برگزاری نشست هماهنگی المپیاد ورزشی دانشجویان با حضور معاون وزیر

برگزاری نشست هماهنگی المپیاد ورزشی دانشجویان با حضور معاون وزیر

به گزارش مركز اسپرت نشست هماهنگی برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان با حضور مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار گردید.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، مجتبی صدیقی در نشست هماهنگی برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان كه با حضور رئیس دانشگاه گیلان در محل این سازمان برگزار گردید تصریح كرد: تقویت شور و نشاط دانشجویی و شناسایی استعدادهای برتر ورزشی در بین دانشجویان از موضوعات مهم و پراهمیت برای مسؤلان آموزش عالی است و در همین راستا وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان ضمن مساعدت حداكثری به دانشگاه گیلان بعنوان میزبان این المپیاد، از همه دستگاه های مرتبط ورزش در كشور و همه بخش های آموزش عالی و میزبانان قبلی المپیاد انتظار دارد به برگزاری این رویداد ملی اهتمام جدی داشته باشند.
وی با قدردانی از دانشگاه گیلان برای برنامه ریزی مستمر و كوشش برای آماده سازی مقدمات برگزاری باشكوه پانزدهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان تصریح كرد: استفاده از تجربه دانشگاه های فردوسی و شیراز كه میزبان دوره های قبلی این المپیاد بودند هم به برگزاری بهتر المپیاد كمك می نماید و هم به اتخاذ روش های كم هزینه و با صرفه كمك می نماید.
رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح كرد: برگزاری افتتاحیه مناسب با رعایت صرفه جویی این رویداد ورزشی و انعكاس آن در رسانه های جمعی می تواند علاقمندی دانشجویان را به ورزش حرفه ای بیشتر كند و زمینه داوطلبی سایر دانشگاه ها را برای مشاركت در برگزاری اینگونه رویدادها بیشتر كند.
صدیقی اظهار داشت: در فرآیند برگزاری المپیاد از ظرفیت های دانشجویی بخصوص نیروهای داوطلب برای امور اجرایی استفاده گردد تا زمینه تربیت و آموزش نسل آینده مدیریت ورزشی فراهم شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به محدودیت های مالی و لزوم استفاده از توان بخش خصوص اظهار داشت: مسؤلان برگزاری المپیاد به جذب حامیان مالی برای تأمین بخشی از هزینه ها این رویدا بزرگ ورزشی اقدام نمایند.
صدیقی همینطور با اشاره به رویداد بزرگ المپیاد ورزشی دانشجویان به میزبانی دانشگاه گیلان در تابستان سال آتی اظهار داشت: برگزاری این المپیاد در جهت تقویت شور و نشاط دانشگاه ها در شرایط كنونی جامعه یك اولویت است ازاین رو همكاری و هم افزایی دانشگاه های كشور بخصوص دانشگاه های همجوار با دانشگاه گیلان یك لزوم است.
رئیس دانشگاه گیلان: نگاه دانشگاه گیلان به رویداد المپیاد یك نگاه فرهنگی است
احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم در آیین انعقاد تفاهم نامه برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان تصریح كرد: نگاه دانشگاه گیلان به رویداد المپیاد یك نگاه فرهنگی است و آنرا بستری برای تقویت كار تیمی، همكاری و رقابت سالم در میان دانشجویان می داند.
وی اضافه كرد: فرایند اجرایی المپیاد ورزش قهرمانی از مدتها پیش در دانشگاه گیلان شروع شده است و استانداری گیلان به تمام ادارات این استان زمینه های همكاری در برگزاری آنرا ابلاغ كرده است.
رضی تصریح كرد: دانشگاه گیلان برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان را یك فرصت مغتنم برای ایجاد زیرساخت های ورزشی پایدار در سطح این استان می داند و در همین راستا تاسیس دهكده ورزشی در جوار دانشگاه گیلان مورد تصویب مقامات استانی قرار گرفت و برخی امور اجرایی آن هم آغاز شد.
علیزاده: لزوم حمایت وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك از المپیاد دانشجویان
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، علیزاده مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان هم در این جلسه به اشاره به پیشبینی افزایش جمعیت شركت كننده نسبت به المپیاد قبلی، خواستار مشاركت و حمایت وزارت ورزش و امور جوانان و كمیته ملی المپیك از این رویداد مهم و كلان ورزشی شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در دانشگاه گیلان برای برگزاری این المپیاد، بر حمایت جدی وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان برای برگزاری باشكوه آن اطلاع داد و اظهار داشت: بخش عمده پرداخت های مالی به دانشگاه گیلان را پیش از آخر سال انجام می دهیم تا این دانشگاه بدون دغدغه مالی كارهای اجرایی را پیش ببرد.
مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان پیشنهاد كرد همانند رویدادهای فدراسیون جهانی ورزش های دانشگاهی(فیزو) در هنگام برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان سمپوزیوم علمی این رویداد با شركت محققان ورزشی، سرپرستان تیم ها و اعضای فنی برگزار گردد كه در این راستا پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی می تواند كمك نماید.
درادامه این نشست دمیرچی دبیركل پانزدهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت برگزاری این رویداد ملی را شرح داد و تعیین ساختار اجرایی برگزاری المپیاد برپایه ساختار ابلاغی وزارت علوم، طراحی سامانه ثبت نام، برگزاری برخی از مسابقات ورزشی ملی در جهت ارزیابی امكانات و رونمایی از نماد تصویری المپیاد را همچون اقدامات شاخص در این راه نام برد.
به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان تیر و مرداد سال آینده در ۱۴ رشته ورزشی در بخش دختران و ۱۸ رشته ورزشی در بخش پسران به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می شود.


1398/11/01
17:44:57
5.0 / 5
4808
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تیم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت