در نشست با رئیس فدراسیون جهانی؛

درخواست وزیر ورزش برای اعزام مدرس هاكی روی یخ به ایران

درخواست وزیر ورزش برای اعزام مدرس هاكی روی یخ به ایران

به گزارش مركز اسپرت وزیر ورزش در نشست با رئیس فدراسیون جهانی هاكی روی یخ متقاضی اعزام مدرس و مربی این رشته به ایران شد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، در ادامه نشست های مسؤلان ورزش كشورمان با مقامات ورزشی جهان در لوزان سوئیس، جلسه ای یك ساعته با رئیس و دبیر كل فدراسیون جهانی هاكی روی یخ جهت توسعه این رشته در ایران برگزار گردید.
در این نشست كه با درخواست و هماهنگی انجمن اسكیت هاكی فدراسیون اسكیت ایران و در هتل بوریواژ پالاس برگزار شد، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان، سید رضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك، عبدی افتخاری سرپرست كاروان اعزامی به المپیك زمستانی جوانان، پیمان فخری رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی و «رنه فیزل» رئیس فدراسیون جهانی هاكی كه عضو كمیته بین المللی المپیك هم می باشد به همراه «هورست لیچتنر» دبیر كل فدراسیون جهانی و خزانه دار این فدراسیون حضور داشتند.
در ابتدای این نشست سلطانی فر با تقدیر از برگزاری این جلسه خواهان همكاری و پشتیبانی مسؤلان فدراسیون جهانی از این رشته در ایران شد و اظهار داشت: گرچه ایران اخیرا به عضویت فدراسیون جهانی هاكی روی یخ درآمده اما شك نداشته باشید كه با پشتیبانی شما خیلی زود جزو كشورهای مدعی و صاحب نام قاره آسیا و انشاالله روزی جهان خواهد شد.
وی افزود: برای توسعه این رشته باید انگیزه بخش خصوصی را جهت سرمایه گزاری و ساخت ورزشگاه بالا ببریم تا با حمایت ما و شما زمینه رشد جمعیت این رشته و امكانات سخت افزاری و نرم افزاری آن فراهم شود. خوشبختانه طی سال قبل و توسط بخش خصوصی یك ورزشگاه استاندارد در شهر تهران تأسیس و افتتاح شد كه توانایی میزبانی از مسابقات چند جانبه و بین المللی را هم دارد. مطمئناً با پشتیبانی شما و اعطای میزبانی یك رویداد معتبر می توانیم شاهد توسعه همه جانfه هاكی روی یخ در ایران باشیم.
وی در انتها خواهان اعزام مربی و مدرس جهت آموزش مربیان، داوران و ورزشكاران علاقمند این رشته در ایران شد كه رئیس فدراسیون جهانی هم از این درخواست استقبال كرد و اعلام داشت كه به زودی مقدماتش را فراهم خواهد نمود.
صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك هم با اشاره به پشتوانه های خوب این رشته در اسكیت هاكی یاد آور شد: همانطور كه وزیر محترم گفتند برای توسعه این رشته حمایت شما و سپس بخش خصوصی را نیاز داریم. ما در صورت فراهم شدن بستر و زیر ساخت ها و حمایت فنی و سخت افزاری شما می توانیم خیلی زود با تزریق ورزشكاران اینلاین هاكی به این رشته زمینه حضور آنان در رویدادهای بین المللی را فراهم نماییم.
وی افزود: استعدادهای بسیار خوبی در این رشته داشته و داریم كه به علت مهیا نبودن پیست یخ در پیست های اینلاین هاكی مشغول به تمرین هستند و افتخارات خوبی هم در آسیا بدست آورده اند.
صالحی امیری در انتها نشست ضمن دعوت رسمی از مسؤلان فدراسیون جهانی جهت حضور در ایران جهت بررسی ظرفیت های موجود خواهان حمایت همه جانبه و زمینه برگزاری اردوی مشترك برای حضور ورزشكاران علاقمند ایرانی با یك تیم صاحب نام شد.
فیزل رئیس فدراسیون جهانی هم از برگزاری این نشست و علاقمندی مسئولین ورزش ایران برای توسعه این ورزش المپیكی و مفرح برای جوانان تقدیر و تشكر كرد و اظهار داشت: بارها نام ایران را در بلندای ورزش جهان در رشته هایی چون كشتی، والیبال، وزنه برداری و غیره شنیده ام و این بدان معناست كه شما استعدادها و پتانسیل بالایی در زمینه ورزش داشته و دارید.
وی افزود: ایران در رشته اینلاین هاكی هم موفقیت های خوبی را در قاره آسیا بدست آورده كه رشته ای بسیار نزدیك به هاكی روی یخ است. اساسا با ایجاد سالن های یخ شما می توانید به مرور زمان و با پشتیبانی ما در این رشته هم قهرمانی داشته باشید.
فیزل در انتها این دیدار اطمینان داد كه از هیچ تلاشی برای توسعه ورزش هاكی روی یخ دریغ نخواهد كرد و ضمن آمادگی برای كمك به توسعه رشته های دیگر یخی همچون كرلینگ، اسكیت سرعت و… خاطرنشان كرد: به زودی نماینده ای جهت بررسی ظرفیت و نیازی های شما به ایران اعزام می كنم تا نقشه راه و برنامه پیش رویمان برای آموزش و توسعه مشخص نماییم.

1398/10/22
16:04:39
5.0 / 5
4862
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت