنج اولین مرحله رقابت های گزینشی المپیك كه طی ماه های گذشته به میزبانی كره جنوبی و روسیه (جایزه بزرگ)، اسپانیا (جام جهانی)، ژاپن (قهرمانی آسیا) و مجارستان (قهرمانی جهان) برگزار شد، مجتبی عابدینی رنكینگ دهم جهان را در اختیار دارد و در بخش تیمی هم صاحب رنكینگ ششم جهان هستیم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با یادآوری اینكه از میان كشورهای آسیایی، چین رقیب اصلی ایران به حساب می آید، اشاره كرد: عابدینی به واسطه عملكرد خوبی كه در مسابقات اخیر داشت و به خصوص مدال برنزی كه در رقابت های قهرمانی جهان كسب نمود، فاصله خودرا با چینی ها زیاد كرده است. در بخش تیمی هم موقعیت ایران به مراتب بهتر از چینی ها است.
وی با اشاره به اینكه چین هم اكنون مشوق ایران در صعود بیشتر در رنكینگ جهانی است، اشاره كرد: اگر به جمع چهار تیم برتر رنكینگ جهانی راه یابیم، سهمیه مستقیم المپیك را می گیریم. بدین سبب چین و ژاپن این شانس را پیدا می كنند كه بعنوان بهترین تیم آسیایی صاحب سهمیه المپیك شوند. البته ژاپن بعنوان میزبان المپیك برای این بازی ها سهمیه دارد اما شاید این سهمیه در بخش تیمی به ژاپن اختصاص پیدا نكند. در این صورت ژاپنی ها نیاز دارند برای حضور در بخش تیمی، كسب سهمیه كنند.
باقرزاده با یادآوری اینكه جام جهانی مصر بعنوان رویداد جایگزینِ جام جهانی الجزایر آبان ماه برگزار می شود، اشاره كرد: پیش بینی می نماییم در جام جهانی مصر تا رده پنجم رنكینگ جهانی ارتقا پیدا نماییم. در این صورت شرایط مان بسیار ایده آل می شود و می توانیم سهمیه خودرا تا حد زیادی قطعی نماییم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد تركیب تیم اعزامی به جام جهانی مصر نیز اظهار داشت: اعزام مجتبی عابدینی، علی پاكدامن و محمد رهبری قطعی است. از میان محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران هم یك نفر برای اعزام انتخاب می شود. در كل تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با تركیب چهار نفره در جام جهانی مصر حضور خواهد داشت.


منبع:

1398/06/26
14:57:05
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت