یك مربی مطرح كرد:

شنای ایران جای پیشرفت زیادی دارد

شنای ایران جای پیشرفت زیادی دارد

به گزارش مركز اسپرت قهرمان شنا بانوان در مسابقات كشورهای اسلامی و مربی این رشته اظهار داشت: اگر مسؤلان حمایت خوبی داشته باشند شنای ایران جای پیشرفت زیادی دارد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، آزالیا اردانی شناگر كشورمان كه در بازی های كشورهای اسلامی ۲۰۰۱ در رشته شنا موفق به كسب مقام قهرمانی شده بود با اشاره به جای خالی این مسابقات تصریح كرد: در مسابقات كشورهای اسلامی فرصت مناسبی برای ما پیش آمد كه تا آن زمان در سطح مسابقات باشگاهی و استانی فقط فعالیت می كردیم بتوانیم كار نماییم و ظرفیت های خویش را نشان دهیم. در آن دوران برای من و تمام بچه هایی كه كنار من با هم شنا می كردیم این فرصت پیش آمد كه بتوانیم با كشورهای دیگر رقابت نماییم و خودمان را نشان دهیم.
وی در ادامه اضافه كرد: به شخصه توانستم ۴ مدال طلا بدست بیاورم بین همه كشورهای اسلامی مختلف كه حضور داشتند و اینكه پس از آن خیلی انگیزه بهتری پیدا كردم و راهی كه آغاز كرده بودم را با قدرت ادامه دادم. این اتفاق سبب شد برای ۴ سال بعد ركوردهایمان را بهبود ببخشیم. ولی متأسفانه این مسابقات برای سال های بعد دیگر برگزار نشد. هرچند كه فعالیت هایم را ادامه دادم ولی نبود این مسابقات به شكلی انگیزه را از بانوان گرفت.
اردانی تصریح كرد: به خاطر مشكلاتی كه پیش آمد كمی از این حرفه فاصله گرفتم و بیشتر به بحث درس و كنكور پرداختم. از آنجائیكه به این رشته علاقه داشتم پس از مدتی وارد حرفه مربیگری شدم و توانستم به غیر از مربیگری در داوری و غریق نجات هم مدرك بگیرم. درحال حاضر به مدت ۷ سال است كه در بخش مربیگری فعالیت می كنم و در كنار مربیگری ادامه تحصیل هم دادم.
مربی شنای بانوان خاطرنشان كرد: هم اكنون ما خیلی جای پیشرفت داریم به خاطر اینكه در این چند سال كه در مربی گری مشغول هستم می بینم كه چقدر افرادی را داریم كه هم استعداد و هم توانایی بدنی را دارند و همه جوره می توانند در این رشته رشد كنند و استعداد خویش را نشان دهند. ولی متأسفانه زمینه های لازم فراهم نیست و این مورد در میان بانوان بی انگیزگی بوجود می آورد. درحال حاضر هیچ رقابتی وجود ندارد و این به ضرر ما تمام می شود.
اردانی در پاسخ به این سؤال كه با برگزاری باردیگر مسابقات كشورهای اسلامی باردیگر می توان این انگیزه را به بانوان شناگر برگرداند تصریح كرد: صددرصد این اتفاق می افتد و ورزشكاران ما به صورت جدی به مبحث نگاه می كنند. به غیر از شناگران دیگر مربیان هم انگیزه بهتری برای كار و آموزش دارند و اینكه تیم های قوی تشكیل شوند. به این شكل می توانیم لیگ را هم به شكل مطلوبی برگزار نماییم. آرزویم این است كه در كشور ما طوری شود كه بتوانیم برنامه ریزی در زمینه شنای بانوان صورت گیرد. درست است كه در كشور اسلامی ایران یكسری معذوریت ها برای برخی رشته ها وجود دارد ولی جامعه شنای بانوان خیلی دوست دارند سطح فعالیت و حضور بانوان در این رشته بیشتر شود.

1398/11/02
14:53:03
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: آموزش , بازی , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت