ثبت نام در انتخابات والیبال بدون استعفا از وزارت ورزش

خلف وعده داورزنی!

خلف وعده داورزنی!

به گزارش مركز اسپرت محمدرضا داورزنی در حالی با حفظ سمت در وزارت ورزش برای انتخابات فدراسیون والیبال نام نویسی كرد كه قبل از این اعلام نموده بود، در صورت حضور در انتخابات والیبال از معاونت در وزارت ورزش استعفا می دهد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا، در حالی روز آخر زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات فدراسیون والیبال امروز (یك شنبه) ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۸ مورد پیگیری قرار|گرفت كه محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش با حفظ سمت، جهت شركت در این انتخابات نام نویسی كرد تا سبب ایجاد شائبه هایی در برگزاری این مجمع شود.
*كاندیداها دو شغله نباشند
در تاریخ ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۸ بود كه محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران درباره استعفایش از وزارت ورزش در صورت حضورش در انتخابات فدراسیون والیبال، اظهار داشت: "قانون می گوید سرپرست فدراسیون اگر بخواهد ثبت نام كند باید استعفا بدهد. هیچ مسئولی هم در زمان انتخاب شدن نباید دوشغله باشد و باید از سمت خود استعفا بدهد. من تلاش می كنم در انتخابات فدراسیون والیبال ثبت نام نكنم، اما اگر هم ثبت نام كردم، از معاونت استعفا می دهم."
با استناد به صحبت های فوق داورزنی، او باید حالا از سمت خود در وزارت ورزش استعفا كند اما فعلا خبری از استعفای او از معاونت وزارت ورزش نیست تا این سوال مطرح شود كه چه دلیلی برای ادامه فعالیت داورزنی در وزارت ورزش وجود دارد و آیا این تصمیم داورزنی مطابق با قانون است؟ ضمن اینكه بارها خود او اعلام نموده بود اگر داوری (سرپرست فعلی فدراسیون والیبال) بخواهد در انتخابات حاضر شود باید از سرپرستی فدراسیون استعفا كند.
*رعایت عدالت در انتخابات
طبق خبرهای موجود به نظر می آید كه داورزنی تصمیمی برای استعفا از معاونت وزارت ورزش ندارد كه در این صورت، داورزنی همزمان با ثبت نامش در انتخابات والیبال، معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش را هم بر عهده خواهد داشت و خود یكی از اشخاصی خواهد بود كه باید در تایید صلاحیت كاندیداهای دیگر نظر بدهد.
همواره یكی از مهم ترین بحث ها در برگزاری مجامع بحث مهندسی نشدن و رعایت عدالت در انتخابات است كه با این اوصاف می توان گفت این مورد عدالت در برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال را زیر سوال می برد. باید دید در ایام آینده وزارت ورزش در این مورد چه تصمیمی را خواهد گرفت.
*اصرار بر مدیریت همزمان دو حوزه بزرگ ریاست
در حالی كه هر دو حوزه معاونت قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون والیبال از مشغله های بسیار بزرگی برخوردار می باشند، باید دید چگونه حاكمیت ورزش ایران با سپردن هر دو بخش به یكنفر موافقت می كند. از سویی شخص داورزنی چگونه می تواند همزمان در هر دو بخش حاضر شده و مسئولیت خویش را به نحو احسن انجام دهد. والیبال و حوزه معاونت وزارت ورزش در بهترین حالت با مدیران پاره وقت اداره خواهد شد كه این مورد بدون شك با اصول مدیریت سازگار نیست.
1398/06/24
17:00:30
5.0 / 5
5034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت