استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی

استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی

به گزارش مركز اسپرت رئیس كمیته رده های پایه فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: اقدامات عجیب سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی به روسای هیات ها كمك می نماید تا ببینند با چه افرادی سروكار دارند و باید به چه كسی رای بدهند.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، فدراسیون المپیكی دوومیدانی همچنان با سرپرست اداره می شود. اتفاقی كه به قول مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان آفتی برای فدراسیون های ورزشی است اما تدبیری برای حل این معضل اندیشیده نمی گردد.
با روی كار آمدن ایرج عرب بعنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی همه چیز به آرامی پیش می رفت تا اینكه با بیان زمان ثبت نام از كاندیداهای ریاست انتخابات فدراسیون دوومیدانی علی دانشمندفر بعنوان دبیر مجمع این فدراسیون برگزیده شد. این در حالی بود كه مرسوم می باشد دبیر فدراسیون عهده دار دبیری مجمع انتخابات نیز باشد.
زمزمه ها برای بركناری هاشم صیامی دبیر سابق فدراسیون دوومیدانی (در زمان مجید كیهانی) بالا گرفت و بالاخره پژمان معتمدی بعنوان سرپرست دبیری فدراسیون جایگزین صیامی شد.
اهالی دوومیدانی هنوز فراموش نكرده اند كه معتمدی در گذشته بر سر مدرسی بین المللی در دوومیدانی و حواشی پیرامون ارتباط گیری شخصی با كنفدراسیون دوومیدانی آسیا با كیهانی رئیس وقت فدراسیون به مشكل خورده بود و اگر بركناری صیامی از پست دبیری به سبب ارتباط خوبش با كیهانی و تاثیر احتمالی در روند انتخابات بوده باشد جایگزینی معتمدی با سابقه اختلاف نظر و قطع همكاری قبلی با كیهانی هم به هیچ وجه قابل قبول نیست.
با روی كار آمدن معتمدی خواه مستقیم و خواه غیر مستقیم افراد نزدیك به كیهانی از فدراسیون جدا شده و برخی كه بهر دلیلی زوایایی با رئیس سابق فدراسیون داشتند جذب مجموعه شده اند. اتفاقی كه صرف نظر از درست یا غلط بودنش در حیطه اختیارات و وظایف سرپرست موقت دبیری فدراسیون نیست و نخواهد بود.
علی رضایی رئیس كمیته رده های پایه فدراسیون دوومیدانی كه در زمان فعالیت وی اتفاقات بسیار خوبی در رده های سنی پایه از مدال های گوناگون بین المللی تا كسب رنك نخست برخی مواد در سطح بین المللی حاصل شد اخیرا استعفای خودرا به عرب سرپرست فدراسیون داده است. چندی قبل نیز عباس فتحی رئیس كمیته مسابقات و لیگ فدراسیون در اعتراض به اقدامات سرپرست دبیری فدراسیون استعفا داده بود و با این وضعیت بنظر می رسد حلقه فعالان نزدیك به كیهانی در فدراسیون فعلی دوومیدانی روز به روز كوچك و كوچك تر شود.
رئیس كمیته فنی رده های پایه فدراسیون در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید استعفای خود عنوان كرد: در جلسه اخیر سازمان تیم های ملی در مورد جوانان نیز تصمیم گیری شد اما بزرگترین بی احترامی به من شد و از من دعوتی به عمل نیامد. من صلاح دیدم به این علت و دلیلهای گوناگون دیگر ادامه كار ندهم و از آقای عرب بابت تمام لطفی كه به من داشتند ممنونم اما متاسفانه برخی افراد در فدراسیون سیگنالهایی می دهند كه به هیچ وجه مثبت نیست.
رضایی افزود: عدم رعایت رفتار سازمانی توسط سرپرست دبیری، دخالت مستقیم و غیر مستقیم در كمیته رده های پایه، تغییر در برنامه مدون كمیته رده های پایه و دخل و تصرف در دعوت از ورزشكاران به تیم های ملی پایه و حتی صحبت از اعزام آنها به مسابقات تنها قسمتی از سرفصل استعفای من است.
رئیس هیات دوومیدانی استان قم اضافه كرد: همینكه سرپرست دبیری فدراسیون اطلاع ندارد كه در بحث تیم های پایه مقرر است جلسه ای اجرا شود و به من بعنوان رئیس كمیته فنی رده های پایه اطلاع داده نمی گردد خود ضربه بزرگی به دوومیدانی است.
وی اشاره كرد: در مسابقات بین المللی كه چندی قبل انجام شد تیم جوانان ما نیز شركت كرد و به من گفته شد ورزشكاران تهرانی حق ندارند به هتل بیایند. این بی تدبیری شخص دبیر فدراسیون را می رساند. حتی در تهیه لباس متحد الشكل دونده ها نیز كوتاهی شد و آنها با لباس قرضی مسابقه دادند.
رضایی افزود: موضوع فقط این نیست و هم اكنون قراردادهایی در فدراسیون بسته می شود كه ایجاد تعهد مالی می كند. اگر فدراسیون اندوخته ای داشته باشد مشكلی وجود ندارد اما آیا با این شرایط اقتصادی چنین اقداماتی كه برای رئیس آتی فدراسیون بار شدید مالی دارد درست است؟
رئیس كمیته فنی رده های پایه افزود: چندی قبل نیز با ابلاغ برای آقای شادمهر عملاً فتحی رئیس كمیته مسابقات را كنار گذاشتند. این اقدامات سرپرست دبیری برای آقای عرب كه به خوبی كار سرپرستی را انجام می دادند نیز چالش هایی به وجود آورده است.
وی اضافه كرد: اقدامات سرپرست دبیری بطور قطع برنامه ریزی شده و مهندسی انتخابات است. البته روسای هیات های استانی با دیدی باز نگاه می كنند و اتفاقاً چنین اقداماتی كمك می نماید تا اعضای مجمع ببینند با چه افرادی سر و كار دارند و در انتخاب گزینه اصلح ریاست بهترین كمك را می كند.
رضایی عنوان كرد: در این چند سال اتفاقات بسیار خوبی در بخش پایه دوومیدانی افتاد و امیدوارم نهالی كه كاشته شده است به نتیجه برسد و در آینده نیز شاهد موفقیت های بیشتر دوومیدانی كاران جوان و نوجوان كشورمان باشیم.


منبع:

1398/11/18
14:56:00
5.0 / 5
4813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت