جزئیات مرگ یك اسكی باز در محله شمشك

جزئیات مرگ یك اسكی باز در محله شمشك

مركز اسپرت: اسكی باز ایتالیایی به سبب گرفتار شدن در بهمن جان خودرا از دست داد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، مدتی است كه برگزاری تورهای اسكی كوهستان در پیست های اسكی و محدوده آنها رواج پیدا كرده است. اسكی بازان در این تورها با بستن پوست بر كف اسكی خود قادرند مسیر سراشیبی را بدون سُر خوردن تا قله بالا بروند.
بعد از ظهر امروز یكشنبه یك اسكی باز ایتالیایی بر اثر ریزش بهمن جان خودرا از دست داد.
حسین ساوه شمشكی مسئول كارگروه ورزش تعاونی توسعه پایدار شمشك در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: این اتفاق خارج از پیست اسكی شمشك و در فاصله ۳ كیلومتری آن در محدوده «پی نوسو آبك» اتفاق افتاده است. در حالی بعضی از رخ دادن این حادثه در پیشت شمشك می گویند كه از روز گذشته پیست باوجود رفع نقصها ۱۵ گانه از طرف سازمان استاندارد پلمپ شده است.
وی اضافه كرد: اسكی بازان كوهستان زیر نظر فدراسیون كوهنوردی فعالیت می نمایند و در گزارش آنها نیز آورده شده است كه اسكی بازان خارج از محدوده پیست اسكی می كردند.
ساوه شمشكی اشاره كرد: این اتفاق می تواند در تمام كوه های منطقه رخ بدهد. در همین منطقه در گذشته نیز برخی از اسكی بازان جان خودرا در زیر بهمن از دست دادند. مسئولان تورهای اسكی كوهستان باید توجه بیشتری به ایمنی و حفظ جان اسكی بازان داشته باشند و اطلاعات كافی درباب مناطق بهمن خیز و خطرات آن كسب كنند تا در آینده شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.


منبع:

1398/12/05
23:52:19
5.0 / 5
4057
تگهای خبر: فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت