در گزارش مركز اسپرت مطرح شد:

ضرورت حضور سنگنوردان درانتخابی تیم ملی برای اعزام به گزینشی المپیك

ضرورت حضور سنگنوردان درانتخابی تیم ملی برای اعزام به گزینشی المپیك

به گزارش مركز اسپرت به قول رئیس فدراسیون كوهنوردی و صعودهای ورزشی، تركیب اعزامی به رقابت های گزینشی المپیك با برگزاری رقابت های باشگاهی بعنوان انتخابی تیم ملی مشخص خواهد شد.رضا زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاكید بر اینكه اعزام سنگنوردان به رقابت های گزینشی المپیك قطعی است، اظهار داشت: باآنكه نمایندگان ایران در مرحله قبلی مسابقات انتخابی المپیك به نتیجه نرسیدند اما اساسا اعزام آنها به تنها رویداد باقی مانده برای كسب سهمیه قطعی است.
وی خاطرنشان كرد: البته هنوز زمان و محل دقیق برگزاری مسابقات گزینشی المپیك مشخص نمی باشد. پیش از این قرار بود ژاپن میزبان مسابقات باشد اما به خاطر اختلافاتی كه میان مسؤلان سنگنوردی این كشور با اتحادیه جهانی سنگنوردی به وجود آمد، میزبانی ژاپنی ها منتفی و قرار بر این شد تا میزبان جدیدی برای مسابقات تعیین شود. شاید چین محل برگزاری رقابت ها باشد اما مبحث هنوز نهایی نیست. ضمن اینكه ماه آوریل زمان پیشنهادی برای این رقابت ها است.
رئیس فدراسیون كوهنوردی در مورد نفرات اعزامی به این رقابت ها و اینكه «سنگنوردانی كه به مرحله پیشین انتخابی المپیك اعزام شدند مجدداً در تركیب تیم اعزامی قرار می گیرند؟» اظهار داشت: نه؛ سنگنوردانی مانند رضا كلاسنگیانی، الناز ركابی، علی برات زاده و حتی محیا دارابیان كه در رده سنی جوانان نتایج خوبی گرفته اند از گزینه های با تجربه برای اعزام به مسابقات انتخابی المپیك هستند اما طبق تصمیم فدراسیون و كمیته فنی، حضور در رقابت های انتخابی و كسب نتیجه از آن، برای این اعزام لازم و ضروری می باشد.
وی افزود: مسابقات قهرمانی كشور حكم رقابت های انتخابی تیم ملی را دارد. این مسابقات اسفندماه در هر سه ماده لید، سرعت و بولدر برگزار می گردد. مجموع نتایج در این بخش ها، وضعیت و نتیجه كومباین سنگنوردان را مشخص می كند. همین نتیجه ملاك اعزام خواهد بود.
زارعی با اشاره به اینكه مسابقات قهرمانی كشور و انتخابی تیم ملی هفته اول اسفندماه برگزار می شود، اظهار داشت: تركیب تیم ملی برای حضور در رقابت های گزینشی المپیك با ۲ تا ۴ ورزشكار مشخص می شود.
رئیس فدراسیون كوهنوردی با تاكید بر اینكه كسب سهمیه المپیك كار دشواری است، ابراز امیدواری كرد كه نمایندگان ایران در مسابقات پیش رو عملكرد خوبی داشته باشند.

1398/10/24
14:21:05
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت